Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cu un pas in fata tuturor

#1
Disclaimer: Nu detin niciun personaj din anime-ul Naruto al caror posesor adevarat este defapt Kishimoto Masashi si nu fac profit de pe urma personajelor sau intamplarilor.

Salut! Cred ca voi ma considerati nebuna ca fac un alt fic, dar in asta voi povesti doar din perspectiva Sakurei.

Capitolul 1: Un nou "Brad Pitt" in scoala

Pf... ce viata grea pot sa mai duc si eu. Sa fii considerat cel mai hiperactiv student de la un liceu de dans, in clasa a X-a, nu poate fii atat de usor precum pare. Coregrafii peste coregrafii, sa fii tarat de la ora la ora, de la profesor la profesor si sa treci de la o coregrafie la alta, incercand sa iti scoti din minte melodiile de la ora trecuta si sa te concentrezi la ora pe care o ai acum este obositor, si cu toate astea, toti cred ca dansez cel mai bine. Oricum, eu am dansat bine inca de la 4 ani asa ca de ce acum ar fi o problema? Mergeam pe drumul plin de frunze colorate, impreuna cu cele mai bune prietene ale mele: Hinata si Yuki. Cele doua erau surori. Hinata era o fata cu parul de un mov inchis, lung, si ochii purpurii, imbracata mai tot timpul in fustite. Yuki era o fata cu ochi movali si parul negru, lung, mai mereu lasat liber. Doar o singura data il tinea strans in doua codite purtate peste umeri, si atunci era ora Evei Smith. EVA! Parca prima ora o aveam cu ea! O sa fie un calvar! E singura profesoara care, din toata scoala, m-a pus sa fac toate coregrafiile cu melodia grabita, in 5 minute, asta doar pentru ca am incurcat la inceput coregrafia ei cu coregrafia doamnei de dinainte. Imi intorc privirea spre Yuki si ii spun suparata:
-Prima ora o avem cu Eva... Stiai asta?
Yuki isi da ochii peste cap apoi imi raspunde nervoasa:
-Femeia asta ma enerveaza la culme! E nebuna de legat! Azi trebuie sa ii fac pedeapsa aia nenorocita doar pentru ca am gresit doi pasi in al II-lea dans. Imagineazati cum este sa faci aceasi coregrafie de 5 ori, fara sa gresesti un singur pas.
-Hei, eu a trebuit sa fac toate cele 5 coregrafii ale mele in 5 minute! Te inteleg perfect! ii raspund eu zambind.
-Poate ca nu sunt eu eleva de 10 la coregrafiile Evei, dar nu trebuia pentru asta sa ma puna sa fac de 10 ori jumatate din fiecare coregrafie de a mea, pana la epuizare. Nici macar nu erau luate la rand! intra in vorba Hinata.
-Eva asta e o scorpie!
-Stim.
Nici nu ne-am dat seama cand am ajuns la liceu. Trag aer in piept si imi spun "Succes" in gand, asa, ca pentru mine. Intru insotita de catre prietenele mele, privind atent programul pe ziua de azi. Mmm... Sa vedem... Prima ora coregrafie cu Eva, insasi Satana, ora urmatoare coregrafie cu Britney Miller, apoi cu Rose King si ultima ora de coregrafii cu Bella Mason. Dupa asta urmeaza romana si matematica, numele profesorilor nici in ziua de azi nu au vrut sa imi fie intiparite in minte. Ajunsa la vestiar imi dau jos hanoracul meu mov si blugii, luandu-mi o pereche de pantaloni negri de trening si un tricou de aceasi culoare, pe care scria mare si clar, cu alb, "LET'S DANCE!!!". Imi cotroboi putin ghiozdanul, pana dau de un CD cu cele doua melodii alese de Eva pentru coregrafii. Recunosc, are gusturi bune, dar e o scorpie in ceea ce priveste antrenamentele. Imi las chiozdanul peste un morman de alte ghiozdane, in vestiar, apoi ma indrept spre sala. Prima persoana care imi iesise in... "intampinare" era Karin, o fata care nici macar nu a invatat sa danseze, dar se da mare si tare, ca si cum noi nu am sti nimic. Pe urmele ei era o blonda, o alta fraiera, Ino Yamanaka, una din acele personaje care sta cu "regina" ei, isi noteaza tot ce apune Karin si repeta aceleasi replici. Hei! Aloo! Se presupune ca oamenii sunt oameni, nu ultimele papusi de pe pamant ale divei anului 2011, Karin. Imi prind parul intr-o coada la spate, lasandu-mi suvitele din fata sa imi mangaie chipul.
