Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestiuţe

#11
Trec si eu pe aici dupa secole :3. Multumesc pentru sfaturi .Asaa pai am facut ceva chestii noi dupa niste tutoriale . So:

[Imagine: tekami-electirc-feel-signature-2.png]

[Imagine: Electric-feel-tekami-signature.png]Nu stiu daca se vede vreo schimbare 21.

[Imagine: Magic-signature-by-Tekami.png]

[Imagine: Miku-signaturee-by-Tekami.png]

[Imagine: Love-me-signature-Tekami.png]

Cam asta e. Si cat despre text da am probleme cu el. Acum vad greselie o.o . Oricum eu am incercat 21.
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#12
Iar eu [ca de obicei]

1 & 2 - se vede diferenta, normal, si mai multe imi place primul ^^ etto... ce nu imi place e textul. Nu l-ai pozitionat destul de bine, odata ar fi puteai sa alegi alt loc, si al doilea lucru ar fi k dk citesti textul il citesti prost, trebuia ori sa fi pus "feel" mai la stanga sau macar tekami mai mic... eu am citit [poate k sunt eu mai idioata de felul meu] "electric tekami feel" la primul... la al doilea sig e doar putin mai jos, insa tot acelasi lucru e...

3 - aici nu imi place deloc faptul ca se afla si in partea dreapta capul personajului, si culorile de pe fundal, sunt prea... nu stiu cum sa le zic >.< iar textul iar e cam "ne la locul lui"

4 - asta imi place, in special culorile predominante, insa din nou textul... mai repet iar, cauta mai multe locuri si care e mai bine pozitionat, in locul ala il lasi

5 - aceleasi probleme ca la 3 - culori prea tipatoare, dar ar fi mers, insa nu stiu ce e de vina 39 oricum, intr-un fel merg... si textul iar xD

Lol abia acum am vazut k ai scris k ai avut probleme cu textul xD acum scz nu mai modific ce am scris... asa k astept altele noi, scz de greseli dar mor de somn si gambate hug
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#13
Hey dear!

Dintre ultimele semnaturi postate, imi place mult a doua, a treia si ultima [eu inca ma chinui sa termin manga >.<]. Mi se par cele mai reusite de pana acum. Totusi, ar trebui sa-ti mai scoti ceva fonturi, mai ales d-alea caligrafice, vin de regula foarte bine in semnaturi.
Incearca sa eviti sa folosesti rendere, mie mi se pare ca se lucreaza extrem de greu cu chestiile alea. Incearca imaginile intregi, nu te mai chinui foarte tare cu back-ul.

La back, cel mai bun mi se pare al treilea, desi e cam incarcat. Nu prea merge Clipping Mask-ul ala, si ai cam ingramadit efecte cu nemiluita, dar e binisor. Try out some Actions and textures - astea fac minuni!
La prima si a doua e cam gol in stanga, dar e mai bine asa. Cred ca ar fi fost si mai bine daca puneai minitextul ala cu caractere japoneze mai jos. Also, mergea o textura cu text din punctul meu de vedere.

Mai mult de atat eu n-am ce zice (nu mai pot sa gandesc, din moment ce ascult un Drum Solo al lui Yoshiki), asa ca do your best! *hugs & kisses*
[Imagine: sig0147.gif]

#14
Observ că foloseşti rendere.Când foloseşti rendere, trebuie să te axezi foarte mult şi pe back, pentru că dacă foloseşti o simplă culoare ca şi back, apoi adaugi câteva brush-uri respectiv c4d-uri pe el, va părea un sig foarte sărac din punct de vedere al aspectului general.
1.Îmi place efectul folosit.Cumva este CrossProcess din Photoscape ? (Eu pe acela-l folosesc) Cum am zis mai sus, bla bla, backul este prea simplu, sau cel puţin, partea din stânga de sig.Ar trebui să-ţi downloadezi nişte fonturi de pe dafont.com şi să le foloseşti.Te-ai semnat prea mare, zic eu, şi nici nu ai scăzut opacitatea. Sfat : Scrie-ţi numele mai mic şi mai scade din opacitate. 3
2.E mai nereuşit decât primul, pentru că personajul pare mult mai decolorat şi calitatea e mai nasoală.Textul nu-mi place.C4d-urile folosite sunt chiar drăguţe.
3.Textul este mult prea simplu... Inspiră-te din melodii, filme, poezii, etc.Iarăşi, nu-mi place background-ul.Nu sunt de acord să fie folosite ca back nişte c4d-uri şi brush-uri.Foloseşte imagini ca back şi poziţionează renderul unde crezi tu că-i mai bine.
4.Back-ul, again, e prea simplu.Text banal, nickul tău scris mare...
5.Îmi pare mai drăguţ, deşi textul nu-mi place.Backul e drăguţ, deşi e format numai din bruch-uri şi c4d-uri ^^

Aştept lucrări noi.
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#15
Multumesc pentru sfaturi :3. In mare parte am incercat sa tin cont de cea ce ati spus :] . Paai chestii pe acre le-am facut weekend-ul asta. Si cat despre avatare nu m-am straduit prea mult la ele -,-.

[Imagine: loving-you-cat.png]
[Imagine: Fluffy-signature-by-Tekami.png]
[Imagine: strawberry-addict-by-Tekami.png] Aici textul e mare, da mie una imi place.
[Imagine: summer-love-2.png]

[Imagine: Times-never-wait.png]

[Imagine: caaat.png] [Imagine: fluffy-avii-by-tekami.png] [Imagine: straw-berryavtarbyTekami.png] [Imagine: summer-love-2-avatar-by-Teki.png] [Imagine: summer-love-avatar-by-Tekami.png] Asta e banal 22 siii ultimul [Imagine: times-never-wait-avii-by-tekami.png]

Nee cam atat si din nou eu am incercat 21 nu stiu cat de oribile sunt dar pentru ca mereu existaun dar, eu am incercat daaa ? .
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#16
New things ^^.

