Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Colegii.

#1
În primul rând,nu ştiu dacă,mai există un astfel de topic. Dacă da,nu mă supăr dacă-l va fii şters4.
În al 2-lea rând...

Mereu m-am întrebat,cum vă vedeţi voi colegii. Prieteni,oameni pe care-i cunoaşteţi mai din trecut,persoane ce au acelaşi interes ca şi tine,etc?

Aşa că,în primă fază,ca să nu pară un topic,în care sunt 2 rânduleţe,să-mi exprim opinia.(Şi nu contează din ce clasă,în general.)

Colegii mei,pe care-i cunos de 8 ani(încă nu sunt la liceu,ca să îmi exprim opinia despre ei.)sunt enervanţi,pic de spirit de echipă,perverşi,şi judecă totul,după prima vedere.

Exemplu: (o Colegă.) -Tu eşti aşa de idiot,22cine ar vrea să fie prieten cu tine?
Şi înţelegeţi voi.

Aceştia,te judecă după: cum arăţi,dacă eşti popular în şcoală,sau ceva de genu,şi aşa mai departe.

Ei bine,nu ştiu daca,voi o să vedeţi lucurile ca mine.

Eu,în cls a 5-a,am spus că mă uit la animeuri. Şi de atunci,mă tot tâmpesc,cu chestia asta. Un coleg ce se dă deştept da nu e tot spunea:" Tu te uiţi la aleaaa.hentai." Şi o repeta.Mereu. Până i-am zis de unde ştie de hentai? Se uită el de ştie? .

Ma rog,abia aştept să văd părerile voastre,despre colegi:3.
Live with who i am or leave me alone.
I`m so bad bad but i`m so good good<3.

T.O.P&G-Dragon RULEZ


#2
Good. hug

Ce pot spune e ca si la mine colegii sunt perversi si pape lapte inceea ce consta prietenie si sinceritate. CAt de bun prieten ai fi cu X, tot il barfesti macar o data. Nu stiu ,dar din toata clasa mea ma caonsider NormalA. Majoritatea: " Oau ce bine imi sta!" , " da cum ]mi sta cu asta? Am cumparato de acolo.. si am dat atata.." f**k. Nu mi se pare nici normal sa judeci o persoana daca nici nu o cunosti. Avem o colega noua care se imbraca dupa ultimele tendinte. Nu e fitoasa si fata chiar isi permite toate fleacurile pe care eu nu as da nici 2 lei. Si cred ca din gelozie mai toata lumea o critica ca vai m-ai copiat, ca vai.. ca vai da nuj cum si etc. Prefacatorie antaia. Nu exagerez deloc. Am 17 ani si la cum se comporta colegii mei ai zice ca au mai putin de 12.[nu ii jignesc pe cei de 12 ani de pe zup, ei sunt cul] anyway, eu ma inteleg cu toata lumea si vreo doua fete ma fac tradatoare ca ma duc si in cealata bisericuta si vorbesc. Si nah ca le-am intors spatele si leam zis ca nu ma controleaza nimeni. Zau ca mai bine fara prieteni decat cu unii care te injunghie pe la spate.

P.s: sunt sigura ca acum ca am piciorul scrantit toti ma barfesc: Vai, iar sta asta acasa! , Vrea sa chiuleasca, o stiu eu!
Asta e lumea.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#3
21. Te înteleg,tocmai azi am avut un incident22.
Un gay de coleg,s-a luat de o bună prietenă de a mea,pentru că,ea e mai plinuţă. Iar,asta s-o înfuriat şi i-o zis că de ce se ia de ea,când altă colega e de 28 de mii de ori mai plină ca ea.

Colegii sunt enervanţi. D:< Mult prea enervanţi.

Şi da,ăia mici's cul15.
Live with who i am or leave me alone.
I`m so bad bad but i`m so good good<3.

T.O.P&G-Dragon RULEZ


#4
Cacat,asta e societatea,cu oameni care te barfesc si te fac in toate felurile.Sa nu aveti impresia ca ce spuneti voi se intampla decat in clasa voastra. Smile

Apropo,2011,ca tu te consideri normala e egal cu zero in ochii lor,normalul e relativ. 10




Colegii meu au fost mereu ok,indiferent de ce e vorba,facultate,liceu,scoala generala.Bine,asta pana cand ajungem la muzica ce imi place. Acolo nu prea am fost in comun cu ei niciodata. 21



P.S. Topicul trebuia sa fie la scoala. :p
Însă cand, ocupat cu Alida, Ama fuse atatcata, pentru a ma asigura că nu o sa fie ranita grav, scosei pumnalul, desi era destul de tocit... moment in care atacurile se Oprira, moment in care toti au ramas blocati(?) si cineva a spart linistea asurzitoare, spunand...

#5
Colegi mei sunt cei mai tari, cei mai cei, ce mai nu ştiu cum * WTF ? * Btw, minţeam cu neruşinare !
Nu, noi suntem formaţi pe bisericuţe din a întâia. În loc să fim uniţi şi alea-alea, prreferăm să ne pârâm dirigintei. Mda, asta da iubire pe capul nostru. Dar am o prietenă foarte-foarte bună, de fapt două, dacă mă gândesc mai bine, şi un. . uhm, amic, ce să spun :]
Ăh, noi suntem uniţi doar atunci când trebuie să facem ceva rău xD . Clasă ca a mea, nu mai e, asta e sigur : ))
But, no comment, that`s my opinion xD
:]
The stolen kisses are always the sweetest

[Imagine: 15heo49.png]
Thx, MimiÅŸor <3

True love is like ghosts, wich everybody talks and few have seen.