-Hei, Haruno, ce spui sa vii la lectiile mele de dans. Poate a-i mai invata si tu ceva, imi spune rautacios Karin.
-Imi pare rau, dar nu merg la cursuri unde nu s-ar inscrie nimeni. In schimb, poti veni sa te invat eu ceva, si sincer, chiar ai nevoie!ii raspund la fel de rece.
-Asculta aici, Haruno, esti nepriceputa la dans, asa ca mai bine taci atunci cand un profesionist iti spune ceva!
-Haruno? Asa ma striga bunica atunci cand faceam ceva rau. Nu ca nu ai arata ca una, dar de data asta, singurul lucru rau pe care l-am facut a fost sa te bag in seama, pustoaico! ii raspund.
Deodata pe usa intra un baiat brunet, cu ochii negri, pe care nu l-am mai vazut niciodata la liceul asta. Purta un tricou negru pe care era desenat cu alb niste casti si o pereche de pantaloni crem. Vazand cat de enervata eram eu si Karin, baiatul se apropie si ne intreaba care e problema. Am tacut din gura. Care era treaba lui? Oricum, probabil era un elev nou, si nu vroiam sa ii raspund rautacios chiar din prima lui zi aici. Karin se balbaia la fiecare cuvant si ii lua minute intrezi sa lege doua silabe intr-un cuvant.
-Oricum, nu mai conteaza, spune el mergand cu spatele spre locul unde de obicei statea Eva cand ne preda. Numele meu este Sasuke Uchiha, tocmai am fost transferat aici. De asemenea, sunt nepotul Evei Smith, cea care preda la acest curs. Se pare ca a avut loc un mic accident, si m-a lasat pe mine sa predau.
Cand am auzit ca Eva s-a accidentat, parca a sarit in sus de bucurie toata clasa. Abea daca mai aveam aer de atata bucurie. Eu ca eu, dar Yuky care scapase de pedeapsa aia amarata era cea mai fericita. Dupa ce am terminat acea iesire de fericire, baiatul a continuat prezentarile.
-Deci, la acest curs, va voi fii profesor, in rest, voi fi elev in clasa voastra, la fel ca voi. Deci,astazi, Eva trebuia sa va spuna despre un concurs de dans, pe tari. Este cel mai important concurs pe care l-ati putea avea vreodata. Eva m-a ales pe mine sa particip, iar pe langa mine mai trebuie sa iau pe alti 3 concurenti care sa danseze alaturi de mine. Astazi facem o mica preselectie. Sa vedem care merita sa mearga si care nu. Daca am inteles bine, matusa mea va dat la fiecare un CD diferit cu cate doua melodi. Alegeti doar o melodie si dati-i drumul.
-Eu nu vreau sa particip! imi sopteste Hinata.
-Eu da! E o provocare trasnet! Mai ales ca am putea castiga! ii soptesc inapoi.
-Ziceati ceva? spune Sasuke venind spre noi.
-Nu, nimic.-ii raspund.
-Pai atunci hai sa vedem. Ce-ar fi sa incepi chiar tu, spune brunetul uitandu-se spre mine. Ai CD-ul la tine, da?
-Bineinteles! Nu plec nicaieri fara el!
-Asta e perfect! Se pare ca nu voi avea prea mult de lucru cu tine. Adu-ti CD-ul si poti incepe.
Imi iau CD-ul de pe masuta cu casetofonul. Toti s-au asezat pe o canapea de piele alba din spate, iar eu am pus CD-ul ca sa nu mai stau sa il setez pe una din melodii, am ales-o pe prima: Miley Cyrus - Liberty Walk. M-am asezat in mislocul salii, si am inceput sa dansez pe ritmul melodiei. Brunetul ne-a cerut improvizatie pe moment, si ne-a cerut sa nu copiem nimic din coregrafii. Dupa parerea mea, eram destul de buna si la improvizatie de moment. Faceam fiecare miscare, gandindu-ma intens la o alta, si tot asa, pana cand melodia se sfarsi. Toti ma aplaudau, toti cu exceptia lui Karin si a supusei ei, Ino. Zambeam si respiram apasat. Sasuke se indreapta spre mine si imi pune mana pe umar. Eram transpirata leoarca pe spate, dar nu imi pasa, vroiam doar sa stiu daca ma ia sau nu cu el in concurs. Inima imi era cat un purice in asteptarea raspunsului.
-Numele? ma intreaba el, luandu-si in primire o lista.
-Sakura Haruno! raspund eu.
-Ei bine, Sakura, ne vedem maine, la orele suplimentare pentru antrenament. Mergi in concurs!

