Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cosplay Props

#1
Buna!! Am deschis acest topic pentru a ajuta un prieten.Acesta m-a rugat sa pun un anunt cu cosplay props,pentru ca nu mai are idei.Pentru cei interesati de cosplay,el este dornic sa creeze tot felul de accesorii/arme(mai ales) asa ca daca doriti ceva spuneti va rogSmile .
Deci ce fel de props v-ar placea sa gasiti de cumparat la Niji?(din orice anime/joc s.a) Veniti cu idei va rog XD.
Daca vreti sa vedeti cateva exp. :


Lightning sword

Tensa Bankai

Kingdom Hearts Keyblade

Katana

Cloud Strife sword

Riza(FMA) Rifle
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#2
Ti-am mutat topicul la Cosplay pentru ca aici se gasesc teoretic toate persoanele interesate de asa ceva.
Am lasat insa si la Anunturi topicul, in caz ca oamenii intra la acea sectiune, doar ca vor fi redirectionati aici. Asa o sa ai parte de dubla expunere.

Si ca sa postez si legat de subiect, ar trebui sa incerce sa faca si cateva sabii 4 Sunt convins ca ar exista destui amatori dornici sa le cumpere daca ies misto 4
Eu unul mi-as cumpara una daca nu ar costa prea mult

#3
OK,nu stiam exact unde sa postez,m-am consultat cu Marina si a zis ca pot sa pun la anunturi.In orice caz,daca mai am intrebari am sa te intreb direct pe tine Smile.
Si legat se sabii,te referi la sabii normale nu?
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#4
Nu, normale, sabii din anime-uri 4
Cum era sabia lui Cloud, de mai sus 39
Bine, ar merge si sabii care sa nu fie inspirate din anime-uri, atata timp cat sunt facute super

#5
(07-09-2010, 05:01 PM)Flaw A scris: Nu, normale, sabii din anime-uri 4
Cum era sabia lui Cloud, de mai sus 39
Bine, ar merge si sabii care sa nu fie inspirate din anime-uri, atata timp cat sunt facute super

A da,pai el lucreaza super,parerea mea 21 si sunt sigura ca va mai face dar mai vrea idei si ma mai gandesc si eu ce sa mai faca dar nu stiu ce sa ii mai zic.Sa faca dintr-un anime popular 39 cred
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#6
Oh oh, si ar putea face si versiuni miniaturale ale sabiilor mai spectaculoase.
Sabia lui Guts de exemplu ar trebui sa aiba in jur de 2 metri, nu prea merge sa faci asa ceva la marime naturala. Plus ca ar fi si greu de carat, atat pentru el, cat si pentru cumparator.
Dar una la dimensiuni mai reduse e si portabila, si mai ieftina, si mai usor de realizat 4 A win-win situation.

#7
ohhhh you could try making some mmorpg swords since they look badass

Ai facut o treaba buna cu ce ai construit pana acum xD Abia astept sa vad mai multe.

#8
Avem o mica problema unde vroiam noi sa vindem nu ne lasa,trebuie la merchandise iar acolo chiria este 1 milion >< nu stiu daca mai putem face acest stand,chiar as vrea sa vindem,eu deja am ce 22 .Poate daca am face in afara palaturlui si daca ne-ar lasa 21.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#9
Ohman, these are awesome :o
Hey, o idee, daca tot nu va lasa sa va faceti stand: maybe you could talk to Flaw sa va vindeti marfa la noi la stand : D Despre detalii and stuff puteti sa vorbiti cu el, I don't know.Asa va vindeti si voi marfa si noi o sa avem mai multe lucruri si o sa arate mai bine *cough*

In afara de asta, I kind of have a request.Sau doar o idee...
http://reborn.wikia.com/wiki/Trident

*cough*
LOLNOPE

#10
(09-09-2010, 03:47 PM)Mitzuke. A scris: Ohman, these are awesome :o
Hey, o idee, daca tot nu va lasa sa va faceti stand: maybe you could talk to Flaw sa va vindeti marfa la noi la stand : D Despre detalii and stuff puteti sa vorbiti cu el, I don't know.Asa va vindeti si voi marfa si noi o sa avem mai multe lucruri si o sa arate mai bine *cough*

In afara de asta, I kind of have a request.Sau doar o idee...
http://reborn.wikia.com/wiki/Trident

*cough*

Da ar fi grozav,daca am putea la standul Animezup sa vindem.Am sa vorbesc pentru request-ul tau XD.Mersi de idee!!:hug:
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)