Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cea care trebuie iubit? (+18)

#1

#2
Hey Saqir! ^^ M-am apucat si eu astazi dupa o perioada destul de lunga in care nu am mai citit ceva si am ramas placut surprinsa incepand cu titlul. Da, nu prea m-au atras celelalte ficuri atat de mult , nu , nu este din cauza avertizarii +18 (bine, poate un pic este, insa am scuza destul de plauzibila, voiam sa vad de ce esti in stare)
Revenind la text, este foarte bine lucrat, nu am vazut nici o greseala (aha, crede-ma, eu fac cu duiumul, dar aici este vorba despre lucrarea ta). M-a incantat extrem de mult felul cum ai descris, cum ai devoltat fiecare lucru in parte. Ai inceput usor apoi ai trecut la personajul principal Amanda, descrisa frumos, cam visatoare, copil si toate cele, dar asa ai vrut sa fie. Vreau sa vad totusi evolutia ei, sper ca acum, la nouasprezece anii sa se fi maturizat :D .
Uimitor cum ai descris-o pe Ana, zau daca ma gandeam la asa ceva, totusi , pare a fi scoasa dintr-un film toata chestia asta, mie sincer nu-mi pare prea original, dar povestea sper sa fie mai tare decat inceputul asta.
Amanda a vorbit cu un baiat fara sa se balbaie avand in vedere ca este timida, hmm, dragut , a avut ce invata de la Ana, ma refer la un pic de tupeu. Mi s-a parut un pic ciudat cand cea mai buna prietena a ei i-a stricat conversatia ca mai apoi sa citesc cu ochii plin de uimire restul intamplarii. A fost surprinzator, ai inceput in forta~ si apropo ai folosit cam mult cuvantul saliva :)) , da stiu, era necesar... dar prea detaliata toata treaba.
Mie, personal mi-a placut intregul capitol/parte/inceput de poveste si toate cele. Abi astept sa aduci nextul si Ingeras te pupa :*
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#3

#4
Hey, Saqir^^ Dupa ce in urma cu multe ore, era noapte, iar la geamul meu ploua, adica in tot orasul si eu eram obosita, azi, care era si acum cateva ore.. in fine, m-am incurcat, ideea este una simpla. Imi pare rau ca m-am indoit de originalitatea povestii tale. Am avut momente cand am crezut ca a venit Fat-Frumos pe cal alb in viata Amandei, dar m-am inselat. Cum a sarit David pe ea, a fost atat de sublim tot momentul , la fel ca acela cand Ana a vrut sa-i dea o palma. Nu a reusit, boom, ce mi-a picat aia cu mult entuziasm. Era 1 dar nu mi-a pasat, am strigat yahoooo in toata casa chiar daca riscam sa o trezesc pe mama. Ahh, ce dulce ti-a fost razbunarea :))
In legatura cu textul, mi-a placut, dar uneori e bine , ca in unele momente sa mai abuzezi de dialog, asta daca actiunea in sine este bine descrisa. Ce-mi place adrenalina Amandei, mi-ar place daca ar fi si mai cu tupeu. Hai, Amanda, scoate leul din tine~ M-o luat valul :">
Abi astept next
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#5
Teo! Iubita mea! Ti-am zis azi ca te iubesc? :D Tu imi faci viata mai frumoasa! M-am atasat foarte mult de Amanda,pentru ca sentimentele ei sunt foarte bine redate,aproape ca pot sa le traiesc si eu o data cu ea!! :)) Din punctul meu,esti un geniu,scrii foarte bine si reusesti sa-ti captivezi cititorul! In rest ce sa spun, Ana imi produce o greata considerabila,dar stiu ca in orice poveste,fie ea reala sau nu,trebuie sa existe o persoana ca ea! Astept sa ma delectezi cu imaginatia ta! Si asta cat mai repede,te rog!! Da,stiu,ai zis ca nu vrei sa te grabesti si sa pui capitolele treptat! Dar ce sa fac? Sunt doar un om,nu poti sa-mi ceri foarte multe si oricum rabdarea nu a fost niciodata punctul meu forte!! Te pup si mai vorbim!! :*
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...

#6

#7
Bau, bau... Am revenit, nea, nu puteam lipsi, deloc... Mda, m-a cam lasat inspiratia la ora asta. Tot ce pot spune, mai mult despre Amanda, ei bine, m-a cam surprins, adica, o schimbare atat de brusca sau asa mi s-a parut mie?
A devenit extrem de rea, stiam ca trebuie sa isi schimbe atitudinea, dar mai apoi cu alea si apoi cu celelalte, waa~ , nu stiu, m-a cam surprins. Si nu prea inteleg rostul povestii, adica nu gasesc nici o legatura, doar ca un jurnal sa zicem dintr-o perioada a Amandei, in rest chiar nu am habar daca i-a afectat viitorul, relativ mult , putin... @_@ sunt derutata, cred ca am fost aiurita toata ziua.
Povestea e tare incurcata, abi astept nextul, sper sa inteleg mai bine situatia ei.
^^ *hugs*
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#8

#9
@.@ Jizz...ai un talent sa ma lasi sa fierb in suc propriu...dar banuiesc ca de-aia esti atat de adorabila!
Ce sa spun...Amanda ma fascineaza pe zi ce trece,tot mai mult! Imi pare atat de rau pentru tot ce-a indurat! Dar regula vietii spune ca doar prin suferinta poti sa evoluezi,ceea ce in cazul Amandei este evident!Faptul ca s-a despartit de David,a fost o miscare inteligenta,razbunarea este buna,dar in cantitati mari exista riscul sa te auto-distrugi! Asa ca,o bila alba pentru Amanda,ca a stiut unde sa se opreasca! Da,intradevar,povestea nu este una cu zane si unicorni,dar este dureros de realista...
Poate reusesti sa ne aduci si o explicatie din partea parintilor Amandei,sa stim si noi de ce s-au purtat atat de rece cu ea.E bine sa fi independenta si pe propriile picioare,dar eu consider ca au depasit putin limita si mi-as dori,macar o explicatie vaga,din partea lor...
Altceva nu mai am de comentat,stilul tau de a scrie este atragator si incitatnt,te face sa-ti doresti tot mult si de fiecare data ramai cu foarte multe intrebari si doar idei de raspunsuri,asa ca sper sa nu ma lasi prea mult timp sa sangerez pe aici!! :))
Te pup si nu uita, i luv u!!
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...

#10




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)