Cam asta e tot! Sper ca v-a placut! Bye!
Intr-o zi ne-am intalnit,
Ne-am placut si ne-am iubit,
Lumea parc-a nebunit,
Si intr-o zi ne-am despartit.

#2
Deci, nimeni nu ti-a citit ficul sau cel putin nu a comentat.Pai ficul este foarte frumos, ideea nu am mai intalnit-o si este foarte dragutza. Acest fic este despre Sasusaku? pt ca sper asa sa fie . Si deabia astept continuarea. Sa ma anunti cand o postezi Zuppy11

#3
Buna!Harona,nu ma asteptam sa deschizi un nou fic,dar lasa,cu cat mai multe,cu atat mai bine,nup?Imi place ideea ficului.Chestia cu Karin , Ino si dansul nu e ceva nou,dar mi-a placut faza cu Eva .Descriere ai(nu prea multa,dar merge),dialog,bifat,naratiune,bifat.Nu prea am inteles chestia cu pedepsele,dar nu-i nimic.Astept nextul si SUCCES!
"Nimic bun nu se poate naste din ura" RomeoxJuliet

#4
Astazi ai inceput ficul, nu? Imi place, este chiar frumos iar idea este originala.
Descriere ai, naratiunea este buna, dialogul nu este sec si actiunea este buna deci, pana acum totul este bine Smile
Karin are gura c am mare si se crede Miss Perfectiune 2011 21)...nu puteam sa nu zic ceva legat de ea 21, in rest nu prea am ce sa spun din moment ce ai pus doar un capitol.

Vreau sa te rog ceva si sper ca si alte fete sa tina cont de sfatul meu: Ai inceput un fic nou, ok, TE ROG tinete de el pana ii gasesti un final. Sa nu faci si tu aceiasi greseala ca altele petru ca este pacat. Am citit in ultimele zile ficuri care nici nu au mai fost continuate sau se opreau sa mai sprie pentru simplul fapt ca nu este citit. Te rog sa nu faci si tu aceiasi pentru ca ar fi pacat.
Si eu am vrut sa renunt pentru ca nu mai comenta nimeni si nici nu cred ca sunt prea citite dar, continui pentru ca inca mai cred in mine si in ficurile mele 4


Deci mult noroc si anunta ma cand pui next ul pupic
Ja ne!
To the right, To the left, we will fight to the death
To the Edge of the Earth, It's a Brave New World from the last to the first
To the right, To the left, We will fight to the death
To the Edge of the Earth it's a Brave New World it's a Brave New World It's A Brave New World
A Brave New World
The war is won,
the war is won,
a brave new world



[Imagine: beautyfullgrl.png]





I am a simple girl and you're a crazy boy....we can be friends? [+16 / +18] - http://animezup.com/forum/showthread.php...649&page=1

Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - http://animezup.com/forum/showthread.php...548&page=1

#5
Doar cateva comentarii? Ce rai pot fi astia de pe Zup :ask: 21 Glumeam. Hai sa vin si eu pe aici sa comentez ca oricum nu am ce sa fac 21 Ok, deci... A fost penala faza cu "Hei! Aloo! Se presupune ca oamenii sunt oameni, nu ultimele papusi de pe pamant ale divei anului 2010, Karin." 24 Ok, hai sa trecem la treburi adevarate 71 Trebuie sa incerci sa mai incetinesti putin actiunea. Asa cum m-a sfatuit si pe mine o fata tot de pe aici, "gandeste-te la un melc". Si asta cum faci? Bagi ceva mai multa descriere. Nu cred ca este destul sa descrii cu ce s-a imbracat Sakura sau unde s-au asezat ceilalti cat ea a dansat. Incearca sa descrii locul si sentimentele pe care le avea. Naratiunea e buna. Oricum, mult succes si sa ma anunti si pe mine te rog cand pui next.

