Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ai participa la un astfel de concurs in caz ca s-ar organiza?
Da
81.82%
9 81.82%
Nu
18.18%
2 18.18%
Total 11 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Concurs AMV : Propuneri

#1
Bun! Am decis sa deschid topicul asta pentru ca eu si moderatoarea acestei sectiuni, deeah2elen am zis sa mai animam putin aceasta zona, caci prea uitata de lume este.
M-am gandit la un concurs de AMV ca cel organizat de Lia la FF ( concurs de imaginatie ) dar, ca sa atragem userii, as vrea sa fie putin mai diferit. Nu toata lumea stie sa umble in Sony Vegas, deci poate fi facut un amv in orice program, dupa tema aleasa, cuprins intre 1:30-2:30 minute. Nu cred ca este greu deloc, caci criteriul de votare va fi interpretarea temei, nicidecum claritatea, ca este cu filmulete sau poze.

Ok, nu pot gandi doar eu totul, asa ca am nevoie de ajutorul vostru. Orice parere este binevenita.

PS: Ah, da, si as vrea sa votati si argumentati la poll. Sunt curioasa daca s-ar deschide un astfel de concurs, daca ar participa cineva.

#2
Bun, bun. Eu una as participa sincer, doar ca nu prea ma pricep la asa ceva deci ; sorry 21.
Acum voi aveti nevoie de o tema care s-o contina AMV-ul. Mie una, mi-ar placea sa vad un concurs AMV cu tema ; romance sau drama. Pur si simplu asta mi-ar placea mie sa vad. Imi place ca nu toata lumea doarme pe Zup (ca si mine de altfel). Chiar m-ar bucura un concurs de genu' si as vota cu siguranta. Acum ramane doar sa fie concurenti si sa fie pus in practica. De asemenea mi se pare ok ca AMV-ul sa fie intre 1:30-2:30 - desii eu as prefera vreo 3:00 e ok si asa. Cam atat si cu parerea mea, ramane de vazut cine vine sa participe. (abea astept)
Si sa ma asteptati cu votul meu *muhaha* Numai bune si Ja nee!
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#3
Orice idee de genul asta zic eu ca este intotdeauna de apreciat. Asa ca da, eu as participa. Sau daca nu as participa, macar as vota pe cei care o vor face.
Cat despre tema si celelalte, aici mi se pare ca treaba scartaie putin. Daca la fan fiction merge sa se aleaga o tema cum ar fi "oglinda" (mi se pare ca asta e tema din martie) aici ar fi cam greu. Vad ca Dark Yaoi vorbeste acolo de romance sau drama, dar astea sunt genuri.
Si ca tot este thread de propuneri, eu as propune sa se aleaga o melodie sau un anumit anime din care sa lucreze toata lumea. Daca se alege melodie, atunci concurentii au libertate la ce imagini aleg. Daca se alege un anime (sau 2-3, depinde de preferintele organizatorilor), ramane libertatea concurentului de a alege melodia potrivita. Nu stiu cat de bine s-a inteles (am o problema cu explicatul crazy ).
Cat despre alegerea programului de editat, mi se pare si normal sa ramana la discretia participantului.
O alta problema as zice eu ca este la partea in care spui ca nu conteaza claritatea. Sincer, tie iti face placere sa vezi un AMV pixelat?
Aceeasi problema si la partea cu "filmulet sau poze". Totusi, vorbim de un AMV, nu de un slideshow.
Acum initiativa voastra este una buna. Problema o sa fie insa lipsa de interes. Daca ar fi sa ma iau dupa cum merg celelalte concursuri de pe forum, care vorba aia sunt organizate la sectiuni mult mai populate, aici cred ca o sa cam bata vantul. Mie totusi mi-ar placea sa vad ca ideea voastra o sa se materializeaze.

#4
Salut !! ^^

Eu as participa, insa nu stiu sigur cat de bine imi merge programul. Garantez totusi ca, daca o fac, nu va fi cine stie ce mare video. Dar as incerca totusi ^^

Ca o idee pentru teme, puteti aborda o gramada, spre exemplu: stralucire, lupta, love, monsters, vampires, magic, witches, culori, acrobatii, moarte, inviere, chimie/alchimie, natura, flower power etc. etc. etc. ._. Cat despre imagini, eu sunt de acord cu asta, dar cum s`a mentionat mai sus, facem un AMV nu un slideshow. Macar sa aibe o urma cat de mica de video. Iar in legatura cu claritatea, ei bine, unele videouri nu ies pe atat de bine pe cat ne asteptam in unele parti in care chiar nu mai pot fi modificate. Un mic defect, nimic mai mult. Sau mai multe, depinzand de calitatea programului folosit and stuff.

Cat despre concurs... hm... 39 Ma gandeam la un trailer pentru un film. Cu alte cuvinte, sa facem trailerul unui film ales de noi, doar ca (virgula) cu ajutorul animeurilor. Iar la sfarsit, la Credits, sa spunem despre ce film e vorba. Asta pe langa citatele pe care le vom introduce pe parcursul videoului. ar fi totusi ceva. A, sau al unei carti oarecare. Sau un episod dintr-un serial interesant si palpitant, or smtg. Este doar o idee 3
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#5
Inainte sa ne gandim la o tema,eu zic sa vedem cati stiu sa lucreze in Vegas si cati ar vrea sa invete.Si subliniez ca daca exista doritori,voi face un topic special numai cu tutoriale dar NU facute de mine pentru ca am muuult de invatat si sunt ocupata cu liceul si n-am timp sa fac,dar dupa acele tutoriale am invatat eu si sunt super folositoare + ca daca nu se intelege ceva explic.
SO! Daca vreti sa participati=stiti
sau vreti sa participati=vreti sa invatati.
Oricum concursul + tutorialele ar intra in vigoare de abia din aprilie si tema va fi aleasa de comun acord cu participantii....
[Imagine: wqymg0.jpg]

#6
Ideea cu trailerul este interesanta, la fel si cea cu melodia. Ar fi mai bine sa fie decupata, caci e mult de munca la una singura. Las de parere ca marimea filmuletelor sa ramana 1:30 - 2:30 minute. Lucrez in SV si stiu ca e dificil si ia mult timp sa iasa ceva frumos.
Faza cu pozele, bine, se scoate, asta daca nu sunt gifuri sau apare si o parte de slideshow in amv, dar nu unul intreg, la fel si cu claritatea. Pana la urma un video pixelat da urat, asa ca amvul trebuie sa aibe o claritate cat de cat buna. ^^

Ceva, premii, v-ati gandit?
E posibil sa se redeschida AMV of the Mounth, asa ca se poate continua acel concurs, iar premiile sa ramana acolo, adica medaliile din cate imi aduc aminte si totul de castigator. ^^

#7
Avem premii.Ocupantii locurilor 1 si 2 primesc o medalie si ma gandeam si ceilalti sa primeasca o medalie in forma de diploma.....aici mai avem de lucru oricum.
Hai sa facem asa: cine vrea ca de saptamana viitoare sa existe un concurs de AMV sa scrie aici....
[Imagine: wqymg0.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)