Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cowboy Bebop

#11
1. Ce parere aveti despre anime?
Cea mai frumosa si captivanta serie din cate am vazut eu pana acum, cu o actiune care te tine in suspans si cu niste caractere bine conturate.
2.Faye vs Julia. Argumentati!
Faye! Este un caracter cu un trecut destul de ciudat si invaluit in mister si pur si simplu imi place mai mult de ea si de caracterul ei copilaresc.
3.Spike vs Vicious.
Spike.
4.Care este melodia preferata din anime?
Blue
[Imagine: tumblr_mjtv2fuAM01r98z7io1_500.png]

#12
1.Ce parere aveti despre anime?
Animeul copilariei mele. Asa am inceput sa iubesc sf-ul, universul si majoritatea anime-urilor si filmelor legate de evolutia tehnologica. Spatiul nelimitat pe care se desfasoara actiunea, Spike care la vremea aceea mi se parea un fel de geniu cu frizura afro, personajele -fiecare spunandu-si povestea intr-un fel, ca la sfarsit sa ajunga impreuna cu ceilalti-. Pana si grafica mi-a placut!

2.Faye vs Julia.Argumentati!
Faye. Pe Julia nu este prezentata indeajuns de mult incat sa-mi formez o parere intrega, dar aye este genul de tipa care trece peste necazuri ca o furtuna, lasand uneori numai belele in urma -rima neintentionata-.

3.Spike vs Vicious.
You make me choose between swords and guns, what kind of demonic force are you? Imma choose guns. Poate ca este el putin cam overrated dar spre deosebire de Vicious este mult mai calculat dar si neglijent in acelasi timp. He's just the badass type, there's no way you can't see that. Oh, si Keanu in rolul sau! Ce imagine!

4.Care este melodia preferata din anime?
Diggind my potato si Forever Broke.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#13
1. L-am prins inca in perioada minunata a copilariei, cand pe mine, m-a impresionat placut. La inceput nu l-am prea urmarit, dar ulterior cu fiecare episod care trecea, ma indragosteam si mai mult de el. Nu mint, nu cred ca am reusit sa vizionez toate episoadele cum trebuie, abia pe la reluari am recuperat catusi de putinul ce pierdusem. Si asa mi sa parut genial.

2. Julia asta mereu m-a pus pe ganduri... sincer. Nici nu a aparut prea des si atat de misterioasa. Oricum am cam inteles ca avea o relatie ceva mai speciala cu Spike. Insa nu mi-am format o parere prea buna de ea. Si asa o agreez mai mult pe Faya, fiindca e o tipa super si chiar daca era ca un taifun, e minunata. Are potential. <3

3. Pe astea doi nu i-am prea inghitit, Spike e un om minunat... XD Sincer, doar e protagonistul. Vicious, pe de alta pare, m-a aruncat intr-un hau din care nu am iesit nici acum. Si asa votez clar pentru Spike, scumpul de el.

4. Opening-ul - Tank! Mi se pare genial. Si dupa parerea mea, se potriveste cu animeul.

#14
Dupa ce am vazut Cowboy Bebop nici un alt anime nu mi s-a mai parut asa de bun, clar a ramas favoritul meu. L-am revazut de foarte multe ori si niciodata nu m-a plictisit.

Faye vs Julia.Argumentati!
Faye, clar. Personalitatea ei adauga foarte multa dinamica echipei. Totusi mi se pare ca Julia a aparut prea putin in anime ca sa-mi pot forma o parere concreta despre ea, e mai mult fantomatica, probabil asta era si ideea. Cu siguranta are calitatile ei daca Spike a purtat-o in minte atata timp, insa pe mine nu m-a convins.

3.Spike vs Vicious.
Spike, nu degeaba e personajul principal. Vicious e un antagonist pe masura bineinteles, ce ar fi un erou fara un personaj negativ. ^^

4.Care este melodia preferata din anime?
Chiar n-as putea alege una, intreg ost-ul e perfect.
"You got no business questioning a thang"

#15
1.Ce parere aveti despre anime?
Unul din anime-urile copilariei mele, printre primele pe care le-am vazut pe A+ si care a reusit sa ma marcheze profund, mai ales datorita finalului neasteptat de trist. Daca imi amintesc eu bine, la finalul ultimului episod am si plans (aveam doar 15 ani la vremea aceea si eram inca destul de impresionabil), deoarece a fost primul anime in care deznodamantul nu a favorizat pe deplin binele.....mi-a lasat un gust amar multe zile dupa terminarea acestuia. Povestea oricum a fost foarte interesanta, actiunea mereu te tinea cu sufletul la gura, iar personajele aveau fiecare farmecul lor, cu Spike detasandu-se ceva mai mult de restul prin personalitatea lui excentrica, umorul lui inteligent si trecutul sau misterios care tot il urmarea. Grafica nu pot spune ca mi-a placut indeosebi, insa povestea si soundtrack-ul fenomenal a compensat cu brio aceasta lacuna.

2. Faye vs Julia.Argumentati!

Faye, chiar daca nu este genul meu preferat de personaj feminin fiind mai degraba un antierou, insa asa cum au evidentiat si cei de deasupra mea, aceasta a fost mai omniprezenta pe parcursul seriei, pe cand despre Julia chiar nu am putut afla prea multe decat ce ni s-a revelat din trecutul lui Spike.

3.Spike vs Vicious.

Spike, deoarece imi place personalitatea lui aparent lipsita de griji si faptul ca in ciuda trecutului lui tulburator inca si-a pastrat simtul umorului, plus ca omul stie arte martiale, inspiratia principala fiind Bruce Lee si al sau stil Jeet Kune Do. Vicious din punctul meu de vedere nu a iesit cu cine stie ce in evidenta, mi-a parut un personaj negativ ca oricare altul, destul de searbad.

4.Care este melodia preferata din anime?

Nu am o piesa anume, intreg soundtrack-ul este genial.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#16
1. cel mai bun anime pe care l-am vazut. fara indoiala: contine de toate - de la drama la dramedie si comedy, amestecata cu romance, ticalosi, actiune, vanatori de recompense, saracie, probleme de filosofie... toate asezate intr-o poveste sf foarte coerenta! cum sa nu-ti placa sa vezi cum pluteste tigara intre doua personaje pe gravitatie zero?! sau sa nu te amuze intoarcearea pe Pamant pentru cautarea unui aparat care sa scoata pe un ecran imaginile de pe o caseta Beta: inca o data, de ce facem asta?!

2. Faye-Faye, normal. practic, Julia e doar o naluca. n-ai cum sa o intelegi prea bine. pe cand miss Valentine e sexy, curajoasa si cu un trecut interesant... un personaj care se descurca destul de bine intr-o lume noua, potrivnica. adaptabila. simpatica, gagica! lol.

3. Vicious, normal. daaaa!!! de ce? cu totii il placem pe spike. dap. doar ca asta e un ticalos special. suprem. de la nume si pana la comportament. avem nevoie de asa ceva. apare episodic, dar se cunoaste... isi pune clar amprenta.

4. Call me, Call me - cuz i am a sensitive guy. LOL. si, of course, Tank! and The real folk blues.
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)