P.S.: Faci un fic SasuSaku, nu? 21
[Imagine: Lawliet.gif]

Cioco mania :pls: ^_^

#6
Având în vedere că titlul mi-a atras atenţia, am intrat să ``mă culturez`` puţin.

Descriere ai, dialogul nu e sec, acţiunea nu e grăbită, ideea originală. Sincer, dacă nu e cuplul Sasuke-Sakura, ideea este perfectă. Îmi place!

Ai avut câteva greşeli.

``EVA!``-Puteai scrie şi fără majuscule, se înţelege că ţipi şi nu vrei să sperii cititorul, nu? 17
``Prima oră avem cu Eva...Ştiai asta?``-Fără nenorocitele puncte de suspensie, puteai pune un simplu punct.
``...îmi dau jos hanoracul meu``-Fără ``meu``. Ai pus două pronume, ``meu`` fiind total nefolositor şi deranjant pentru cititor.
``Îmi cotroboi puţin ghiozdanul``-În primul rând, e ``a cotrobăi``, deci, cotrobăi puţin prin ghiozdan, pentru că nu poţi cotrobăi ghiozdanul.
``chiozdan``-ghiozdan
``imagineazaţi``-imaginează-ţi
``aceaÅŸi``-aceeaÅŸi


Atât am văzut, în rest, totul e ok.

P.S.:Sper să mă anunţi când pui capitolul următor.

Vreau să-l stiu fericit şi să ştie că atunci când o să fie pregătit, o să fiu mereu acolo pentru el. Îmi pare rău amice! Mi-aş fi dorit să fi văzut că ai luat-o pe poteca greşită. Te voi iubi mereu pentru ce ai făcut pentru mine. Multumec! Mi-aş fi dorit totuşi să fiu eu aceea micuţă prietenă a ta pe care să o iubeşti şi nu de care să te îndrăgosteşti.
Cu un suflet infantil, pierdut în întuneric, micuţa ta mereu cu capul în nori.

#7
Am ceva de facut si revin repede, doua secunde si sunt aici.

Edit:
Citat:Cele doua erau surori
"Erau"? Dar ce au murit? Daca esti cu ele atunci sunt

Citat:-Eva asta e o scorpie!
-Stim.
Pe bune? Atat de scurt este, esti constienta ca aici este total sec.

Citat:-Oricum, nu mai conteaza, spune el mergand cu spatele spre locul unde de obicei statea Eva cand ne preda. Numele meu este Sasuke Uchiha, tocmai am fost transferat aici. De asemenea, sunt nepotul Evei Smith, cea care preda la acest curs. Se pare ca a avut loc un mic accident, si m-a lasat pe mine sa predau.

Nu crezi ca trebuia sa pui linie de dialog cand ai inceput cu: "Numele meu este Sasuke Uchiha...", sau macar sa incepi alt paragraf, asa nu are nici cea mai mica noima?

Citat:-Numele? ma intreaba el, luandu-si in primire o lista.
-Sakura Haruno! raspund eu.
-Ei bine, Sakura, ne vedem maine, la orele suplimentare pentru antrenament. Mergi in concurs!

Ai terminat capitolul cu un dialog sec, interesant. Sper ca urmatorul capitol o sa-l incepi cu bucuria Sakurei ca intrat in concurs, ca aici nu este nimic.

Dupa cate se pare este un fic sasusaku. Nu l-ai descris pe Sasuke foarte bine.

#8
buna sweetie nu pot sa cred ca nu mai anuntat de un nou fic [2. dar daca tot sunt aici sa incepem sa vorbim, nu? :study: ideea nu am mai intalnit-o sincer nu am citit un fic cu dansul. naratiune ok, dialog bun, descriere mai pune, nu fi zgarcita, fii darnica ca asa e bine. Faza cu Eva e prea misto21 se bucurau toti ca au scapat de o ora si sper ca Sasuke sa nu fie ca ea :?? ma bucur ca Sakura e aleasa pentru concurs, sunt curioasa de ceilalti 3 concurenti...cam atat am avut de zis, astept nextu si anunta-ma :pls:
[Imagine: h8v.gif]
 

