Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Confessions

#1
[Imagine: MV5BMTY1NDQ1MzkzNF5BMl5BanBnXkFtZTcwNjYw...4,317_.jpg]

A psychological thriller of a grieving mother turned cold-blooded avenger with a twisty master plan to pay back those who were responsible for her daughter's death.

Director: Tetsuya Nakashima
Country: Japan
Language: Japanese
Runtime: 106 min
Genre: Drama, Mystery, Thriller

Am vazut filmul astazi la scoala la cursul practic de japoneza impreuna cu profesoara. Mind blowing. E un film captivant, care uimeste prin scenele imprevizibile si care il indeamna pe privitor (aici ma refer mai mult la o parte din colegii mei care cred ca Japonia e numai pink-fluffy-unicorns-dancing-on-rainbows and other crappy stuff like that) sa realizeze ca Tara Soarelui Rasare are personaje cu mentalitati la fel de fucked up, daca nu mai fucked up, ca si restul natiilor.

Personajele sunt complexe si, dupa cum sugereaza si titlul, fiecare dintre protagonisti va avea oportunitatea de a se confesa si de a-si expune pe tava parerea si sentimentele despre crima ce a fost comisa, si despre crimele ce vor urma, in care persoane care nu au niciun fel de legatura cu cele intamplate ajung sa plateasca pentru greselile altora. Tema principala, in jurul careia se invarte tot filmul, este razbunarea. I think it's safe to say that this movie is rather similar to Higurashi.

In loc sa va uitati la yaoi-uri sau alte balarii, mai bine priviti un film de genul astuia. You are going to love it, I guarantee. ^_^
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)