Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cica GFX...

#11
Sa vedem ...
Cel cu "hide your face" a iesit super ... nu am ce comenta ...

Urmatorul ... b/g`ul e cam simplu ... si nu imi plac culorile folosite ...

Urmatorul post ... avatarele sunt reusite ... si yaii ^_^ majoritatea contin nuante de turquoise 8

Sigul a iesit bine ... dar parca mergea altceva in loc de acel albastru ...

Next post ...
Can I use the first one ? I love that album :X

Urmatorul chiar imi place ... trandafirul si fontul dau o nota de eleganta sigului <3

Urmatorul sig ... in afara de brushul din dreapta ... e ok ^^

Avatarele iti ies super ^^

Cam atat ... succes in continuare ^^
[center][Imagine: summer.png]

[Imagine: breakingbenjamin.png]
No time for lies and empty fights.
I am scared to lose the things I love .
click please
[/center]

#12
Thanks KizzA for the reply! *hugs her*

Am incercat o a doua varianta la ultima semnatura.
[Imagine: sig0072x2.png]

Ceva chestii noi.
[Imagine: sig0073.png]
[Imagine: sig0074ghostrose.png]

[Imagine: avii0073.png] [Imagine: avii0074ghostrose.png]
Data viitoare o sa fie o serie de avatare :33

Critici? *grin*
[Imagine: sig0147.gif]

#13
Me first 4

Yep ... a doua variantă pare mai bună decât prima Smile

Următorul sig ...e drăguţ ... dar nu prea îmi plac culorile folosite ... în rest e ok ...

Ultimul sig a ieşit bine ... ador culorile (blue addict) şi fontul folosit... îmi plac minitextele ... dau o nota de eleganţă sigului

Avatarele ţi'au ieşit super 4

Abia aÅŸtept seria de avatare 4 Keep up the good work !
[center][Imagine: summer.png]

[Imagine: breakingbenjamin.png]
No time for lies and empty fights.
I am scared to lose the things I love .
click please
[/center]

#14
Asa, chiar daca a mai zis si Kizza ceva, eu mai adaug ^^

1 - diferenta cred k e ceva efecte, si nu pot care dar asta park mai merge 39
2 - wow, place cum e facut, insa nu strica niste lighting efects, sau dupa ce ai terminat lucrarea, apply image pe un nou layer si sa il pui pe screen, si dk nu iti placea sa fi scazut opacitatea, sau un gradiend black&white pus pe Luminosity 39 ceva sa il fi facut mai luminos, macar la centru dk nu pe tot sigul 106
3 - la ora asta nu imi dau seama ce e 21 insa sa stii k imi place, dar nici aici nu strica ce am zis la 2 ^^ putin, nu chiar asa de mult

La avatare: primul se aplica ce am zis la 2, iar al doilea imi place 39

Astept si alte lucrari ^^
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#15
Nu ştiu, dar de când ţi-am văzut lucrările pe animax, îmi pari foarte bună.Şi sigurile pe care te-am rugat să le faci pentru diferite persoane ţi-au ieşit bine.Deja ţi-am reţinut stilul şi ţi-aş recunoaşte sigurile oriunde.Umn, să spun ceva şi despre ultima postare.

1.Îmi plac culorile acelea şterse, mereu mi-au plăcut, dar parcă ar fi fost mai bine să pui acel scris altundeva, ca de exemplu, dreapta sus iar cel din dreapta jos să-l pui altundeva.Poate o pată de culoare nu ar fi stricat, dar din câte am observat nu-ţi stă în fire să aprinzi sigurile foarte mult.

2.Umn, roşuuu sângeriu.Umn, prea mult sharpen, sau mi se pare ? 7 That big japanese/chinese writing there is too ... much for the sig, I think.

3.Nu înţeleg ce este în poza aia ... Un hamster ? Oricum, a ieşit bine, îmi plac culorile acelea, muuult.I love cinema effects.

Avatarele :

1.What do you say about some light ? E bine în rest, dar nu-mi place personajul.Cred că de vină e zâmbetul său.

2.Ştiu o melodie 'Solitude' şi îmi place la fel de mult ca avatarul.

