Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chrno Crusade

#1
[Imagine: 14141.jpg]

Alt title: Chrno Crusade: Mary Magdalene

Producers: Gonzo, ADV Films, FUNimation Entertainment, Lantis, Kadokawa Shoten

Genre: Action, Demons, Romance, Supernatural

Rezumat: In anul 1928 New Yorkul se bucura de prosperitatea adusa la sfarsitul primului razboi mondial. Acest lucru aduce cu sine ceva mult mai intunecat: The Sinners, forte demonice cu un interes ascuns. Impotriva lor sta ordinul Magdalene si cei doi protagonisti, exorcista Rosette Christopher si asistentul ei Chrono

Sound: Ok, nu pot sa spun ca mai tin minte daca a fost ceva extraordinar

Video: Bun pentru vremea lui

Opinie: O serie ce initial parea doar o distractie usora, evolueaza mult pana la sfarsit. Si ce sfarsit este. Unul dintre cele mai triste si satisfacatoare finaluri posibile. Mi-a luat cativa ani pana sa accept ca este un final bun probabil pentru ca eram usor cam imatur atunci. Dar asta este doar opinia mea. Va invit sa vedeti aceasta serie si sa va formati una propie 4
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#2
A fost un anime frumos la vremea sa, adica a avut tot ce cautam sa vad: actiune; m-a facut sa rad prin unele secvente; era acel romantism placut intre Chrono si Rosette si chiar m-a facut sa plang la sfarsit, mai ales melodia cantata de tipa cu parul alb... *google search* Azmaria! Asa. Totusi, e un sfarsit bun dupa parerea mea, chiar si atunci cand l-am vizionat am considerat asta printre injuraturile la adresa acelor decese *haha, suspans wannabe*. Dupa un an de cand il vazusem aveam tentative de a-l reviziona, daaar niciodata nu reusesc sa ma bucur de ceva a doua oara la fel ca prima deci am renuntat. Va ramane o amintire frumoasa, e printre putinele anime-uri care m-au facut sa plang, insa eram mica, deci nu era nimic nou. *haha*

Il recomand, vizionare placuta celor interesati.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#3
Ma mir cum de nu postase nimeni despre Chrno Crusade.
(08-09-2012, 04:49 PM)MajinCloud A scris: Sound: Ok, nu pot sa spun ca mai tin minte daca a fost ceva extraordinar
Hmm, opening-ul era dragut, sincera sa fiu...
http://www.youtube.com/watch?v=LyIApHiGv2w

Pe parcursul anime-ului se intampla multe, adica actiunea se schimba radical, ajungand apoi la un final tragic (spoiler here so sorry.) si cum sunt mai sensibila din fire, anime-ul m-a emotionat indeajuns de mult incat sa vars cateva lacrimi, dar haide, nimic grav, hahah.
Mhm. Numele personajelor mi-a placut mult de tot, sa nu mai zic de povestea anime-ului. Romanta, drama, actiune, amuzament si tot asa -> are cam de toate. Este usor de vizionat si garantat, nu te plictisesti. XD

#4
L-am urmarit in intregime pe Animax/ A+ si intradevar mi-a placut. Actiune, sf si romance din plin. Nici grafica nu era rea pentru timpul acela, poate chiar foarte buna, si acum imi amintesc de cat de frumos mi se parea Aion in forma sa de demon. Haha, fangirl. Finalul a fost perfect, avand in vedere ca mi-ar fi placut si o continuare dar cum... ei bine, nu ar fi fost la fel fara cei doi, m-am obisnuit cu idea. Printre primele anime-uri vizionate, merita tot respectul fiind o seria buna.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#5
Un anime la care nu te plictisesti xD Mi-a placut povestea, originala, actiune, romance, comedie, toate combinate ma faceau sa privesc episoadele cu mare interes. Finalul a fost genial, am varsat cateva lacrimi, dar s-a terminat exact cum ar trebui sa se termine un anime bun...sa-ti vina sa vrei sa vezi o continuare. Desigur, nu exista, fara Chrono si Rosette n-ar fi nimic.
[Imagine: oh0j9c.gif]

#6
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#7
Chrno Crusade a fost unul din anime-urile mele preferate atat din punct de vedere al povestii cat si din cel al relatiilor dintre personaje. Coloana sonora a fost chiar superba si imi placea foarte tare felul in care Chrono devine demonul acela si cel mai mult imi placea de Joshua cum aparea in acest anime.
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)