Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cele mai bune AMV-uri

#1
Dupa cum sugereaza si numele: "Cele mai bune AMV-uri", aici vom posta AMV-urile care ne-au placut cel mai mult. Fie ele facute de useri de pe zup fie gasite de pe la alte surse.


Aici este unul dintre amv-urile mele preferate.
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#2
Hmm... favoritul meu este din Death Note, Kira! Este un amv reusit din toate punctele de vedere. Imi place ca anime-ul in sine este combinat cu trupa ce canta melodia, pe deasupra mai are si secvente din filmul Death Note. Amv-ul asta, ma afce sa imi amintesc toate secventele memorbaile din acest anime psihologic si foarte bine pus la punct.

Psycho XD

#3
Cautand prin lista mea de AMV-uri, am gasit unele mai vechi, care la timpul lor mi s-au parut bune, sau mi-au placut. La unele calitatea nu e extraordinara, dar ce sa ne asteptam de la youtube... Mai aveam insa din pacate youtube a considerat ca sunt copyright infringement si le-a scos.

Anime: Elfen Lied
Autor: Left Hand Productions
Melodie: Staind: It's been awhile

Elfen Lied tribute

Anime: Final Fantasy VIII
Autor: FluffyChocobo
Song: Soundgarden- Black hole sun

Here.

Anime: Vampire hunter D
Autor: xDragonKrlos
Song: Sonata Arctica- Fullmoon

Unul din favoritele mele, datorita melodiei, a filmului care l-am vazut cu un prieten, si a sincronizarii si feeling-ului pe care il are.

Fullmoon

Anime: Full Metal Alchemist
Autor: Darkmoon Studios
Song: Submersed Hollow

Alt favorit 8, pentru ca FMA este ceea ce este si pentru ca sincronizarea e superba. Gives me the goosebumps.

From the ashes

Mai postez cand reusesc sa le gasesc si pe celelalte.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#4
@Lia - From the ashes chiar e un AMV bun. Chit ca n-am vazut eu prea multe episoade din FMA stiu in mare povestea. Dupa ce ma hotarasc sa-l continui si il si termin o sa fac o comparatie mai buna.

Cele mai bune AMV-uri vazute pana acum sunt, in mare, bazate pe Shippuden. Mi-e asa ciuda ca sunt abia pe la episodul 45, n-am timp sa-l continui in schimb vad la orele de TIC de la liceu si cand prind 5-10 minute libere pe acasa tot felul de AMV-uri Shippuden pline de spoilers. Nu ma pot abtine, incet-incet devin narutard.

Konan - Shattered
Mi se pare ca melodia ar merge cu orice scena din Shippuden si am o lista cu mai bine de 20 de amv-uri cu ea dar l-am ales pe asta ( care, din nou, e plin de spoilers pentru mine ) pentru ca.. Nu stiu, e pur si simplu bun.

Out of Love, Sacrifice is born
Pentru ca imi place muzica si replicile lui Iruka si ale lui Itachi se potrivesc cu scenele alese. Totul se imbina atat de bine, kyaaaaaaaaaa.
( ca sa nu postez inutil zeci de AMV, spun ca Robbankun90 face niste AMV-uri Shippuden superbe )

Shattered
5 centimeters per second mi-a placut. Mult. Prea mult.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#5
Am inlocuit link-ul de la From the Ashes ca nu mai mergea, asta e un post mai vechi de al meu de pe undeva. /cough

Nu ai vazut un AMV cu Naruto, daca NU l-ai vazut pe asta. E practic un clasic, si inca unul dintre cele mai bune facute in ultimii ani.

Anime: Naruto
Autor: Darkmoon Studios?
Song: TFK - Phenomenon

Phenomenon

Aveam un AMV genial cu Excel Saga, dar na, copyright infringement... Oricum, Megadeth? WIN

Anime: Excel Saga
Autor: AbsoluteDarkness
Song: Megadeth - Trust

Excel Saga Parody

Cand am descoperit prima oara AMV-ul asta era ceva diferit si mi-a placut mult, la standardele de acum poate nu ar mai parea, totusi acum 6 ani... E reuploadat, mi-ar fi placut sa il si modifice putin, dar eh.