#6
sa nu va spun cum sunt colegi..sa incepem...baieti din clasa mea sunt cei mai imaturi baieti pe care i-am vazut in toata viata mea....iar acm vine povestea despre celelalte fete...pai nu exista minut in ele sa nu isi aranjeze parul si mai stiu eu ce....in plus unele fete si-au format un "club in care doar cele mai populare fete pot intra, dar nu mai exista locuri"-tampenie, cine ar vrea sa intre in clubul lor...cel putin eu nu...am uitat sa mentionez ca la noi in clasa nu se poate pastra un secret...i-ai spus un secret lui X, X ii spune lui Y si asa mai departe
Dar totusi inainte ca profesori sa vina sau intarzie la ore sau nu vin incepem sa radem si facem lucruri amuzanteXD

#7
Clasa mea e ...belea21 Acum 4 ani cand am intrat in clasa a V-a nu aveam treaba!Erau ghivece cu flori la pervaz,bancile erau noi tabla era...intreaga iar noi asa de civilizati...Acum in a VIII-a suntem renegati scoli!Nu pot spune ca suntem uniti...dar nici nu avem paraciosi!
La sfarsitul semestrului I cand am dat petrecere am facut faza anului:Inainte sa intre diriga (culmea,directoarea ne este diriga) am intors totul invers:Catedra am mutat-o in spatele clasei iar bancile cu fata spre ea.Tot ce mai era normal era tabla care nu pute fi data jos de pe perete(daca puteam,am fi facut-o 65) Baieti sunt acceptabili dar cam perversi pentru varsta lor! Fetele sunt foarte barfitoare: M ii spune lui Z ca a luat 6 in teza dar sa fie un secret intre cele doua. Cum aude,Z se duce la X si ii spune ca M a luat 4 in teza.Cand afla X merge la clasa vecina si spune ca M a luat 3 in teza si uite asa toata scoala afla ca ti ai luat 1 in teza!
Astia sunt nebuni mei si m-am obisnuit cu eiSmile
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#8
Colegutii mei dragi. Ahh, ce m-as face eu fara ei? Sunt cei mai tari.

La mine in clasa.. ce sa zic? Ne cunoastem de un anisor. xD Cu unii.. ca cu altii am fost colega si in clasele primare. Ce pot zice? E un adevarat razboi intre fete si baietii. Fetele se apara una pe cealalta si baietii intre ei. Ne param cat ii ziulica de lunga la diriginte care saracu' nu mai stie incotro s-o apuce cand suntem toti cu mainile pe sus. Avem in clasa cativa baieti care is chiar idioti. O colega.. este mai inalta iar baietii totdeauna ii zic Kali si mai stiu eu ce. Noi fetele, fiind unite intre noi o aparam si care se ia de ea da de bucluc cu celelalte. De multe ori ne unim si cu baietii si mai facem vreo prostie dar na.. baietii sunt baieti si fetele sunt fete nu? :]]
Ehh.. tot la aceeasi parere raman. Colegii mei raman aceeasi. Fie cum or fi, tot colegii mei raman si nu i-as schimba pe bunul plac. Nu ar mai fi la fel daca i-as modela cum vreau. :X

#9
Off....off...off ... colegii mei . 24
Aceasta poveste este 100% reala 24) ... ca la noi la nimeni nu-i .

Deci sa incepem : Noi am fost 2 clase [ A si B ] si aia din A [ mda`...colegii mei de-o viata x_x ] suntem consideranti ''fitosii'' scolii deoarece nah ... 9 avem anumite situatii si invatam mai bine ceva gen clasa model daca stati sa va ganditi . But nu e deloc asa 24 chiar daca am fost [ ma refer cand nu eram uniti ] cea mai buna clasa ... eram/suntem si v-om fi ... cea mai rea din scoala . La noi sunt 3 scoli , una in care invata 1-4 , una in care invata 5-8 dar unde invata 5-8 numai erau clase asa ca ne-au mutat pe noi in cealalta scoala [a 7 A/B ] . Si deci 24 RAVAGII in cel mai adevarat sens al cuvantului , sau ce putin asa zicea directoare ... Deci in decursul unui an lucrurile au stat ca asa :
- ne-am spart capurile
- si-a rupt unu un picior
- una o mana
- am spart doua geamuri de termopan
- o usa tot de termopan
- vreo 4 geamuri de la usa [ noroc ca alea nu eram din termopan 24 ]
- lambriul in clasa numai zic ca era ... wow ... x_x
- pe hol ... ei bine 24 ... cred ca va imaginati ce era 24
- scaune si mase rupte 24 ...
- sii profi ieseau cu durere de cap 24) .

Ca clasa eram destul de uniti ... [ copiam la diriga 24 care mai e si de romana 24 ]

Dar situatia sa schimbat intra 8...
Acu` toata lumea e cu fitse ... 78 .... cu nasu` pe sus ... baietii au devenit cu adevarat nesimtiti .. si nici numai suntem asa uniti na nici inainte nu eram chiar foarte uniiti dar totusi 22 . Acu` chiar numai suntem uniti ... [doar cand e vorba de prostii 24 , atunci ne acoperim 9 ] . Totusi sunt colegii mei la bune si rele ... in decursul anilor am ras si am plans impreuna ... chiar daca unii/unele sunt cu fitse` ... tot noi suntem ...

In concluzie am niste colegii super beton 8 ...

Pam-pam-pam ... Intelegi ?!


#10
O.O cand creati topicuri mai dati si pe search -.-

Te anunt ca mai exista un topic asemanator acestuia, acesta fiind Colectivul creat de Lynn Noona.

Rog un moderator sa i-a masurile necesare in cauza data.^^
[Imagine: aaaakip.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)