Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

D-NA [ DGNA ] ~

#1
[Imagine: 20100128_daeguknamah01-460x314.jpg]

http://www.youtube.com/watch?v=Hyr1P4DDUmA

Grupul DGNA mcei 5 membri nu sunt doar un alt grup cu aspect destul de băietos şi cu o voce bună. Cu faza de debut a lor pe un post de televiziune Music, ei au starnit scântei interes din partea fanilor lor adolescenţi cu titlul de "second DBSK ".

Another thing that stood out from them are their age. The average age of Leader Mika,Karam,Jay,InJun,Hyunmin are 17 years old, and it is considered the youngest group in South korea.

"We looked up to DBSK as charismatic seniors who worked really hard." This was being said 3 years before DGNA debuted when they were still trainees.

...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~[Imagine: kuroshitsuji-2-ciel-sebastian_00104.jpg?w=450]
http://www.youtube.com/watch?v=rb5CXew9Kvs

#2
Ulala, in sfarsit cineva posteaza despre ei <3 [thank you Ciel]

Ce buni sunt baietii astia 105 si vocal, si instrumental si fizic si psihic si toate modurile posibile 105 ah, Karam al meu 105 *crazy fan girl moment* *tusind* Revenind, baietii astia au toate calitatile posibile: buni la dans, buni la cantat, buni la glume. Karam e foarte bun la japoneza, ai zice ca s-a nascut in Japonia, Mika arata ca un japonez, dar el e un adevarat coreean, bun la engleza si la cantat melodii superbe, Jay rapperul ideal pt orice fata, frumos, comic si talentat, Injun si Hyunmin - amandoi au cam aceleasi calitati - talentati, frumosi si excelenti dansatori. Am presentimentul ca ei vor fi in viitor, dupa cativa ani buni, "second DBSK", fiindca au tot ce le trebuie.

Preferatul meu e Karam [nu ca nu ati sti] dar si Jay e "super-duper-duper-adorabil", in ultimul timp am inceput sa-l pretuiesc din ce in ce mai mult <3.

Din cate melodii au scoase, nu pot sa neg, nu am vreuna care sa imi displaca. 22 Toate sunt superbe, fie ele lente, fie ele allegro. Sunt curioasa sa aflu si pareri de la voi.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#3
Sunt atat de draguti! Am ascultat doar o melodie de la ei, deci nu prea stiu multe despre ei, dar o sa ma informez. Pe langa astea, s-ar putea sa fie viitorii "Second DBSK". N-am vazut practice dance la vruna dintre melodii (nu ce le-as fi ascultat pe toate), dar o sa ma uit sa vad cat de buni sunt (nu cred ca ii intrec pe Infinite la sincronizare).
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#4
Yup yup, iata-ma pe aici! Deeeeeci~ Sunt ata de cute. Daca sunteti amabile, careva dintre voi, sa-mi spuneti si mie cine e cine? Multumesc. Ah! Inca ceva, melodiile lor...daca vreti sa mi le spuneti. Multumesc din nou.
Sunt chiar foarte draguti! Second DBSK huh? 21 Tare, cred ca merita asta. <33 Sunt asa cuuuuute 8 Il stiu doar pe Karam 24.
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#5
Deci, sa ti-i prezint dupa imaginea asta:

[Imagine: 20100128_daeguknamah01-460x314.jpg]

1 - Hyunmin
2 - Injoon
3 - Jay
4 - Karam
5 - Mika

So, alte intrebari? XD

Si, referitori la melodii:

Debut Album, "The Admirer"

동경소년 (Admiring Boy)
눈부신 세계 (Shining World)

1st Mini-Album, "AWAKE":

The Boss (Intro)
비틀비틀 (Stumble Stumble)
아무도.. 그 누구도 (Nobody...Anybody)
New Boyz
The One
눈부신 세계 (Shining World)
동경소년 (Admiring Boy)

Japanese debut album, "Love Power"

Love Power
奪いたい今すぐに (I want to steal you right now)
もう最後になると (It Will Be the Last)
まだ見ぬその未来へ (To the Unseen Future)
Love Power –instrumental-


Au destul de multe, deci pot sa zic ca sunt talentati si super :]]
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)