Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Couple K-muzic.

#1
M-am uitat, nu am gasit un asfel de topic. Poate am chiorit.

Poate titlul nu spune asa de multe... daca inca nu v-ati dat seama despre ce este vorba, atunci sa va zis: despre cuplurile din diferite formati K-pop.
Puteti sa scrieti cate cupluri vreti, insa sa spuneti/argumentati de ce ati ales ship/OTP (cum doriti sa il numiti).
Daca vreti, puteti pune si poze, chiar si videoclipuri cu acel cuplu.

Sper ca am fost destul de explicita.

Post-script: Pot sa fie si din alta trupa cuplurile, nu neaprat ca amandoi sa fie din aceeasi formatie.
Daca vreti puteti sa puneti si de fete, cum doriti.
Incercati sa scrieti macar trei randuri cu despre acel cuplu, ca sa nu se faca spam.

eu nu chiar am cupluri favorite, dar stiu ca existe nebunatici pe aici de genu'
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#2
Euuu!!!!!!!!!! Pot pune cate vreau,nu? >.<

1. 2min [TaeMin and MinHo din SHINee].
Pai sa vedem 39 TaeMin e maknae...MinHo e Flaming Charisma. Inainte sa fie si TaeMin in trupa,MinHo era the maknae 4 . I just love this pairing. Sunt atat de cute impreuna.Am vazut un videoclip cand ShinDong [Super Junior] ii intreaba pe MinHo si TaeMin cu cine s-ar intalni cu trupa.MinHo a raspuns ca ar vrea sa se intalneasca cu TaeMin.TaeMin a raspuns ca ar vrea sa se intalneasca cu MinHo...Deci !! :X Awwwwww~ .__. Cel mai cute cuplu 44. MinHo chiar vrea sa aiba grija de micutul si firavul TaeMin 4 .

2.OnKey [Onew and Key from SHINee].
Oh Doamne! Ce poate fi mai sexy decat Diva noastra Key? 4 Al cui zambet poate fi mai stralucitor decat al lui Onew? Onew e un lider perfect,insa,Key e infidel X__X. Filtreaza ba cu MinHo ba cu TaeMin...Ei doi chiar se potrivesc,nu?

3. JongKey [JongHyun and Key from SHINee].
Uite un cuplu de invidiat.Mereu aproape unul de celalalt,sentimente comune :]]. Cred...O.O'
Key e mai mereu cu ochii peste tot [stiti la ce ma refer],JongHyun e pierdut in lumea lui.Key e mama iar JongHyun tatal :]]]]].

4.NichMin [Nichkhun from 2pm and MinHo from SHINee]
In emisiunea aia au fost bestiali.MinHo e tare dragut,la fel ca si Nichkhun! Nichkhun si JunSu sunt singurii baieti din 2pm care-mi plac.Dar,cred ca o sa-mi placa toti 444 .

5. HeeGeng [HeeChul from Super Junior and HanGeng ex. Super Junior]
HeeChul seamana foarte bine cu o fata...HanGeng este mai...manly 4 . Ii iubesc pe amandoi.Chiar fac un cuplu reusit! 8

6.RyeoMin [RyeoWook and SungMin from Super Junior]
Fara cuvine X__X!! N-am ce sa spun! Amandoi sunt super cute,cu niste voci angelice ce-mi lasa gura apa ca si cum as vrea sa-i mananc cu par cu tot si cu cercei!

^^ ! Si mai am...dar trebuie sa-mi fac temele,deci.poate alta data :]] ^^!! .
Baii :3 >.<
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#3
1. Shichul [ Siwon & Heechul from Super Junior]
Ca apa si uleiul sau baba si mitraliera . Un crestin care arata mult prea bine pentru binele sau si un tip care e absolut fabulos si unic dar bitchy ...absolut extraordinar. Fanservice-ul e putin da' bun 4 ..si ficurile sunt cateva deci ai ce citi .
Cu personalitatea foarte soft a lui Siwon si personalitate nebuna a lui Heechul iese absolut o nebunie , o nebunie extraordinara.