#9
Capitolul 2: O intamplare de doi bani


Super! Yupy! Nemaipomenit! Nu, excelent!!! Aratam bucuria prin expresia fetei. Topaiam si ma roteam de bucurie. Brunetul, vazand cat sunt de incantata, mi-a zambit si mi-a spus calm:
-Tu nu iei pauza niciodata?
-Nu degeaba sunt cea mai hiperactiva din liceu.
-Asta nu conteaza acum. Poti sa stai jos, spune el ridicand putin tonul.
M-am asezat pe banca, langa Hinata.
-Ce e cu tipul asta? ii soptesc fetei.
-Habar n-am, dar stiu ca se infurie usor, imi raspunde ea inapoi, tot soptit.
Brunetul se uita cu coada ochiului dandu-ne de inteles ca aude ce vorbim. Ok, ce i-a venit? Pana acum se comporta normal.Se plimba de la un capat la altul al canapelei, pana o alege pe Karin sa treaca la dans. Karin?! Tipu' asta sigur nu e familiarizat cu liceul asta. Si chiar deloc! Karin se ridica de pe canapea si ii sopteste la ureche baiatului ceva de un CD.
-Mda, desigur, spune Sasuke cu voce tare. Sakura, imprumuta-i CD-ul tau lui Karin. Melodia a II-a, ok?
Tipul asta e nebun de legat!!! Cum adica vrea sa ii imprumut CD-ul meu unei drogate cum e Karin? Baiatul asta e intreg la minte?
-Dar... Nu cred ca sti prea multe despre clasa noastra. Nu i-as da CD-ul meu lui Karin nici moar...
-Nu te-a intrebat nimeni ce si cum, ti-am spus doar sa pui melodia a II-a de pe CD-ul tau, asa ca misca-te!
-Bine, sefu', cum spui tu...
Ma ridic de pe canapea intr-un oftat adanc. Sigur Karin i-a facut ceva.... Sigur i-a spalat creierul! A... stai... e valabil doar in filme. Doamne, la ce ma gandesc azi? Sunt mai aeriana ca deobicei. Deodata am simtit cum elasticul de la par imi e tras in jos, lasandu-mi parul liber. Cine nai... Ma intorc si o vad pe Karin fluturandu-mi elasticul pe la ochi.
-Mai repede, Haruno! Data viitoare te trag de par! imi spune ea.
O privesc cu nervii intinsi la maxim. In spatele ei, Ino nota pe un carnetel tot ce spunea roscata. L-am privit cu rautate pe Sasuke, apoi am stat cateva secunde sa ma calmez.
-Haide, mucoaso, nu avem toata ziua.
Nervii mi se aprinsesera la loc. Gata, m-am abtinut cat am putut, asta e ultima picatura care a umplut paharul.
-Hei, blondo, noteaza asta! Cea mai proasta zi din viata Sakurei Haruno a fost atunci cand, spun uitandu-ma spre Sasuke, un coregraf nou care ii tine parte unei tembele si-a facut aparitia in liceu, si ghici ce, spun intorcandu-mi privirea catre Karin, tembeli nu castiga niciodata. Asa ca decat sa pierd in fata unui gunoi asa cum e Karin, mai bine plec.
Ma indreptam cu pasi repezi spre usa. Brunetul inca privea uimit scena. Yuki si Hinata incearca sa ma ajunga, ca sa ma mai linisteasca, insa Sasuke le opreste, spunandu-le ca nu au voie sa paraseasca clasa. Aveam o tinta fixa, si anume, vestiarul. Mergeam apasat astfel incat sa rasune in tot holul pasii mei. Ajunsa acolo, mi-am luat ghiozdanul, hotarata sa plec astazi mai devreme de la liceu. Nu am de gand sa stau cu doi psihopati toata ziua. Si oricum, ce l-a apucat? Pana acum a fost dragut cu toata lumea, iar acum...? In momente ca astea, as fi preferat sa fii venit Eva in locul noului venit. Capul ma durea ingrozitor. Norocul meu era ca aveam niste pastile la mine. M-am grabit atat de tare sa imi fac geanta incat din greseala mai scapasem prin geanta o cutie de aspenter si una de paracetamol. Imi scot cutia de paracetamol, iau o pastila, si beau o gura din sticla mea cu apa. Gustul amar al pastilei m-a facut sa ma gandesc mai intens la ziua de azi. Oare chiar merita sa plec de la cursuri doar din cauza a doi natarai? Ma uit din nou pe programa si vad ca urmatoarea ora era coregrafia cu Britney Miller. Britney era o tipa tanara, de vreo 28 de ani, care arata ca la 20. Era blonda cu suvite negre, cu parul pana la umeri, usor ondulat, ochii caprui si un zambet alb. Ea era ca o sora pentru mine. Era sora care nu am avut-o niciodata. As fi vrut sa vorbesc cu ea inainte sa plec.... De odata aud clopotelul sunand.Ei bine... Nu am nimic de pierdut daca vorbesc cu Bitney.Imi pun sticla inapoi in ghiozdan, si aud un ciocanit la usa.
-Oricine ai fi, poti sa pleci. Nu am chef de vorbit acum, spun ridicandu-ma de pe banca.
Usa se deschide incetisor, pe ea intrand un tip brunet cu ochii negri.
-Hei... Ti-ai uitat CD-ul, spune el bland.
-Poti sa-l pastrezi. Imi pot face altul oricand. Acum poti sa pleci. Nu ma prea incanta prezenta ta aici, ii spun rece.
-Sti... chiar imi pare rau, dar... Trebuie neaparat sa ma comport mai frumos cu Karin decat cu ceilalti dansatori.
La auzul acestor vorbe am incremenit, dar nu am lasam asta sa se vada. Il priveam cu ura pe brunet.
-Ca si coregraf, e bine sa fii drept fata de toti dansatorii. N-ai niciun motiv sa te comporti bine doar cu roscata aia prefacuta. Si ma rog, de unde o cunosti? ii spun luand un prosop umed si stergandu-am pe brate.
-Nu prea pot spune... zice el lasand privirea in jos. Ei bine... am fost vecini si... aa... Si cam atat. Nimic altceva.
Las prosopul pe banca si un alt elastic din buzunarul gentii. Imi prind parul la loc, lasand inafara suvitele ce imi mangaiau bland chipul. Ma indrept spre usa si ma opresc in fata lui.
-La concurs n-o sa renunt, iti garantez. Dar eu nu ma antrenez cu astfel de coregrafi. Poti sa o iei pe Karin in primire, eu nu mai vin. Acum, da-te la o parte.
Brunetul sta pe ganduri 3 secunde, apoi se da din calea mea, lasandu-ma sa plec. Imi ascunde ceva mai mult
ca sigur. Doar nu a tinut cu roscata aia in tot acest timp de prost. Trebuie sa aiba un argument cu mult mai bun. Inafara ca e vecin cu ea, prieteni, nu are niciun motiv sa o lase sa se joace cu mine. Fara sa imi dau seama, am ajuns in fata clasei. Deschid usor usa si ma opresc in tocul usii, pentru cateva secunde. Toata clasa era in formatie, gata sa inceapa. Pana si Sasuke natarul era acolo desi am plecat inaintea lui. Bine, asta doar pentru ca eu am mers cu mult mai incet decat ceilalti, si am si intarziat. Aveam o fata indiferenta de orice mi-ar spune vreun coleg.
-Sakura, ai intarziat, imi spune Britney.
-Scuze... am mers ceva mai lent decat ceilalti.
-Bine. Aseaza-te in formatie si sper sa nu se mai intample. Ne-am inteles?
Am dat din cap aprobator si m-am asezat la locul meu, intre Yuki si Hinata.
-Hei, esti bine? imi sopteste Yumi.
-Mda... mai bine ne vedem de dans, ii soptesc inapoi.
Ce naiba... O, nu! Abea acum am realizat ca Sasuke sta in spatele meu, la formatia de dans. E ca dracu... De ce a trebuit sa il aseze fix aici, pana la urma? Britney ia CD-ul si il pune in casetofon. Melodia incepe sa cante iar noi ne ghidam pe ritmurile ei. Fire, o melodie dintre cele mai preferate, aici la Bubbline Crew, cel mai tare liceu de dans al tarii.