[Imagine: boys-are-back-signature-by-tekami.png] [Imagine: boys-are-back-avii-by-tekami.png]

[Imagine: signature-blue-bt-tekami.png] [Imagine: blue-avii-by-tekami.png]

[Imagine: in-my-world-sigii-by-tekami.png] [Imagine: im-my-world-aviii-by-tekami.png]

[Imagine: lovin-youn-sigii.png] [Imagine: gif-by-tekami.gif] Yep. My first gif . Fiţi blânzi =).

[Imagine: skate-with-me-by-tekami.png] [Imagine: SKATE-WTIH-ME-AVII-BY-TEKAMI.png]

Asta a fost, mai erau ÅŸi alte chesti dar erau eÅŸuate.
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#17
la colors te descurci binisor ... dar mai lucreaza la efecte flow si depth Smile sa zicem ca un rank ar fi moderate ^ ^ ( sunt indulgent la ora asta 21 ) niste tutoriale te-ar putea ajuta Smile
[Imagine: colorscs.png]
________________
Hear the colors


#18
Thread reînviat wahaha :3. Săru'mâna pentru sfat >:3<

[Imagine: Summer_breeze_by_Tekami.png]
[Imagine: signature-tekami.png]
[Imagine: sigii-by-tekami.png]
[Imagine: everything-about-love.png]
[Imagine: Kung-funpanda-by-tekami.png] făcută după un tutorial foarte mişto, bine mie mi-a ieşit groaznic -,-, dar sătrecem peste partea asta : )).

[Imagine: avii-2.png] [Imagine: aviicat.png] [Imagine: im-kitnes-avi.png] [Imagine: avii-girl-lips.png] [Imagine: avi-summer-breeze-by-tekami.png] [Imagine: smile-1.png] [Imagine: smile2.png] [Imagine: smile-3-avii-by-tekami.png] [Imagine: smile-3-avii-by-tekami.png] [Imagine: smile-5-33-avi-by-tekami.png] [Imagine: susi.png] [Imagine: c-IS-FOR-COOKIE.png] ÅŸiii giiif :33 [Imagine: Untitled-1-1.gif]

Atâât :].
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#19
Prima semnătură arată bine, în afară de părul ăla al fetii. Parcă e vrăjitoare. 21 Bine, aici tot ce e nepotrivit e renderul... în rest, cred că mai puteai să pui nişte c4d-uri, ca să adaugi puţină lumină. Pare prea plat. Textul e drăguţ, dar puteai să faci ceva cu acea cutie neagră din spatele lui. Poate puţină transparenţă n-ar fi stricat.

Mă enervează linia din a doua semnătură. Ori o făceai mai subţire, ori n-o mai puneai deloc (sau, iarăşi, o făceai mai transparentă). Faţa pisicii din prima imagine mă sperie (ai umblat cumva la ochi?)... dar a doua e drăguţă. Smile Totuşi, parcă are mai multe efecte decât prima. E mai luminoasă, introduce o stare de reverie, în timp ce prima arată ca o poză făcută de un amator iubitor de pisici lol. De data asta, textul şi cutiuţa îmi plac.

A treia e cam mică. Nu ştiu, aşa mi se pare. Dar atâta timp cât se înţelege ce-i în ea, e ok. Font-ul putea să fie unul mai simplu. Mai mic, mai puţin complicat şi fără litera aia roşie. Roz cu roşu nu prea merge în cazul ăsta. Scuză-mă, sunt foarte sensibilă când e vorba de text. 21 Fata pare ştearsă din cauza culorilor. Puteai să mai ştergi din efecte. Cel puţin de pe faţa ei.

A patra e drăguţă. Smile Nu prea am ce comenta la ea. Bravo!

La a cincea, trebuie să mai lucrezi la blending. Panda-ul ăla parcă nu aparţine sig-ului, parcă e lipit peste un background şi atât. Lipsesc efectele. Puteai să adaugi light, depth... dodge pe render şi burn pe fundal. Un gradient map pentru a mai echilibra treaba. Chestiile ălea negre presupun că erau de la c4d, nu? Trebuia să le faci mai puţin săritoare în ochi.

Avatarele sunt şi ele drăguţe, îmi place primul şi gif-ul. ;3 Unele sunt cam şterse totuşi, dar am văzut că "se poartă".

Succes în continuare. Smile

#20
Mulţam de sfat, Lovett. Am încercat să faccam cea ce ai spus tu acolo, dşi nucred că i-a cam reuşit. Enfin, ceva chestiuţe noi:

[Imagine: signature-green-by-Tekami.png]
[Imagine: kiki.png]
[Imagine: still-loving-you-signature-by-Tekami.png]Asta e praf 22

[Imagine: avii-buny-by-teki.png][Imagine: ava-by-Teeeeki.png][Imagine: avaaa-by-teki.png][Imagine: ss.png][Imagine: snsd-avii-by-teki.png][Imagine: Untitled-1avi.png]


Btw, o nouă pasiune şi anume photo manipulation. Ce nu face omul când are piciorul în gips şi se plictiseşte xD.

1. Asta trebuia sa fie Angelina Jolie ca un Vampir 24, a sângele de la limbă nu e făcut de mine şi nici cel din partea buzei inferioare de unde este limba 65

2. Anjelina Jolie - Avatar văzusem eu un tutorial cu aceaşi imagine cu ea cu Avatar şi am spus să fac si eu. Dar spui că nici nu mai e ea xD

Atâââât :].
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)