Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Concurs "Nijikon"

#11
(18-07-2010, 12:29 PM)Blood_Saya A scris: Oke, mi-a mai venit o idee. Cum este ~Guru zuppy~ pe site asa ar putea sa fie si la stand, dar sa poarte o masca si noi sa avem dreptul la trei incercari in a ghicii cine este. Desigur ca am avea dreptul sa-i punem intrebari care ne-ar putea da indicii despre cine e. Iar cine ghiceste sa primeasca un cadou zuppy. Ar fi interesant si chiar distractiv. 71

Oh,stii, chestia asta mi-a dat o idee.Nu am prea inteles ce ai zis tu acolo dar..*cough*
Ma gandeam ca daca tot e sa fac cosplay in Zuppy[si in cazul in care nu fac, sa-mi ia altcineva locul la jocul asta] sa am o hartie pusa in fata sau ceva pe care sa scrie Guru Zuppy si lumea sa vina la mine si sa puna intrebari si eu sa extrag o hartie cu un raspuns dintr-un bol.


In legatura cu restul chestiilor, trebuie sa va ganditi ca noi nu suntem o fabrica si chestiile gen caiete sunt cam greu de facut.Dar eu una apreciez ideile voastre :3
Keep them coming : D
LOLNOPE

#12
Am I allowed? o,o

In primul rand la standul animezup aveam eu o idee mai veche. Like nu cred ca exista fan anime care sa nu stie de Death Note right? Am putea pune un suport, like the ones you draw on doar ca mai mic, si sa fie printat/desenat Death Note above. Nu vreau sa fiu sadica LOL dar cred ca va atrage fanii since there are lots out there.

In al doilea rand tot pentru standul zup, daca vrea cineva sa faca cosplay ca Zuppy, ar fi dragut un fel de chase, like sa fie postata pe Zup un fel de map inainte de Niji pe unde ar merge Zup, sau macar cineva de pe zup cu un mark, ceva, ca sa stie lumea ca acea persoana trebuie urmarita.

Legand de idee precedenta tot pentru chestia cu chase, o a doua optiune ar fi ca concurentii sa se inscrie cu un numar, iar in tot festivalul acel concurent/ grup de concurenti sa cauta o persoana cu un simbol anume. Ex: La stand o persoana se inscrie (sau pe animezup) iar voi ii spuneti un singur lucru despre persoana pe care trebuie sa o caute in tot festivalul like "are par blond" sau "poarta o bandana Naruto" sau "Are o katana" things like that. Ideea este ca pe tot festivalul some people chiar nu au ce face, nu`i atrag nimic and stuff. Asa cand nu au ce face se pot duce sa gaseasca persoana pe care trebuie sa o gaseasca. Nu trebuie sa faca asta tot timpul, just when he/she is bored XD Of course sa fie un prize like o insigna, un poster or anything~

Tot pentru stand. Muzica atrage XD Like daca ar fi cineva cu o chitara or anything cantand randomly some known anime ost it would be good 8D.

Again pentru stand XD. Ma gandeam la un fel de workshop cu plastelina or anything that wasnt used before. It can be origami too~ Like urmam legenda, gasim a bunch of awesome people si facem CRANES or anything that people love~

Iar daca o sa aveti laptop si o sa puneti amv`uri please dont abuse Nostromo...


Pentru Nijikon;

Aveam eu o idee pentru Otaku dar dunno daca s-a mai pus in aplicare, era inspirata dintr`o scena din Durarara!! unde o fata avea o pancarda pe care oamenii scriau ce au pierdut. Clothes, people, emotions... That`ll be truly awesome~

Inca o sugestie legata de amvuri (cause la celelalte nu ma pricep XD) sa nu mai fie the old top ten ci sa fie judged dupa gen (romance, comedy, action) cause la Nijikon se inscriu mai multi editori.

Sa fie aleasa o serie de cosplayers care sunt DISPUSI sa li se faca poze, sa fie sociabili, nu cum am vazut la Otaku unde majoritatea se credeau prea awesome pentru poze.

Sa se danseze! Sa fie niste dansuri tipice anime like Hare Hare Yukai sau cel din Lucky Star, unde randomly people can join~

Cam atat pe moment.
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#13
1. Ati putea vinde manga cu Zuppy sau sa faca cineva cosplay cu Zuppy si sa ofere free hugs, daca stie cineva din echipa sa faca bratarile prieteniei ar fi awesome. Si daca ati face un pattern cu zuppy ar fi si mai awesome Smile sau macar cu numele lui.
2. Karaoke cu muzica din anime-uri cunoscute, mai multe mini concursuri dar la care sa te inscrii pe loc si sa fie premii random. Mai multe standuri cu manga si cu diferite lucruri (Death Note's si accesorii ale personajelor din anime-uri etc.) in afara de plushies.

