Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cinema Bizarre

#11
Cinema Bizarre 4 well they don't count as my faves but I sure like them lots.
Albumul meu preferat de la ei este Final Attraction, iar d p noul album intitulat Toyz pot zice ca am ascultat doar 'I came 2 party' si 'My obsession' dar nu m-au incantat extra-tare.
Un top al melodiilor mele preferate ar fii:
1. Get off
2. Escape to the stars
3. Silent scream
4. Forever or never
5. Angel in disguise [care este de altfel si prima piesa de la ei ce am ascultat-o]
Cat despre stilul lor, well imi place foarte mult cum erau la inceput, fie vba de muzica si de cum aratau dar evolutia lor m-a dezamagit.
Sincera sa fiu, poate am fost un pic frustrata din cauza ca Luminor [my fave member of their band xD] plecase de la ei insa cand am ascultat 'I came 2 party' am observat cat de mult se schimbasera intr-adevar.
Trecand peste, ajungem la despartirea lor... it rlly was nothing unexpected for me. [Style-changing wasn't the best thing for them si se pare ca nu st singura care a observat xD] and now about how they are today... well Yu and Romeo st la o alta formatie din cate am citit si eu si sunt p undv prin state, Shin si Strify se inteleg destul de bn in particular [they are friends or so.. saw some recent pics with them and some girls] and Kiro... he deleted his Myspace and didn't post on his Twitter since New Year's eve.
Eu le urez tuturor succes in continuare si cine stie... sa auzim curand de reunirea lor! 3

#12
Well ...
Am auzit de trupa asta mai de mult, dar nu m-am gandit sa ascult, pana acum cateva zile. So, am ascultat prima data " forever or never ". Este interesanta melodia, imi place. Versurile sunt bune.
Alte melodii nu prea ascult, decat aceasta ...
Dar totusi cinema bizarre este o trupa buna.
Imi pare rau ca se despart ...
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#13
sunt preferatii mei asta e clar :X
pacat ca s-au despartit... 20
Il ador pe kiro... e asa cute 10
cel mai mult dintre melodii imi plac:
1-my obsession & i come 2 party
2-get off
3-Escape to the stars
4-forever or never
5-blasphemy
6-i don`t belive.... si topul ar continua mullllt :X

#14
Am o veste trista,poate stiti,poate nu...acum zic si eu si daca nu e asa, nu sariti la gatul meru.
Trupa face o mica pauza,nu va speriati o sa revina in forta.106poate...
S-au despartit dar poate se impaca.
Well,uitati scrisoarea pe care au lasat-o pentru fani:
[Imagine: ok_834.jpg]
Am cautat si scrisoarea lasata de Luminor.
In legatura cu melodiile preferate,nu pot alege pentru ca le ador pe toate.
Imi placea Luminor,nu pot sa zic ca ceilalti nu sunt draguti....sunt chiar buni rau8
E neaparat nevoie sa fac top-ul?
1.Escape to the stars
2.forever or never
3.i don`t belive
4.Silent scream
5.Angel in disguise
Si n-am chef sa primesc comentarii de la unele (se stiu ele care)n-am nevoie sa vad kum isi varsa toate proastele veninul pe aiki78 ok?:dn-am chef sa ma cert.
[Imagine: luminor1.jpg]
[Imagine: 25816713.jpg]
[Imagine: luminorjetsamdontcallmenw9.jpg]
[Imagine: 25816805.jpg]
[Imagine: luminorjetsamthesoftkisyg8.jpg]

#15
Zuppy15 da, ii vreau inapoi. Imi place foarte mult muzica lor, e foarte....cel putin pe mine ma atinge foarte mult. Stilul lor e unic si imi plac si mai mult de cand am aflat cum s-au intalnit. La o conventie anime, daca nu ma insel. Cel mai mult imi place YU, e foarte ...hmm...care era cuvantul...a !! da, e foarte atragator si misterios, dupa parerea mea. Si mi se pare ciudat ca sunt comparati mai mereu cu Tokio Hotel. Adica eu ascult TH, dar nu sunt de acord cu asta.
"Escape to the stars" e pur si simplu superba. Cand o ascult, simt ca plutesc dar si ma intristeaza, imi aduce inapoi amintiri.
Imi plac tare mult Zuppy14
[Imagine: ak8THBQ.png]