Anime: Mix - Ah! My Goddess, Elfen Lied, Perfect Blue, This ugly yet beautiful world, Mahou Sensei Negima, I's OVA, Chrno Crusade, Hantsuki, Loveless, Girls Bravo, Shakugan no Shana, Juuni Kokki, DearS, Nightwalker, Onegai Teacher, Fate/Stay Night, Shinigami no Ballad, Blood+, Spirited away, Princess Mononoke.
Autor: Shinbou
Song: Saliva - Weight of the world

Anime mix

Nu pot spune ca ma omor dupa melodie, dar imi place mult cum e facuta editarea.

Anime: Shakugan no Shana, Persona 3, Ookami Kakushi, Phantom Requiem, Durarara, Claymore, Angel Beats, Rec, Macross Frontier, Karas, Nightwizard, Eve no Jikan, Ef - A tale of memories, Ef- A tale of two, Toradora, Bakemonogatari, Toki wo kakero shoujo; atat am recunoscut...
Autor: Shinzo
Song: Owl City - Fireflies

Around the world

Imi place cum e realizat.

Anime: Saint Seyia Lost Canvas
Autor: Leonheart
Song: There for tomorrow - The world calling

Three friends

Mai am dar postez pe parcurs.


L-AM GASIT!

Unul dintre cele mai synch wise AMV-uri. I lol'ed hard.

Anime: Excel Saga
Autor: ??
Song: Jewel - Standin' still

Excel Saga Parody
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#6
Am postat si eu aici, insa cred ca mi s-a sters postul. Hm, revin cu el sau cel putin cu AMV-ul.
AMV Yonekuni x Shiro(u)
Melodia e frumoasa, iar partile sunt selectate bine.
/edit
click
Printre primele mele AMV-uri ce mi-au deschis ochii.

AMV
Ai no Kusabi strikes again.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#7
http://www.youtube.com/watch?v=w1wZpzVfdNg
Fie ca vreau sau nu sa recunosc,Fed Bankai are cele mai reusite AMV-uri ,ce in opinia mea ajung aproape la perfectiune.
Nu prea am ce sa-i comentez/....si daca am sta sa jurizam sau sa-i dam o nota *dupa criteriile date:lyrics,flow,sincronizare audio/verbala si restu* i-as da 9.50! Meritaa!
In linkul de mai sus am pus primul AMV pe care l-am vizionat si mi-a placut.Sper sa reusesc sa-i calc pe urme!
[Imagine: wqymg0.jpg]

#8
De la Fede Bankai nu sunt cine stie ce. Cunosc un canal unde sunt adaugate cele mai bune AMV-uri/MEP-uri pe youtube, iar acestea chiar merita acest titlu. Nu stiu cum fac, cred ca le selecteaza de la useri, ori le propui tu un amv, dar mi-ar palce sa ajung si eu la o astfel de performanta. M-am abonat, dar sincera s afiu nu m-am documentat cum ajuns acolo. Claritatea, sincronizarea, mesajul, imi plac toate.
Aici cateva linkuri ale preferatelor mele:
http://www.youtube.com/watch?v=UnQxiN-H9gY
http://www.youtube.com/watch?v=BeMrisMcGHM

http://www.youtube.com/watch?v=DUFdMsSQGCw ( preferatul meu )

#9
Arya, Phenomenon a fost realizat de Sierra Lorna. Darkmoon Studios era format din Sierra Lorna si sora ei Silvermoon.

Sa nu uitam de Shounen Bushidou - Spirit Never Dies, alt mare clasic Smile
video: http://youtu.be/jom8vPz86kU
creator: Istiv (o legenda printre creatorii de amv-uri)
[CENTER]
[/CENTER]
Citat:[CENTER]We are what we believe we are. [/CENTER]
[CENTER][/CENTER]
[CENTER][Imagine: music.gif][Imagine: viaseichigo.png][Imagine: music.gif][/CENTER]

#10
Nu am vazut foarte multe AMV-uri, dar:

Soul Eater - ador AMV-ul asta, melodia lui Marilyn Manson se potriveste ca o manusa pentru acest anime, intr-un fel se aseamana cu un Halloween Town. : )) Iar secventele sunt alese foarte bine, best SE AMV. <3

Voi reveni cu altele, nu mi le mai amintesc pe restul.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)