Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Claustrofobie

#11
Nya, nya, nya si eu.
Deci imi place foarte mult cum scrii, deocamdata nu am o parere concreta asupra ideii generale pentru ca mai am nevoie de acomodare. Imi place cum combini cuvintele si creezi niste imagini care ma surprind placut. Am observat cateva mici greseli, dar nu grave [de tastare in general].
Chiar ma gandeam la povestea ta si daca ai mai continuat, asa ca am primit o surpriza placuta cand am vazut capitolul doi. Il astept pe urmatorul, nya.
Beware!!! IceCat it's always coming back!!!
Povestea mea>> Nu-mi poti lua si ultima suflare
[Imagine: button.png]

#12
Pai , nu stiu daca stii , dar nu prea sunt eu fanul ficurilor:)) Dar e ceva special la povestea asta.. si la modul in care scrii:-? pe langa vocubular si expresiile pe care le folosesti , imbini biologia , chimia si filologia intr'un mod unic...Si nu stii cat apreciez ca folosesti corect punctuatia si nu arunci cu virgule all over:))M'a captat felul tau de a scrie , de cand scriai un fic prin vara cu namii .. namii - alta favorita:x
Oh:) - si ador partea asta 'Cred că în acest context eu sunt mutul, iar ea – ecoul.'
Si chiar imi pare rau ca nu am avut timp sa dau comm mai repede .. am asteptat atat sa termini ficul:-w But anyway >:d< Succer la scris in continuare:> sii multa multa inspiratie:> in timp ce te sufoc cu gaysmele mele=))
You can't escape me!;x

#13
Regret ca nu am trecut mai devreme pe la ficul tau...:(
Sper ca ma poti ierta.... deci titlul m-a atras foarte mult, pare ceva plin de sens, insa in momentul cand am citit primul capitol am ramas masca. Ai folosit multe figuri de stil si alte cuvinte ''intelepte'', chiar imi place. Totul tine parca de necunoscut...:-?
Chiar ma intrebam cand o sa citesc un fic doar cu ganduri si pareri, pt ca u ai scris exact asta, e grozav n-am ce spune:X
Sa nu intarzii cu nextu', eu o sa fiu aici:*
Bye bye bye:-h

#14
Buna soro >:D< Ma tineam de mult timp sa iti citesc fic-ul dar mereu ma luam cu altceva si uitam ..

Deci primul lucru e ca imi place mult de tot .
Naratiunea este super ok adica am observat ca descrii d.p.d.v a unui tip .
Descrierea e extraordinara o ador , imi place la nebunie cum descrii .
Dialog nu prea ai , ca tu descrii sentimente si ganduri si asa mai departe.
Actiunea e foarte buna , imi place . In comparatie cu mine ....

Cel mai mult mi-a placut :
Citat:Ţi-am ţesut cavoul cu adjective măgulitoare cu propriul meu sânge Totuşi, tot egocentrică ai rămas; şi stingheră.
Ţi-am presărat acizi în apă; în veninul dulce-amărui pe care îl emani.
Ţi-am pregătit într-o seringă morfină pentru a ţi-o picura printre artere; apoi te îneci în propriul tău sânge. Chiar şi fantasmele elocizează cuvinte neînţelese pe cărţile de tarot.
Iubita mea funebră, înţelege că nu poţi trăi pentru totdeauna.
Biet înger apocaliptic, priveşte – ţi reflexia în oglindă şi o să observi cum te stingi în lipsa aripilor tale.
Eşti un experiment nereuşit şi în acelaşi timp necunoscut, neexploatat.
Apropo, tot consider că eşti concepută din neutroni cu masa egală alor mei.
Îţi presari sulfaţi pe buze, dar încă simt că locul tău e gol pe canapea.

Greselii de tastare nu am vazut deci e ok totul .
Astept nextul >:D< Spor la treaba!
"If I died in your arms
Would you then give me your love
Would you tell me that you need me
and that I was the one

Now there's nothing I can say to you
To make you feel the same way too
When you walk away I just want to die
And I try not to break down and cry"






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)