Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestii :]]

#21
Here you go Aggie,I tried xD ... And failed Dx
CLICK
Si varianta fara text
CLICK 8D
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#22
Uau, chiar a ieşit. Varianta cu text e drăguţă, poate dacă era un pic mai mic textul, însă fontul ales e numai bun. Ai putea să te profilezi pe wallpapere, îţi ies mai bine.
Pff, shooort post.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#23
Nu m-am uitat prin restul thread-ului, poate o voi face altadata, nu acum. In schimb am tras un ochi pe la photomanip-ul pe care vad ca l-ai incercat.
Se observa de la distanta, sa nu mai mentionez apropriere, faptul ca focalul nu face parte din imagine ca un tot unitar ci mai degraba ca un decupaj relativ reusit lipit pe o alta fotografie.

Unul din motivele pentru care arata asa e diferenta de contrast, lumina si umbre care cad in aceste doua imagini. Ce ai putea sa faci e sa folosesti putin burn tool pe iarba din fata renderului pentru a reda umbrele lasate de corpul ei. De asemenea pentru a fi in ton si corpul are nevoie de niste umbre, lumina venind din spate, lateral si nu din fata, la fel si la aripi si varfurile parului. Cat despre text, oricat de eleganta ar fi imaginea ma gandesc ca ar merge alt font, eventual pozitionat altundeva cu blond mode pe soft light si fara outerglow sau stroke, nu stiu sigur ce ai folosit. In general ai putea sa mai lucrezi la blending xD

In general incearca un gradient map negru-alb pe luminosity la 30-40% pentru a mai regla lumina si contrastul overall, dar asta depinde de la imagine la imagine. As putea sa-ti mai dau niste sfaturi, dar daca doresti, PM me ^^.

Izolarea culorilor ti-a iesit bine, sutn curioasa ce metoda ai folosit, si la fel si pe render, din moment ce ma gandesc ca nu stii exact cum sa folosesti Pen Tool, si mie imi da dureri de cap 78

Spor in continuare ^^.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#24
M-am mai "jucat" putin in ps 8D
CLICK 8D
Scoala imi ia tot timpul,si nu prea pot intra pe zup,din pacate >.<''
Anyway,ENJOY 8D
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#25
Am mai facut niste semnaturi >.<

[Imagine: sigqp.png]

si

[Imagine: sig2.png]
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#26
Mama ce gol e aici o.o'
Am mai facut cate ceva >>

[Imagine: 333im.png]

[Imagine: 222cv.png]

[Imagine: 111np.png]
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#27
Păi, nu pot spune că e grovaz, dar nici chiar aşa de rău nu e, totuşi mai ai de lucrat.
Apropo, un mic sfat, când ai o imagine cu background, cum era aia cu Ciel din postul tău anterior, nu mai acoperi totul cu nu ştiu ce culoare şi apoi c4d, textures şi ce vrei tu, pune tot ce am spus eu mai sus peste background, ar arăta mai bine şi mai natural.

Apoi, sig-urile din ultimul tău post nu-mi plac de nici o culoare. Puteai să mai micşorezi din imaginea originală mă refer că tipele au capul cam mare, dar dacă nu puteai din cauza imaginii atunci ar trebui să vezi mai multe tutoriale pentru că există multiple rezolvări pentru probleme de genu' .

La primul sig ar fi mers de minune un text, sau măcar o textură cu text negru. A, şi încă ceva, când ai tot sig-ul negru şi vrei să pui ceva culori pe el din loc în loc pentru a atrage atenţia ălora care se uită încearcă să pui nişte culori ceva mai ţipătoare ar atrage atenţia, totuşi, doar o culoare ar fi bine dacă ai pune, prea multe ar arâta ciudat, prea curcubeu, revenin, ceea ce ai făcut tu nu e prea grozav, culorile tale sunt palide, de mai multe culori ( cel puţin la al 2-lea sig ) şi sunt pete mici, ah da, să menţionez că ar arăta bine cu pete mari de culoare şi de preferat să foloseşti Soft Brush, nu alte brush-uri de diferite forme, eh, merg şi alea dar nu la toate sig-urile, plus că virgulă contează mult şi forma lor, şi decât să alegi vreo prostie care să strice tot sig-ul ( mă refer aici la viitoarele tale sig-uri ) mai bine pui un Soft Brush, ceva simplu şi la obiect. Şi mai multă atenţie la integrarea personajului în background, foloseşte Smudge Tool pentru aşa ceva, e chiar folositor dacă înveţi cum să îl foloseşti şi unde.

Al 2-lea sig.
Ai folosit acelaşi c4d, naşpa, să nu faci şi tu cum fac alţii de pe aici, când au un c4d nou sau ori ce alt efect care le place să îl folosească în fiecare, dar fiecare sig, devine plictisitor, mai ales dacă respectivul efect iese in evidentă.
Acel clipping mask e chiar . . . urât, nu arată prea bine, cu siguranşă puteai găsi altceva cu care să umplii golul.
Să mai zic de text care nu e prea bine poziţionat ? .__. Şi e cam mare, iar font-ul nu se potriveşte, până vezi şi tu vreo evoluţie în ceea ce-ţi priveşte sig-urile încearcă să urmezi cât mai multe tutoriale, am văzut că ai cont pe DeviantArt, foloseştete de el.

Succes pe viitor ţi scuză-mi eventualele greşeli de tastare.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#28
Ok..
-back-urile sunt prea simple;
-fonturile nepotrivite,textele prea mari;
-cam putine culori;
-pers neincadrate;

As sugera sa folosesti mai multe materiale,texturi,c4d-uri ,brush-uri desi eu nu folosesc ar fi bine sa incerci adik sa nu ramana chiar gol pe back...
Incearca sa pui ceva mai mult din personaj nu doar capul 21
A si sa faci back-urile mai inchise.
[Imagine: 50586193.png]

#29
Well..O sa le comentez in general.
Ce nu imi place este ca ai folosit c4d-urile alea.Nu se potrivesc deloc cu personajul.Background-urile sunt prea simple si compuse din putine culori.Fonturile pe care le-ai folosit sunt prea...*rautacioase* sa le zic asa.Si ies in evidenta prea mult.Si culorile lor...Personajul este unul foarte dragut..Trebuie dupa parerea mea sa il combini cu niste culori mai vi..Eh dupa starea fiecaruia Smile.A da si ce a zis si Vanillessa incearca sa arati mai mult din personaj.Oricum lucreaza la text,back,culori.Succes!

#30
Asta e mai subtil editata,pentru ca am avut chef sa editez ceva,dar nu am avut destula creativitate ^^''


[Imagine: sig1t.png]
si cu border
[Imagine: abcdk.png]
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)