ÃŽn fine, nu ÅŸtiu cum faci de-Å£i ies aÅŸa de bine. o.o
Practică multă, bănuiesc ...
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#16
Uuu, mersi de comentarii! *hugs for everyone*
@Kizza, ma bucur ca iti plac! Sper ca si seria asta de avatare sa fie ok >,>
@Alysu, la semnatura a doua am folosit Lighting Effects de ma doare mintea >_< Dar ma rog, cred ca ai dreptate. Oh, si la ultimul, poza cred ca e un trandafir (not too sure about it - a fost comanda)
@Ayu, mersi de reply hug Toate textele alea sunt texturi, asa ca mi-a venit foarte greu sa le pozitionez. N-am obiceiul sa le cropez XD
A doua n-are sharpen deloc, s-ar putea sa arate mai ciudat de la Grandient Maps and so on. Ah, si caracterele japoneze sunt din imaginea originala, am preluat-o direct din manga ^^
La ultimul am explicat ce reprezinta.
Ah, si primul avatar... Mereu am vrut ca avatarele mele sa aiba un efect precum ala, asa ca nu-l schimb nici in ruptul capului >.<

Now, here I go.

NANA icons
[Imagine: hachiko001.png] [Imagine: hachiko002.png] [Imagine: hachiko003.png] [Imagine: hachiko004.png] [Imagine: hachiko005.png] [Imagine: hachiko006.png] [Imagine: hachiko007.png] [Imagine: hachiko008.png] [Imagine: nana001.png] [Imagine: nana002.png] [Imagine: nana003.png] [Imagine: nana004.png] [Imagine: nana005.png] [Imagine: nana006.png] [Imagine: nana007.png]

X Japan icons ^^"
hide:
[Imagine: hide001.png] [Imagine: hide002.png] [Imagine: hide003.png] [Imagine: hide004.png] [Imagine: hide005.png] [Imagine: hide005x2.png] [Imagine: hide006.png] [Imagine: hide007.png] [Imagine: hide008.png] [Imagine: hide009.png] [Imagine: hide010.png] [Imagine: hide011.png]
Yoshiki:
[Imagine: yoshiki001.png] [Imagine: yoshiki002.png] [Imagine: yoshiki003.png] [Imagine: yoshiki004.png] [Imagine: yoshiki005.png]
Sugizo:
[Imagine: sugizo001.png] [Imagine: sugizo002.png] [Imagine: sugizo003.png]
Heath:
[Imagine: heath001.png] [Imagine: heath002.png]

Gackt icons
[Imagine: gackt001.png] [Imagine: gackt002.png] [Imagine: gackt003.png] [Imagine: gackt004.png] [Imagine: gackt005.png] [Imagine: gackt006.png]

CR Avii (de care sunt foarte mandra, btw 65)
[Imagine: cravii010.th.png]

[Imagine: sig0075.png]
[Imagine: sig0076manachan.png] [Imagine: avii0076manachanx1.png]
[Imagine: sig0077.png]
[Imagine: sig0078.png] - Un experiment (cam esuat >,>)

Si un banner comanda (+ avii)
[Imagine: banneramaranthax2.th.png] [Imagine: aviiama.png]

Phew >,>
Critici? *puppy eyes*
[Imagine: sig0147.gif]

#17
Aaaahhh, calculator de doi bani :-l am niste nervi acum... cand scriam, mi se inchise calculatorul, iar acum de la inceput, tot... :-l

Deci:

Mai intai, referitor la ce ai zis 39 mdah, acum k ai zis seamana cu un trandafir, si lol =.= trebuie sa incerci si altceva in afara de lighting effects, crede-ma exista posibilitati cate vrei, doar sa ai chef sa le explorezi 21

Si acum -- wow o minunatie pt ochii mei 43 ce de avatareeee... cum aveti oameni bun rabdare sa faceti avatare? =.= eu una nu am... mai bn ma taiati bucati dkt sa fac avatare... acum revenind, sa stii k nu ma pun sa comentez fiecare avatar in parte, k mor aici =.= dar iti zic asa in mare - in unele lucrari ar cam trebui sharpen 39 iar la altele putina culoare sau efect, in schimb ador unele =p~ cum ar fi cele cu Gackt, God I died and I'm in Heaven xDD dar trebuie sa recunosc, faci niste avatare foarte bune.

