Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cosplay Props

#11
Huh? De unde pana unde un milion?

Nijikon A scris:Costul unui stand este de 30 RON pentru ambele zile

Legat de standul Animezup.. uhm, nu stiu ce sa zic..
Nu stiu exact cat loc vom avea la stand 4
Mitzuke, tu ai fost anul trecut cu noi la stand, adu-ti aminte ca era destul de incarcat de chestii, si de-abia am reusit sa le pune pe toate. Iar anul asta vrem sa aducem si un laptop cu niste boxe pe acolo 21
Nu prea vad unde ar mai incapea si niste sabii 4
Nu ma opun ideii, doar ca nu stiu daca vom putea sa facem acest lucru practic

#12
(09-09-2010, 09:02 PM)Flaw A scris: Huh? De unde pana unde un milion?

Nijikon A scris:Costul unui stand este de 30 RON pentru ambele zile

Ba nu,ce vrem noi sa vindem se incadreaza la merchandise iar cei de la Niji,mi-au zis ca daca vreau sa vand la merchandise trebuie sa dam peste 1 milion..si e cam aiurea.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#13
(10-09-2010, 09:03 PM)Seto Kaiba A scris: pretul inca nus ca nu m am hotarat..pai cam cat cu cat as putea sa iau pe un key blade sau katana?

Daca arata bine, ai sanse sa iei ceva bani pe ele.
Cat ai putea sa iei, nu stiu...
Pentru o replica in marime naturala (sau aproximativ pe acolo), facuta bine, eu zic ca ai avea sanse sa iei undeva intre 50 si 150 de lei. Sau ai putea sa ceri acest pret pe ele fara sa fie exagerat.

Problema consta insa in faptul ca nu ai de unde sa stii cate persoane sunt dispuse sa cumpere o sabie si sa dea bani multi pe una.
Cel mai bine ar fi sa iti iei cunoscutii la intrebari: cati bani ar fi ei dispusi sa dea pe o asemenea sabie, daca ar cumpara una in marime naturala sau ar prefera una mai micta, din ce material ar prefera sa fie realizate, etc.

Eventual, la Nijikon ai putea veni cu cateva sabii, ca material promotional, si sa oferi carti de vizita celor care se arata interesati de ele, in care sa le spui ca le-ai putea face si lor una, contra-cost 106

#14
(11-09-2010, 07:11 PM)Flaw A scris:
(10-09-2010, 09:03 PM)Seto Kaiba A scris: pretul inca nus ca nu m am hotarat..pai cam cat cu cat as putea sa iau pe un key blade sau katana?

Daca arata bine, ai sanse sa iei ceva bani pe ele.
Cat ai putea sa iei, nu stiu...
Pentru o replica in marime naturala (sau aproximativ pe acolo), facuta bine, eu zic ca ai avea sanse sa iei undeva intre 50 si 150 de lei. Sau ai putea sa ceri acest pret pe ele fara sa fie exagerat.

Problema consta insa in faptul ca nu ai de unde sa stii cate persoane sunt dispuse sa cumpere o sabie si sa dea bani multi pe una.
Cel mai bine ar fi sa iti iei cunoscutii la intrebari: cati bani ar fi ei dispusi sa dea pe o asemenea sabie, daca ar cumpara una in marime naturala sau ar prefera una mai micta, din ce material ar prefera sa fie realizate, etc.

Eventual, la Nijikon ai putea veni cu cateva sabii, ca material promotional, si sa oferi carti de vizita celor care se arata interesati de ele, in care sa le spui ca le-ai putea face si lor una, contra-cost 106


Da contra cost ar fi calumea ca atunci stiu sigur ca vrea cineva ceva anume oricum la 150 lei am ce sa dau e prea scump si 100 e mult zic eu21)
[Imagine: onepieceloadcomonepiece.jpg]

#15
(11-09-2010, 08:20 PM)Seto Kaiba A scris: Da contra cost ar fi calumea ca atunci stiu sigur ca vrea cineva ceva anume oricum la 150 lei am ce sa dau e prea scump si 100 e mult zic eu21)

Daca vrei, o sa incerc sa vad daca am avea cumva cum sa amenajam un mic spatiu pentru o mini-expozitie cu armele tale pe langa stand.
Dar nu promit nimic, dupa cum am zis, chiar stam destul de prost cu spatiul.

[later edit]Meh, forget what I just said >.<
Tocmai am vorbit cu Bebe, de la standul Anime-Mania, si am aflat ca o sa fie rupere anul asta cu spatiul 22 Vor fi mult mai multe standuri decat anul trecut >.>
Mai multe detalii nu dau, ca nu stiu daca ar trebui sau nu sa tin secreta faza




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)