#14
Ok uhm, N-am terminat de citit toate celelalte sugestii, dar sper sa nu ma repet nn *nod*

Ok, first....as vrea ca la sectiunea de jocuri sa apara si jocuri gen Vocaloid, Final Fantasy sau Kingdom Hearts. Sunt jocuri super grozave la care multi nu au acces si ar da orice sa le joace -cel putin eu <3-

Second.....Pai, ar putea fi doar o idee stupida de fanatica de-a mea, dar ar fi frumos daca ar fi vreo sectie/ etaj care sa fie dedicat Yaoi-ului!! Ar fi mega dragut cu un etaj, in care sa fim intampinati de niste tipi -eventual tipe- imbracate in niste costume yaoi de cosplay, sa fie in spate un panou gicant cu un moment yaoi Fanservice, si sa nu mai vorbim de manga-uri, doujinshi-uri si toate cele!

Third...am pomenit doujinshi-urile mai devreme, dar totusi le mai pomenesc odata. Ar fi frumos sa fie si o sectiune in care sa fie vreo cateva doujinuri. E mai greu cu ele, asai, dar ar fi frumos si daca ar fi numai cate vreo 2 exemplare din fiecare doujin, dar sa fie. *nod*

Fourth....Sa apara in cadrul festivalului membri din trupa, oferind eventual autografe si chestii. Pentru ca dupa concert e mai greu sa intri in contact cu ei.

Fifth: Sa fie Merchandise-uri mai variate si cu animeuri noi si fresh! Sigur, nu ar strica sa inca mai aduceti chestii cu Naruto sau Bleach, dar chestii noi cum ar fi Kuroshitsuji, Drrr sau Black Rock Shooter ar fi excelente. Si sa fie si chestii gen ceasuri, figurine, fete de perna, ghiozdane etc.

Si cam astea ar fi sugestiile mele ^^;; NOTE: nu am mai pariticipat la Nijikon pana acum, de aceea nu stiu ce a mai fost, deci daca prin sugestiile mele unele chestii au mai fost, gomen ne!

#15
Oh man am vazut asa de multe idei tari pe aici, mai ales faza cu plastilina hahah Eu sunt de acord cu un workshop de genul in care sa modelam dunno, personaje and stuff. Dar sa fie plastilina de la care nu te murdaresti.

Mitzuke va face cosplay Zuppy sa speram [daca gaseste peruca] si da doamne sa se reuseasca sa se faca nekomimi pt fetele si baietii care vor fi la stand [DAFLAW,SITU].

KEEP THE IDEAS COMING BABIES, I'M HAVING THE TIME OF MY LIFE.


[yesssss eu nu am idei]

#16
eu as vrea ca standul anime zup sa aiba bratari cu zuppi ,tricouri cu vulpita sapci cu animezup, si postere cu naruto ,bleach, si blood+[posturi unite]
eu as vrea ca standul anime zup sa aiba bratari cu zuppi ,tricouri cu vulpita sapci cu animezup, si postere cu naruto ,bleach, si blood+Zuppy08Zuppy08

Vine...peste tine...te ingheata
Ploaia te loveste in fata
Singur mereu
N-ai curajul sa crezi in tine
Poate de lumina se ascunde
Noaptea ce in tine patrunde
Singur stingher
Totul pare absurd sï la fel
Zuppy02

#17
ar si sooper tare ca acest Nijikon sa se tina in aer liber. Ar fi pericol de ploaie, dar totusi, ar fi chiar cool. Sau, altceva, sa fie un stand cu mancaruri japonele (de vanzare), sau macar retete. Mie mi-ar placea...Zuppy02

off: am si eu o intrebare: am fost la otaku si am vazut niste costume/ rochii foarte reusite. Voi ziceti ca le faceti chiar voi, dar cum va iese asa de bine? Adica...cele de pe net mi se par extrem de scumpe, iar croitor bun nu gasesc. Alta chestie ar fi: cum as putea da de membri animezup? Stiu ca sunt unii care vin doar sa vada, deci...O idee ar fi ca membrii sa aibe niste legitimatii cu nickurile.
Hope si-a lasat urma pe-aici...71
,,Lucrurile nu sunt bune sau rele în sine, gândirea noastră le face să fie astfel."- William Shakespeare
[Imagine: 6ru0k7.jpg]
Mai genial nici ca se putea. Multumesc muult mult de tot, Abyhug

#18
1. Ce v-ar placea sa va ofere standul Animezup anul acesta?