Cn are chef, din partea mea, sa le comenteze pe toate 21 eu una, fac pas xD

Semnaturile
1 - imi place idea, dar nu imi plac deloc imaginile, parca nu sunt clare, si asta ma cam deranjeaza, dar poate ti-au placut tie si ai vrut sa incerci, deci aici mi-am spus oful
2 - wow, imi place 39 chiar dk sunt mai multe poze, asta chiar prinde bine, si arata bine normal... in schimb nu imi place k ai folosit de prea multe ori rosul ala, puteai doar in doua - trei locuri... iar avatarul [dk e av] imi place, e super ^^
3 - hmm, cred k asa era poza, incarcata, deci tu ai pus efectele, si scrisul, care apropo nu prea se observa... si ii lipseste sharpen [cred k ma urati pt k tot zic asta, dar soarta e mai rea, credeti-ma xD]
4 - un experiment, ne-esuat, dk ma intelegi, mie imi place, dar ii trebuia text

Bannerul - nu imi plac deloc efectele =.= il fac sa fie sters, dar imi place textul

Asa, acum dupa experienta avuta cu d-l calculator nu mai am chef sa descriu criticile, si sper k esti multumita de ele, dk tot ai cerut.

[Edit] Wow O.o roman...
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#18
Ahhh, îmi rezerv locul aici, o să editez postul mai târziu ^^

Edit : Emn, îţi zic o părere generală, pentru că mi-ar lua prea mult timp să le comentez pe toate şi acum chiar nu vreau să-mi pierd timpul pe scris în van.Ştii deja ce cred despre lucrările tale.
So, pe rând.
1.Icon-urile cu NANA : Sunt de părere că unele ar fi trebuit să fie luminate mai mult.Îmi plac foarte mult textuleţele şi culorile predominante, deşi există şi câteva excepţii (nr. 8, nr. 10, nr. 13)

2.Japan icons : Observ că pe toate le-ai luminat puţin şi evident, sunt de părere că unele ar fi arătat mai bine dacă erau mai luminate şi aveau contrastul mai mare (nr.2, nr. 5, nr.12)

3.Yoshiki : Borderurile punctate nu-mi plac deloc, mi se par mai urâte iconurile cu ele.Cel mai mult îmi plac primele două, poate datorită faptului că că au textuleţe şi nu ştiu, personajul e mai frumos, pare mai natural, dar doar pare.

4.Sugizo : Primelor două nu ştiu ce le-ai făcut, dar nu-mi plac (prea mult input şi output ?).Ultima era mai drăguţă fără acel border şi dacă ar fi avut un textuleţ, deşi ultimul lucru nu era aşa de necesar, în comparaţie cu primul.

5.Heath : Prima este prea ştearsă, nu ştiu, nu-mi prea plac culorile şterse (decât rozul şters rău) ; a doua mi este frumoasă, îmi place cum a ieşit cu gradientul şi textul cu fontul acela este potrivit.

6.Gackt : Nu-mi place a doua şi ultima.Ochii sunt mult prea turcoaz, zic eu.Îmi place în special a treia (sunt fană a non-culorilor), mai ales că ai adăugat o pată de culoare cu acea ghilimea roşie.Restul sunt ok.

7.CR avi-ul (am şi eu wallpaper cu poza asta !: ) ) : Chiar dacă ţi-am zis că nu-mi prea plac culorile şterse, aici chiar este super ce ţi-a ieşit.Îmi place cerul şi tipa.De text nu sunt prea mulţumită, deşi impactul lui dă o imagine foarte bună avi-ului.De asemenea, îmi place poza pe care ai pus-o sub picioarele ei.Îmi plac stilurile vechi.

Sigurile :
1.Umn, îmi plac Nanele de pe margini foarte mult :3.În rest, sharpenul original sau pus de tine nu-mi place ... Textul ok, minitextul la fel.Nu-mi plac bulinele roşii de lângă ochii Nanei Komatsu ...

2.Îmi pare prea simplu (mda, e manga, de parcă ai fi putut face mai mult decât ai făcut tu - emn, poate, dar nu mult).Again, chestiile roşii.Prea le-am întâlnit peste tot şi deja introduc monotonie în siguri.Avatarul este superb (ceea ce-l face aşa este că pare rupt ).Gradientul ales s-a potrivit foarte bine.