Totul mergea perfect, pana cand Britney a oprit muzica.
-Sakura, uite cum facem. Pentru ca tu esti in fata, pe randul din centru, ma gandeam sa te lasi pe spate, prinsa de Sasuke, iar apoi facem la fel cu randul 3 si 4. Un fel de domino din doua in doua randuri. Ce spui?
Mi-am intors capul catre Sasuke, raspunzandu-i coregrafei:
-Eu spun sa il mutati pe Sasuke.
Brunetul ma privea enervat de situatie.
-De ce sa nu o mutam pe Sakura in alta parte? raspunde el rautacios.
-Asculta, baiete, nu am...
Britney se apropie si imi pune mana la gura.
-Nu mutam pe niciunul. Asa ramane.
Isi ia mana de la gura mea, intorcandu-se pe scaunul ei, repornind melodia de acolo de unde a ramas.
-Haide! Acum facem cu dominourile! spune ea de parca cine stie ce Dumnezeu faceam.
Am tras adanc aer in piept si m-am lasat pe spate. O, nu! Daca nu ma prinde! La cat de nervos era, asta nu era mare lucru. Si cu toate astea, m-a prins. Nu era o priza ca la ceilalti dansatori, era una... mai mult ca o imbratisare. Sincer, aproape inrosisem, privindu-l in ochii sai negri. Desi el ma privea cu ura, eu ma miram. Alo, Sakura, revino-ti! El e cel care nu te-a aparat atunci cand a trebuit si care i-a tinut parte dusmancei tale tot timpul. Cand m-am ridicat mi-am revenit in fire, continuand dansul. Odata ce clopotelul a sunat, si toata lumea a iesit, eu am mai ramas sa vorbesc cu Britney.
-Hei, Brit... Putem vorbi un pic?
-Sigur.
Ma asez pe canapea, langa ea, si incep sa ma descarc.
-Sti baiatul ala de azi? Sasuke?
-Dupa cum te-ai certat cu el, cum as putea sa il uit? Oricum, s-a intamplat ceva?
-Da... Este "coregraful" venit in locul Evei, si de asemenea un coleg nou. Ii tot tine partea lui Karin. Sti, tipa aia roscata, care a platit ca sa intre la liceul asta, desi nu stie sa danseze... Acea Karin. Nu inteleg, nu ma lasa sa spun nimic si o ajuta pe prefacuta aia, iar cand ma trage de par sau ceva, parca baiatul asta e orb, dar cand ridic tonul la ea, a prins si ochi si urechi ca sa ma vada si sa ma auda.
-Sakura, am aflat ca familia Uchiha sta in apropiere de casa roscatei. Dar chiar si asa, chiar daca sunt vecini, nu are niciun drept. Daca vrei, putem merge la directoare.
-Si care ar putea fii pedeapsa? intreb eu putin... uimita?
-In cel mai rau caz, exmatricularea. Ce spui, vrei sa mergem?
Mintea mea se juca pe langa DA si NU. As fi zis „da”, dar parca ma durea inima sa o spun. Nu stiu ce e cu mine. Dar nici "nu" nu as fi vrut sa zic, pentru ca daca va mai sta, va continua la fel. Ce sa fac?