2.Jongkey [Jonghyun & Key from Shinee]
Charming Jonghyun si Almighty Key sa fim seriosi cine nu ii adora? Se potrivesc de minune si sunt asa de cute :X . Cu personalitatea lui Key ,adica diva si umma ohh GOD, dar Dino Boy il cam adora de fel .
Again mult skinship fac un cuplu minunat , incredibil de amuzant si sweet.

3.2min[Minho & Taemin from Shinee]

Deci daca nu vede nimeni cat de bine le sta impreuna inseamna ca persona respectiva e oarba . Taemin sa fim seriosi poate sa stea nemiscat fara sa schiteze un zambet si tot ar striga careva "CUTEE~~!!!" and Minho flaming charisma e mortal . Foarte Fluffeh , deci rlly to not love this pairing? Must be kidding me.

4.Eunhae [ Donghae & Eunhyuk from Super junior]
Aici chiar nu am ce sa zic inafara faptului ca cei doi fac un cuplu atat de criminal ; Mi-au placut in Adonis camp cand era randul lui eunhyuk la bungee si i-a spus lui Hae ca ar trebui sa se desparta deoarece nu se potrivesc si evident Donghae i-a spus ca o sa il loveasca dupa ce coboara de acolo .

5.Kangteuk [ Kangin & Leeteuk]
My first OTP *sweet memories* .
De ce imi placea acest cuplu ? Habar nu am 24 To sweet ...
Kangin era the bully .. avea ceva cu leeteuk , ii placea sa il tachineze dar in acelasi timp avea mare , mare grija de el .
Leeteuk , o haide so sweet this guy ..with those kissable lips ..kyah <3
Pacat ca a plecat in armata kangin 39 poate mai aveam parte de fanservice-ul din partea lor , atat de cute :X.

Mai sunt da mi-e lene sa le scriu acum intr-un post si mai kilometric ..
L i f e - 21 Onkey , Hanchul si Ryeomin [ never , Yewook and Kyumin] , rlly ? Ma rog fiecare cu ce ii place 24
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#4
Mama am o caruta de otp-uri 24 Asa...here I go:

Straight:

1. MinhoxBoA: Nu intrebati...dar ador cat de catelus e Minho pe langa BoA xD
2. MinhoxKrystal: Stiu...miroase a pedofilie dar sunt amandoi sportivi si...nu stiu xD arata bine impreuna <3
3. MinhoxYuri: Omg cum sa uit de otp-ul vietii 24 Ador cuplul asta de cand i-o bagat capul intre picioare la Juliette Tell me your wish LOL xD
4. OnewxLuna: My bff spune ca is obsedata de pairingul asta dar...na...arata super cute impreuna si ar face un cuplu trot foarte simpatic (pacat ca ea e muuuuuuult mai mica)
5. KeyxAmber: amandoi batuti de soarta...ahem...prietenii stiu ce vreau sa zic -__-' Idk...par ca se potrivesc....Key e fata...Amber baiatul LOL
6. KeyxSeohyun? Pairingul asta sigur e "made up"? Adica no...nu spun mai multe xD

Not so straight:
-Boys:

