Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum se evita sesiunile de invatat :'/

#1
Asa... cum in ultima vreme m-am apucat sa-mi fac sig-uri singura... m-am gandit sa le adun laolalta si sa vad daca reusesc sa mai adun ceva intelepciune de pe la unii cu mai multa experienta in a face semnaturi si avatare...

deeeci... avatarul curent ('DIE!') e facut de mine... si semnatura...

semnaturi mai vechi... (o sa mai caut ca am impresia ca am si unele pe care nu le stiti voi... 10)

[Imagine: deathnoteownsigsmallxu8.jpg]

[Imagine: Ladyenomichipuplecopy-1.jpg]

si ce-am facut aseara ca sa uit filmuletzul de la fizio in care chinuiau un caine de dragul stiintei...

[Imagine: Leyenas2.png]

waiting for hints ^^

semnatura de acum 70
[Imagine: Facesofaladycopy-1.png]
Q: de unde fac rost de borders pt siguri si avatare?
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#2
Eto ,incearca sa faci mai multe efecte la semnaturi . Sunt prea goale O.O Uite un site unde sunt cateva tutoriale : http://veredgf.fredfarm.com/tuts/
Borderul se face simplu Smile Uite cum il fac eu:
1. Termin imaginea propiu zisa al sigului.
2. Mai adaug un layer pe care il umplu cu negru daca vreau border de culoare deschisa sau alb daca vreau border de culoare culoare inchisa.
3. Schimb blend properties la screen(daca e layerul negru) sau multiply (daca e alb).
4. Dau dublu click pe layer si ai sa vezi diferite optiuni de efecte. Alegi inner glow la care ii pui ce culoare vrei ,textura ,grosime ,etc. Te descurci tu ,daca nu ,ma cauti pe msn 3

Ultimul sig imi place cel mai mult ^^

#3
Okay... new stuff: I'm watching Fruits Basket... and here's my try ^^ (interesant tut... ty ^^)

[Imagine: Kiouavviephpcopy.png]

[Imagine: Kiousiggiecopy.png]

si ceva ce-am facut pt un forum unde se presupune ca se face roleplay... the girl is my char..

[Imagine: Marthalifecopy.png]
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#4
Ia sa vedem daca sunt taxata pentru spam... mwahahaha...

after watching Strawberry Panic... Neh, Shiva-chan... e cam simpluta si asta, dar pe viitor pate reusesc sa fac ceva mai bun ^^ Meantime... like it? 5

[Imagine: SPforbidden.png]
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#5
looks around... n-am mai pus nimic nou lately... nu ca i-ar pasa cuiva sau ceva de genu' <.<

but do tell me if I went better, worse, or nowhere... also, hints are most welcome. ^^

[Imagine: cooro.png]
[Imagine: Coorosigcopy-1.png]
[Imagine: Mifuneavpng.png]
[Imagine: MifuneClaimedcopy.png]
[Imagine: Hristosainviatavvie.png]
[Imagine: Hristosainviatcopy.png]

mentionez ca ultimul set l-am facut FROM SCRATCH... so don't go ranting about me picking a bad drawing... it just sort'a happened. 10
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)