2. Ce v-ar placea sa vedeti la Nijikon?
____________

1)Sper ca nu s-a mai gandit nimeni la asta,ca nu am apucat sa citesc tot.Deci as avea o idee legata de userii de pe Zup..~in afara de cei care vor face cosplay~ ar fi dragut sa aibe fiecare un tricou portocaliu(cu un mesaj pe el,optional) ca sa se deosebeasca de ceilalti membrii ai altor forumuri.
O alta idee pe care o mai am ar fi sa fie un fel de diplome care sa li se acorde membrilor de pe zup de exemplu: cel mai prietenos user de pe zup,cel mai activ s.a.m.d
La concursuri deja s-a spus karaoke & DDR pe care vroiam sa le propun si eu XD.
Dar inca ma gandesc la alte activitati...hmm...ar fi super daca s-ar face un zuppy din fimo,lut,plus sau sau sa il deseneze pe Zuppy in varianta om~anime~ dar sa se aleaga o tema:gen Zuppy in Wonderland si sa se acorde 3 locuri.
Ca materiale ar trebui sa fie stikere,insigne,brelocuri cu Zuppy..ma rog in general lucruri cu el,ati inteles ideea.

2)La nijikon mi-ar placea sa fie cat mai multa lume prietenoasa,AMV-uri cat mai bune si originale,cat mai multe standuri cu diverse teme,jocuri noi si diverse console,stand-up comedy cat mai amuzant si cosplay cat mai bun.
Mi-ar placea de asemenea foarte mult sa se organizeze un concurs de CMV-uri(cosplay music video) nu am mai vazut pana acum si ar fi ceva nou.
Edit: as mai vrea sa vad si yaoi paddle XD ca am vazut ca sunt populare in alte tari 21) si sigur fanele yaoi s-ar distra cu ele=]]
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#19
Hmm, imi pare rau daca ceea ce voi zice a mai fost deja postat dar chiar nu am urmarit sirul posturilor. Singura chestie care am observat-o la Otaku, cand am fost a fost lipsa de ... alimente. Nu crede-ti ca ar fi dragut daca ati avea la stand.. nu stiu, sucuri reci si tot felul de chestii de genul? Ar fi de altfel dragut daca paharele ar fi asemanatoare cu cele de la MC, si anume din acel.. carton, sau ce anume e (scuzati-ma daca gresesc) iar pe ele sa.. scrie cate ceva. Sau uitati, mai simplu.. Apa nu cred ca ar costa nimic.. Ati putea venii cu pahare de unica folosinta (mult mai simplu nu?) si sa fie un stand separat unde sa.. serviti apa for Free.. cred ca ar aduce ceva lume, nu credeti? Oameni o sa fie insetati, sa fim seriosi, iar bine-nteles, cum pentru roman orice e gratis, e bine luat, cred ca o sa atrageti cateva persoane in plus decat de obicei. Iar din atras ajungeti la cumparat and so on.. Acum nu stiu cat de OK ati fi cu idea apei and so on for Free dar.. oamenii tind sa tina minte chestiile de binefacere in timp de criza, in special in situatii extreme. Era dragut daca era chestia asta la Otaku, unde sincer a fost o innabuseala de.. nu stiai ce-i cu tine daca nu veneai de acasa cu un bidon de apa or something. Acum la Niji, nu stiu cat de cald o fi dar.. cum ziceam, un lucru facut for Free e un lucru mereu bine venit si bine apreciat.

Ce as vrea sa vad la Niji?

Probabil o sa pierd puncte din cauza asta dar sincer.. nu am nici cea mai vaga idee, nu am mai fost pana acum.. Sper doar sa vad un show bun, sa merita bani si sa ma distrez. Din cate am auzit anual a fost foarte oke, mult mai oke decat Otaku deci.. ma astept sa fie totul oke, sau cel putin mai oke ca la Otaku unde.. la un moment dat oamenii au ramas fara curent. Daca oferiti un show bun, castigati si mai multa incredere iar in ani ce au sa vina, vizitatorii se vor inmultii as well, la urma urmei, vestile circula repede.

Sper sa ajute cu ceva cele scrise & hey, thx for reading this. Cheers. ^^

#20
Ideea cu tricourile si diplomele pt membrii Zup a fost chiar ff buna! Dar ma gandeam ca ar fi mai dragutze tricouri negre cu portocaliu eventual pe maneci si scris portocaliu. ^^
[Imagine: 194imr.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Concurs surpriza la Nijikon pentru domnisoarele de pe Animezup Flaw 13 13.391 17-11-2011, 02:27 AM
Ultimul răspuns: Lanna
  Concurs de Worms la Nijikon Flaw 2 6.720 19-10-2011, 09:58 PM
Ultimul răspuns: Weiss
  Concurs de desen la Nijikon Flaw 0 5.506 17-10-2011, 08:21 PM
Ultimul răspuns: Flaw
  Concurs Nijikon - rezultate Flaw 12 9.196 19-10-2010, 07:31 PM
Ultimul răspuns: Tan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)