#16
Oh, Gosh, cum ar ratat topicu' ăsta?!
Anw, cei de la Cinema Bizzare sunt absolut geniali <3. cine nu-i poate iubi după ce-i ascultă?
I-am descoperit acum vreo lună [i think so şi pot spune că ascult încontinuu piesele lor.
Cel mai mult îmi place Strify, he's soooo cute!

"My obsession" rămâne preferata mea, cred că e cea mai bună piesă de-a lor, eu personal o iubesc.
Îmi pare rău că s-au desparţit, dar cel puţin au lăsat ceva în urma.
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#17
Cinema Bizarreeeeeeeee <333.
OMFGOMFG!! Cat iubesc trupa astaaaa 8. Bine, recunosc, numai sunt acea obsedata care am fost acum 2 ani, innebunita dupa Kiro, si in cap numai CB Kiro CB Kiro @~@ si pana la urma...Jos labele! Kiro e al meu forever! <3 Asa 21... Well pur si simplu nu-mi scot trupa asta de la inima ;x. Am 5 postere cu ei in toata camera si in total cu alte postere am 13 x3....sunt super-mega-fana ;x . Melodia preferata...paii "Escape to the stars" <33. Am multe amintiri cu ea si cu ei de asemenea. Imi aduc aminte cand am batut-o pe una de la mine din cartier cand a zis prima oara ca "Kiro e urat" si apoi "Kiro e al meu". 24))))) Eram nebuna 9.
Ma rog cam atat ^^ 21.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

#18
Cinema Bizarre, huh? 15
Am auzit de trupă de mult timp; de la xBerry, dar atunci nu m-a interesat prea mult şi nu am ascultat. De curând, când Green Goes Black a venit în clasa noastră, am observat că are pe telefon melodii cu ei; într-o pauză i-am luat telefonul şi am ascultat " Angel In Disguise "; mi-a plăcut enorm de mult şi în prezent este piesa mea favorită ^^'. După ea ar mai fi şi : " Forever or Never " , " Escape to the stars " .. şi cam atât momentan.
Pot spune că regret că s-au despărţit, dar asta e ^.^. [ Shin e preferatul meu <3 ]
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#19
Cinema Bizarre? Nu pot sa cred ca am ratat topicul asta [baka, baka, baka], imi pare rau ca s-au despartit22. Imi place enorm muzica lor46. Poate se reintorc, am ascultat melodia "I came to party", e singura melodie de la ei, care nu mi-a placut22. Am ascultat-o o data si mi-a ajuns ..Daca ar fi sa fac un top, ar fi:
1. My obsession
2. Forever or Never [prima melodie pe care am ascultat-o de la ei:X]
3. Dysfunctional Family
4. Escape to the star
5. Silent Scream
6. Angel in disguise

Si lista poate continua, dar ma opresc aici..

:bye:
[Imagine: YWk6O.jpg]

#20
Cinema Bizarre chiar daca s-a destramat ramane pentru mine cea mai buna formatie pe care o ascult si in prezent. Pot sa zic ca a fost ca si cand m-a lovit trenu cand am aflat de despartire , dar au specificat ca poate o sa revina [Doamne da, Doamne da sa fie asa!!]
In orice caz imi plac toate melodiile lor si am sa-i ascult mereu ei ramanand in sufletul meu o trupa minunata.
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cinema Bizarre / Luminor (ex-member) Ingerash Trist iube pe Luminor 0 5.833 08-06-2010, 07:53 PM
Ultimul răspuns: Ingerash Trist iube pe Luminor


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)