1. JongHo (JonghyunxMinho): My forever otp because they are flawless, perfect, gorgeous sweet amazing babies etc etc 21 Scuze!! I'm just a fangirl....PS: And they share a room...everywhere 15
2. OnHo (OnewxMinho): Una din primele mele otp-uri...m-a apucat cu pozele alea din Day Photobook cand Onew il tine in brate... ^^'
3. Jongyu (JonghyunxOnew): Well...au fost sa manance chikin impreuna 24 ce mai vreti mai mult?
4. MinKey (MinhoxKey): Sunt ca un cuplu tipic yaoi...serios...sunt prea sexy pentru binele lor 24 Key e putin feminin, iar Minho e ca un model... eh... *__*
5. OnKey? (OnewxKey): dar numai cand Onew nu sufera de sangtae si e serios si tops Key 21...Culmea...acum vreo 3 luni uram pairingul asta LOL
6. JonghyunxWheesung?: nu chiar an actually pairing...dar is prea cute unul langa celalat si mai sunt si foarte apropiati...xD
7. OnewxJoon: Joon i-a carat ghiozdanul dupa musical....si Onew i-a multumit cand au castigat cu Hello...xD
8. JaeChun (JaejoongxYoochun): Sau SoulMates :X sunt veeeeeeeeery close friends...si au fost impreuna de ziua indragistitilor la o statiune pentru cupluri..so...
9. Changho (ChangsunxJunho): They are just hot together X__X
10. TaeyangxGD: Sunt si ei very close friends...si is cute together xD

-Girls:
1. YurixJessica: Sunt 2 din preferatele mele si na TREBUIE sa mearga impreuna 24
2. Jeti (JessicaxTiffany): veeeeeryyyy good friends ^^ au petrecut "prima zapada" timp de 3 ani impreuna...i just love them :X
3. JungSisters (JessicaxKrystal): Don;t kill me for the incest XD dar daca imi plac .___.
4. KrystalxLunaxAmber: orice pereche cu ele 3 24 Ma rog...de cand Amber e la disparuti...dar i love them :X


Cam atat cred...desi mai sunt si otp-uri minore xD Sorry la Jongho....dar nu ma pot abtine 24
Feelings overflow...and then they fall
[Imagine: 2djaw51.jpg]

#5
Păi, să vedem.
Le iau pe trupe mai întâi:

Super Junior:
- SiChul [ SiWon and HeeChul ]:
Le stă bine împreună. Amândoi sunt foarte cute şi amuzanţoi. Şi, până la urmă, pe umărul cui să plângă HeeChul din cauză că HanKyung a plecat?

-HanChul [ HanKyung and HeeChul ]:
Este pairing-ul meu preferat din SuJu. Îl ador, just too cute! Really. I miss HanKyung oppa :[[. De ce a trebui să pleceee? :[[

-KangTeuk [ LeeTeuk and KangIn ]:
Alt pairing de invidiat. Sunt cute, mai ales LeeTeuk. ÃŽmi place, 4.

-SungWook [ SungMin and RyeoWook ]:
Ah, îi ador pe amândoi, şi le stă aşa de bine împreună. Formidabili !!


SHINee:
-JongKey [ JongHyun and Key ]:
I love it! They are so cute, and hot. Nu ştiu ce să spun, dar mi se par atât de perfecţi împreună, de nedespărţit ;3

-2min [ TaeMin and MinHo ]:
Ei chiar se potrivesc, şi le stă bine împreună.

Şi mai sunt, dar dau edit mâine că acum am o lene :]]
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#6
Well, i don't really like yaoi, but.. How can i resist when they are so cute ? ;-; So:

1. KeyBer/AmKey - They are so cute together, kyah.;x
2. KyuMin - Theyţre adorable. & Kyu, the evil maknae, tops. Do i have to say anything else ? xD
3. JooMi - LOL, sunt aÅŸa funny.
3. HanChul - They are close & look cute.
4. SiHanChul - Hehe, 3some.
5. EunHae - I don't know who tops..
6. 2min - Par să fie apropiaţi. Şi sunt drăguţi.
7. OnTae - Dunno. They're just cute.
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#7
Am revenit.
A. B2ST
1. DooSeob
Oricine i-ar vedea ar putea să jure că-s făcuţi unul pentru celălalt. Sunt prea cute, deci prea cute, jur. Sunt adorabili. Cuplul perfect. Atât skinship and all that. OMFG! Încă îmi aduc aminte când DooJoon a vrut să-l sărute pe Yoseobie ;3. That was formidabil :333. Si sunt multe altele. Adică, alte momente care mi-au plăcut cu adevărat.