Melodia de la ora lui Britney: http://www.youtube.com/watch?v=5BR83tKl_vE





Cam asta e tot. Ja ne!
Intr-o zi ne-am intalnit,
Ne-am placut si ne-am iubit,
Lumea parc-a nebunit,
Si intr-o zi ne-am despartit.

#10
buna..uraaaa sunt prima, ce bine. Un nou capitol, interesant...ce sa spunem39 pai greseli nu am vazut sau nu am fost atenta, iar descrierea a plecat in vacanta?:ask: pune scumpa descriere ca e pe gratis, dialog mai dezvoltal ca uneori era prea sec, poti sa pui o vorbire indirecta de exemplu...
Sa stii ca acest capitol a fost amuzant, parerea mea, dar am avut momente cand am ras 21
"drogate cum e Karin" 24 ce ai spus-o21 Sasuke ii tine partea lui Karin?:no: ce naiba..ce ascunde?chiar m-ai facut curioasa... si pe cine sa exmatriculeze? daca e karin votez da :yes: dar nu pe Sasuke, si totusi cine sunt celalti 2 dansatori care merg? ca nu ai spus nimic, sper ca nu e Karin ca ma omor:dead:
Deci astept nextu si anunta-ma :pls: sper ca nu te-am suparat
108
[Imagine: h8v.gif]
 



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ce ati face daca ati avea personajele din naruto in fata voastra? Ryuu 1 2.765 09-11-2008, 10:57 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)