Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Colectia Chic

#11
M-am pus si eu pe citit o carte din aceasta colectie, imi doream mult una, asa ca, am primit 'Eu cu sora mea mai mica' cadou, de Craciun. Am citit pana pe la jumatate, nu m-a atras absolut deloc. In schimb, am citit tot din aceasta colectie, 'Poti sa tii un secret?' si mi-a placut. Depinde foarte mult de scriitor si de ideea povesti..
Am multe prietene care citesc si le place mult, trebuie sa-mi iau si eu ceva mai bun. ;]]
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?

#12
Eu am din colectie urmatoarele:Sushi pentru incepatori,Lucy Sullivan se marita,La cumparaturi cu Bebe,Ca$ual,Jurnalul unei dadace si Clubul Dependentelor de pantofi.Ca$ual nu mi-a placut deloc,dupa 100 de pagini am renuntat...Cel mai mult mi-au placut La Cumparaturi cu Bebe si Lucy Sullivan se marita!Dar cea dintai o invinge pe a doua!:chuu:

#13
Oh, cum am putut rata topic`ul acesta ? Chic este o colectie genius si plina de umor ( ca si colectia Cocktail ). Am inceput sa citesc cartile astea caaaam acum 2 ani. Am inceput cu cartile cu Becky ale lui Sophie Kinsella - le`am terminat pe toate - iar tipa asta scrie genial. Becky este un personaj conturat foarte bine, iar obsesia ei pentru cumparaturi este delicioasa. Desi a ramas aceeasi aiurita de la inceput ( inca nu pot intelege cum sa dea 2.000 de euro pe o geanta - nu orice geanta, o geanta Angel ), de cand a nascut`o pe Minnie a aparut o oarecare maturizare ( desi nu prea mare, avand in vedere ca numai ca sa nu afle Luke, a pus un colier sub paturica lui Minnie ). Deci da, cartile astea imi plac.

Am mai citit Babyville, care a fost destul de draguta. La un moment dat a fost totul cam confuz, datorita schimbarii mult prea bruste a punctului de vedere narativ, dar te lamurea pe parcurs. Inca mi se pare ca Maeve s`a atasat prea repede de fostul iubit al Juliei ( ok, aveau un copil, dar nu se cunosteau nici de o saptamana cand l`au facut -.- ), iar Sam... a fost cea mai prostuta dintre toate. Femeie maritata, cu copil de opt luni, chiar credea ca tipul ala ( Daniel parca ), la randu`i casatorit si cu copil, s`ar uita la ea. Dar felul in care ea a auzit conversatia dintre el si sotia lui ( " vaca aia are orgasme multiple doar cand se uita la mine " ) a fost nasol. Si totusi... desi sotul ei a observat ceva ( nu era prost ), el nu s`a suparat, nu s`a luat de ea. Doar a continuat sa o iubeasca. Ceea ce e naiz. :]

Am mai citit cateva, ca Sushi pentru incepatori, Femeie. Alba. Moarta., Un tip la inaltime, Supermenanjera, Blonde de milioane, Femeia invizibila, Iti amintesti de mine ?, Cineva ca tine, Amy pleaca in luna de miere, Cred ca te iubesc, Cu dragostea la control si Dadacul, care chiar mi`au lasat o impresie buna. Am observat ca majoritatea au acelasi stil de a scris ( si nu cred ca conteaza neaparat ca e chick - lit ), adica actiunile din unele carti seamana. : - ? In orice caz, au o simplitate ce atrage.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)