2. JunSeung
Deci, mie înainte să citesc nişte fic-uri yaoi cu B2ST şi să-i cunosc mai bine, îmi plăcea JunSeob enorm. Acum nu prea îmi mai place. Îmi place JunSeung.
Hm, în toate fic-urile pe care le-am citit JunSeung, my little boy, Hyunnie era ''sclavul'' lui Junhyung. Nu mă supăr, lol, din contră, e hot. Deci, ador acest cuplu' chiar dacă n-am prea văzut skinship la ei. Asta e, nu?

3. KiWoon
Bun. La fel ca la Junseung, înainte îmi plăcea KiSeung foarte mult. Se potriveau, dar după multe fic-uri yaoi mi-am dat seama că nu-i bine. So, acum ador KiWoon, sunt aşa drăgălaşi...
Dacă ar fi să aleg din B2ST cuplul meu preferat ar fi DooSeob, bineînţeles. Sunt minunaţi şi se potrivesc, părerea mea. Ah, da, era pe Tumblr o poză la un interviu cu B2ST, pe mâna lui Yoseob era un fel de muşcătură şi comentariul la poză era: Unde muşti cand te doare? Ceva gen, el a făcut-o cu DooJoon şi de durere... :]]. Minunat.

B. MBLAQ
1. JooMi
Ăsta este singurul pairing care-mi place. Serios, de celelalte n-am cunoştinţe încă. Prima oară credeam că ei sunt gemeni, aşa am văzut un coment pe youtube, and so on. Deci, le stă bine împreună. Am văzut o parodie dupa melodia lor 'Y'. Am murit de râs când Mir 'spunea': Lui Joon i s-a făcut dor de mine, şi plânge. Sau ceva de genu'.

C.Boyfriend
1.2MIN? Sau cum să-i numesc?
Mă refer la gemeni. Da, îmi place twincestul ;3. E formidabil xD . Am citit la fic-uri, şi devin obsedată din cauza lor. Mda, n-am nimic împotriva twincestului. Îmi place chiar xD.

2. WooMin
Minwoo şi Youngmin, alţii care se potrivesc. Mie mi se par cute, dar îmi place mai mult 2min, adică twincestul. Mi se pare mai cute. Am citit un fic în care Minwoo suferea foarte tare din cauză că fraţii sunt împreună, lol.

D. SHINee
1. 2min
Ăştia doi..sunt doi. Normal că-s doi. SUNT DOI ADORABILI SI SEXOŞI.
Îi ador. Cuplul meu preferat din SHINee. Jullieta şi Romeo. xD Sorry, nu mă pot abţine.

2. JongKey

Mda, umma and appa? Cam aşa ceva. Cândva a fost cuplul meu preferat din SHINee, acum doar îmi place, nu-l prefer, dar cred că o să-l ador din nou, pentru că din cauză că JH avea o iubită, visele mele cum că JongKey is real s-au dus..so n-am mai crezut.
3. OnTae
Bun. Sunt drăguţi amândoi. Îmi plac. Adică, le stă bine, nu negaţi asta. Sunt minunaţi, the maknae and the leader. Sigur, sunt foarte...IDK. Mă rog, am văzut pe Youtube câteva momente OnTae, şi mi-au plăcut, logic, şi a devenit un pairing preferat pentru mine, dar mai mult îmi place 2min :3

E. B1A4
1. CNU and Gongchan
Deci, ăştia doi, sunt minunaţi. Sexy amândoi, OMFG! Le stă bine. Gongchan e aşa un drăgălaş, în B1A4 CNU e preferatu' meu.
M-am îndrăgostit de ei şi într-un fic, adică, OMFG!
Prea multe OMFG-uri strică.

Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)