3.Parcă nici nu se mai vede personajul de la atâtea flori.Deşi cred că aşa era poza, ai pus prea mult accent pe ele (adică pe tot) şi personajul nu mai este centrul de atenţie, ci, după al meu ochi, clepsidra.Poate ar fi trebuit să mai scoţi din culoare de pe flori şi să faci mai colorat personajul, nu ştiu, e doar o idee.

4.E prea întunecat ... Părul roşu din capul mascotei prea îl scoate în evidenţă şi nu ştiu, eu nu l-aş fi ales ca fiind cel ce trebuie primul observat din pricina/datorită culorii părului.Iarăşi, prea şters.

Banerul : Este interesant, îmi place culoarea.Back-ul e bun, partea din stânga la fel.Textul e prea banal, deşi fontul cu care ai scris 'Blue' e interesant.

Avatarul este drăguţ, nu am ce să comentez asupra lui.

Keep working, you're goood.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#19
deci ... un rank ar fi high novice
din ce-am vazut te axezi mai mult doar pe imagini ...micsorate si pozitionate cat de cat in sig ... lumini si culori ... bunicele si asta da un efect bun la sig si nu scoate asa mult in evidenta faptul ca nu prea folosesti efecte ... flow nu prea vad si ca intotdeauna textul Smile nu prea am ce sfaturi sa iti dau ... poate niste tutoriale ^ ^
[Imagine: colorscs.png]
________________
Hear the colors


#20
Omfg, thx for the critics!
Asa, acum sa zic si eu vreo 2 chestii [sper sa scriu ceva coerent]
@Alysu, la semnatura cu Nana si Hachi, am vrut neaparat sa fac ceva in afara reliefului.
Lulz, cineva mi-a zis ca semnatura din manga are prea multe imagini si e incarcata >.< Same for the avii
Umm, la sigul ala cu flori... Nu prea am facut multe, m-am jucat cu culorile. I liked the pic ^^"
Si la ultimul sig, am incercat sa bag un 'We are X!', dar nu mergea.
@Ayu, la iconurile cu NANA... Multe le-am facut la ore tarzii, asa ca s-ar putea sa fie cam esuate. Dar trebuia sa fac numarul pe care mi-l propusesem.
Despre avatarele cu hide-sama, e greu sa aibe contrast fara sa para burned. Asa ca am incercat varianta cu culorile.
Citat:Cel mai mult îmi plac primele două (...) pare mai natural
Nu ma pot abtine sa nu comentez la asta 21 Well, Yoshiki e de mii de ori mai natural in concerte. Imi pare rau ca n-am gasit o poza frumoasa cu el cand avea gatul rupt >.<
La Sugizo, pozele nu aveau o calitate tocmai grozava. De-asta par ciudate ^^
Si despre avatarele cu Gackt... Primul lucru pe care l-am observat eu la omul asta au fost ochii. Bine, recunosc, nuantele alea putea sa le fac ceva mai inchise, dar... I couldn't help ^^
Si la semnaturi, eu folosesc buline rosii doar la semnaturile manga (adica foarte rar). Ah, si la ultima semnatura, mascota tine locul lui hide. El a fost nesimtit si a murit.
@gez123, folosesc efecte, dar ma axez mai mult pe culori.

New things.
[Imagine: sig0079x3.png]
[Imagine: sig0080nibbles.png]
[Imagine: sig0081.png]
[Imagine: sig0082vid.png]
[Imagine: sig0083x1.png]
[Imagine: sig0083x2.png]
Nu am putut sa ma abtin sa nu fac semnaturile cu Miyavi, I've fallen in love with that pic <33

[Imagine: avii0079.png] [Imagine: avii0080nibbles.png] [Imagine: avii0081.png] [Imagine: avii0082vid.png] [Imagine: avii0083.png]

Edit: Yup, yup, that's his daughter :33 Isn't she cute? <33
[Imagine: sig0147.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cica Gfxuri .B!g BaNg~ 4 4.096 11-09-2010, 04:47 PM
Ultimul răspuns: .B!g BaNg~
  o.o' Cica GFX |~ReFLuXy~| 11 7.250 04-08-2009, 11:08 AM
Ultimul răspuns: SethMeth


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)