Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

DNL

#1
Pentru început, titlul topicului este pus din obişnuinţă, aşa că vă rog să nu daţi importanţă.

Numele meu este Ambra, mulţumită emisiunii italiene Non e la Rai.
Pentru cei curioşi, înseamnă piatră preţioasă sau nemuritor. Alyssa este un derivat de la Aly, o veche poreclă. Prietenii îmi mai spun şi DNL.
Am 15 ani şi sunt genul lasă-mă să te las. Cand sunt nervoasă, sunt calmă şi foarte acidă. Prefer să atac prin cuvinte mai întai şi după să sar la gât.

Mă uit la anime-uri de prin clasa a V-a. Înainte îmi plăceau genurile fantasy, comedy; genurile care încântă copii. Acum îmi plac dramele, în special cele romantice sau genul slice-of-life. Vârsta e de vină.

Frecventez forumul de vreo 2 ani. Am mai avut un cont, pe vremea când eram fluffy şi pink. Frecventez în special partea de Fan Fiction. Mai târziu poate voi posta şi ficul meu.

Deocamdată doar atât despre mine. Dacă aveţi întrebări sau nelămuriri, răspund cu plăcere la ele. See ya!


EDIT @Mitzuke: Yeaa you`re right, I`m not fluffy anymore. Se mai maturizeaza omu`. xD Cât despre întrebarea ta, sunt fecioară cu ascendent în peşti, câine de lemn cu ascedent în câine, floarea-soarelui în zodiacul floral, tei în zodiacul druidic, să mai continui? xD

EDIT2 @Kimotodochi: Hey! Da, citesc manga. Ultima pe care am citit-o (mai degrabă recitit) a fost Koizora. Îmi place tare mult ideea.
A doua întrebare: hmm kinda. Desenez mai mult din plictiseală, mai ales la liceu ca na, fiind clasa IX-a niciun profesor nu te prea bagă în seamă gen Ah ăştia sunt boboci, an de acomodare blahblah. Şi nouă ne convine.
A treia întrebare. Nu ştiu dacă ar trebui să dau din casă deja, dar... Ficul e unul cu eroi. Nu te aştepta să fie gen Sailor Moon sau chestii de-astea penibile. Sau cu personajul principal gen Mary Sue, nu ştiu dacă cunoşti termenul, oglinda autorului sau pet-ul lui, deobicei având calitaţiile pe care şi le-a dorit autorul şi în cele mai multe cazuri, pe care nu le are (gen cel/cea mai frumos/oasă etc). Ca să îţi dau un exemplu, accentul este pus pe sentimentele, trăirile, luptele interioare, comportamentul personajului şi mai puţin pe înfăţişarea fizică. Şi descrierea e in prim-plan. În felul acesta scrie şi Mircea Eliade în Romanul adolescentului miop.

EDIT3 @Rallu: Bună! Nu prea mă mai uit la anime-uri, pentru că nu am timp şi prefer să fac ceva interesant în timpul meu liber, cum ar fi să ies la o cafenea sau prin oraş cu prietenii, să stau cu prietenul meu. Nu să stau pe un scaun ore în şir ca o tristă şi să ma uit la un desen. Anime-urile la care mă uitam erau Death Note, Clannad etc. Anime-ul meu preferat a rămas Shaman King, chit că este de copii îmi place mult.
Sunt din Constanţa.
Am citit majoritatea fan ficurilor de pe forum. Nu am niciun fic preferat.
Utima întrebare mi se pare total aiurea. Ar fi şi mai aiurea să raspund la ea.
Noaptea e pe tocuri, tu dansează cu ea.
Noaptea e pe fugă, tu spune-i să stea.

#2
Bine ai venit pe Animezup, Alyssa!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Salut Ambra~ [cute name,btw]
Imi pare bine că ai revenit pe forum chiar dacă se pare că nu mai eşti fluffy D: -patpats her-
Oricum,vad ca ne asemanam oarecum la gusturi de anime-uri..deşi nu pot zice că aş fi prea mare fană a lucrurilor dramă..să zicem că prefer uneori happy endings :'D Cât despre fantasy, eu una îl prefer mai mult în cărţi decât anime-uri.
Singura mea intrebare e ce zodie eÅŸti. :3
În rest,have fun şi îţi aşteptăm fic-ul~
LOLNOPE

#4
Well bine ai venit[sau revenit xD] Aly =]
Am si eu 3 intrebari daca nu te superi xD

1. Citesti manga?
2. Iti place sa desenezi?XD
3. Ce gen de fic faci?5

Atat am vrut sa te intreb =] iti mai urez odata bine ai revenit xD
[Imagine: nqqx3d.jpg]
Argh I'm a bad guy! MWAHAHAHA!

#5
Bine ai revenit pe site!hug
Am cateva intrebari pentru tine 8 :
1) La ce animeuri te uiti?
2) De unde esti?
3) Ai citit ficuri de pe forum? Daca da care sunt preferatele tale?
4) Vrei sa fim prietene?5
Cam atat...Sper sa te distrezi3! Pa-papupic
[Imagine: love-sick1.jpg]

I may not be perfect, but I'm always me! 8




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)