Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

DSN

#11
Dap, acelea sunt, gasesti la Hanul cu Tei sigur, sau pe la magazine gen Rembrandt. Ca sa nu-ti iasa palide trebuie fie sa ai culoarea foarte concentrata, fie sa lucrezi in straturi. Aplici culoarea o data, astepti sa se usuce, si mai aplici de cate ori e nevoie. Eu folosesc un uscator de par, ca sa nu stau ore la un desen. Si cele mai scumpe sunt mai mult sau mai putin la fel, diferenta masiva e ca sunt mai concentrate/mai intense culorile si nu atat de parfoase. Un alt atuu este faptul ca desenele o data uscate nu devin fade cu timpul.
Awww merci mult, chiar o sa incerc si o sa caut meme-uri hug ms mooolt de tot de sfaturi hug

#12
Chestii noi... oarecum ^^;
Ergo Proxy
Brandon Boyd

#13
Imi place mult cum desenezi yoneyu, mai ales ca ai atat de multa rabdare la detalii, precum in desenul cu Brandon Boyd, care e genial prin faptul ca e expresiv si ador luminile acelea albastre, vad ca te pricepi foarte bine la portrete. <3
La desenul cu Ergo Proxy imi place mult ti-a iesit corpul, doar pozitia capului ei ma induce in eroare, cred ca voiai sa o faci sa se uite de sus si n-ai pus umbrele prea bine. Si in spate cred ca ar fi aratat mai bine fara acele modificari si textura aceea pusa deasupra, ar fi inspirat un aer mai misterios dupa parerea mea. :3

Oricum, bafta in continuare. hug
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#14
frumoase portrete Smile sper ca ai mai multe;
la portretele anime foloseste creioane colorate pentru trasare si detaliezi conturul cu un B4 pentru apropiere si un B8 pentru adancime si te scoti asa la perspectiva Smile

continua ,ca e frumos ce faci
e sec , dar prefer sa spun cat trebuie

#15
Imi plac tare mult desenele pe care le faci, mai ales cele traditionale, mi se pare ca dai mai multa viata prin creion decat digital.
Totusi ambele stiluri iti sunt dezvoltate si se vede ca ai o gama larga de culori pe care le folosesti.
Ultimele desene postate le ador, adica chiar mi-au placut.
Sper sa mai pui si altele. <3

#16
Aggie@: Multumesm mult de tot! Ma bucur ca iti plac *hugz*. M-am chinuit la portretul lui BB pentru ca i l-am dat cadou celei mai bune prietene de ziua ei, trebuia sa fie cat mai detaliat, ea e cel mai mare critic al meu XD La Ergo Proxy I was in over my head. Am vrut sa fac o perspectiva de jos in sus daaaaaaar nu mi-a ieshit. And you're right, texturile si efectele au fost overkill. Mi se parea ca acele cladiri nu sunt bine blended in cu restul desenului si am incercat sa repar asta cumva... eh patzashti XD Next time o sa ma straduiesc mai mult >.< Merci de comment pupic

erter@ : Multumesc frumos! Mai am cateva, nu foarte multe XD Merci si de sfaturi, I'll definitely try 'em out 4

Quinn@ : Thankies Quinn *glomps* da cumva traditional e mai ushor si mai rapid XD, eshti o dulce pupic si ma bucur mult ca-ti plac :3

Nu sunt noi, dar nu am mai postat pe aici so here goes:
The Writer
Smile
Pokemon
Yoko Littner
Caroline
Christmas

#17
@yoneyu-chin , stii foarte bine ce parere am eu despre desenele tale.
Cele in stil realist sunt pur si simplu perfecte (i wish you'd draw more of them).
Sper ca in curand sa vad si ceva Fairy Tail pe-aici. Apropo, daca o convingi pe Bianca sa isi faca aparitia pe aici, fie si numai pentru sectiunea de fan-art, mi-ar place tare mult (pentru ca si-ar pune desenele cu FT).
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#18
Awww merci Sy-kun hug
Yeah, well poate dupa comic-con o sa mai desenez si realist,sa vad ce fac cu facultatea 15 Ma bucur tare mult ca-ti plac *hugz*
Oh yeah, pai daca ti-am promis FT, o sa vezi FT XD A cute Mavis just 4 U
O sa vb si cu Sho, sigur o sa vrea 10 pe Amena nu cred ca as putea-o convinge in schimb XD

#19
Yey Yoneyu pupic Arata totul asa de bine . Imi place foarte mult cum desenezi traditional ^.^ culorile alese sunt geniale 3
Imagination has no limits

#20
Waaaaaa sunt incredibile. Am intrat pe pagina de facebook a zup-ului si am vazut o postare cu directionare catre pagina asta dar nu ma asteptam la ceva atat de frumos. Felicitarile mele!
[Imagine: tumblr_mjtv2fuAM01r98z7io1_500.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)