Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestii si chestiute

#1
M-am gandit sa-mi testez si eu talentul la sectiunea asta. Nu pot spune ca sunt profesionista, asa ca accept critici si pareri.
Pozele nu sunt chiar recente, dar chiar acum nu am timp sa caut in intreaga colectie si pana maine as fi uitat ca am vrut sa postez aici.
1
2
3
4
5
[Imagine: tumblr_lv3rziB5Jg1qcnuye.gif]

#2
'Neata. Cum am vazut ca in sfarsit ai creat si tu un topic mi-am zis ca trebuie sa trec pe aici.
Acum, pozele:

1. Asta am vaga impresie ca-i facuta in Stockholm. A iesit putin inclinata si poate era mai bine daca nu prindeai si masinile/cladirea din partea de jos, ca atentia sa fie focalizata pe vapor. Calitatea nu-i extraordinara, dar pentru un telefon e foarte bine. Imi place mult cum a iesit cerul, cu norisorii si toate razele alea pe acolo.

2. La asta calitatea imi da un pumn in ochi de prima data. Trecand peste, ai surprins frumos castelul si cadrul natural, stricat doar de cablurile alea. Oricum, nu le-ai pus tu acolo deci n-am de ce sa te critic.

3. Awww. Stii ca in clipele astea se implineste un an de cand am fost in locul ala epic? Nu e cazul sa mai comentez ceva despre "monumentul" pozat, lasa-l in subrezimea lui. Calitatea pozei e ceva mai buna decat la celelalte si imi place ca fotografia a iesit dreapta. De obicei, la pozele arhitecturale, nu e prea frumos cand poza e inclinata. Acest efect merge bine pe oameni/animale/ orice numai cladiri nu.

4. Asta cred ca-i o pictura. Mda, sunt aproape sigura ca altceva n-are cum sa fie. Nu e prea avantajos ca s-a facut o poza dupa o poza, din punctul de vedere al calitatii, culorii, etc. Oricum, presupun ca te-a impresionat ideea picturii daca ai decis sa o pozezi, asa ca iei un biscuit pentru impresia artistica.

5. Asta cred ca e poza mea preferata, exceptand poate faptul ca "3" imi trezeste ceva amintiri. Imi place ca ai luat cadrul de undeva de sus, reusind sa prinzi o panorama foarte frumoasa a orasului. Chiar daca e putin inclinata, nu te poti concentra pe asta cand vezi minunatie de cladiri rasarind de peste tot. Calitatea e destul de buna si poate, macar la poza asta, ar fi fost interesant sa editezi putin contrastul.

In concluzie ai niste fotografii dragute, dar care nu transmit prea multe sentimente privitorului( tu nu te pui pentru ca ai amintiri cu locurile alea ). Inainte sa postezi o poza gandeste-te ce vrei sa transmiti cu ea, daca te multumeste calitatea/culoarea/compozitia, etc.
Bafta la fotografiat!
[Imagine: I_Support_Imagination_stamp_by_c3ph31d.gif] [Imagine: 695027nqwnxm77i3.gif][Imagine: Stamp___Not_Feminine_by_foxlee.png]
[Imagine: tumblr_m8qx755uMl1r49gcn.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Chestiute. Shanny. 13 10.085 30-07-2012, 02:33 PM
Ultimul răspuns: Alicia
  <<' Emh, chestii Ayame Chan 1 2.588 11-07-2011, 05:30 PM
Ultimul răspuns: Ayame Chan
  Chestiute ala Haku :] Hakusor. 2 2.805 26-04-2011, 09:52 AM
Ultimul răspuns: Ang.
  Chestii. o.o Nami 4 3.662 30-01-2011, 09:46 AM
Ultimul răspuns: Kayla.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)