Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce vreti sa schimbati la zup?

#1
Ce vreti sa schimbati la zup?

Aly mi-a dat voie sa deschid acest topic ^^
E destul de importanta acest subiect. Animezup a inceput putin sa scartie si am dori sa stim ce ati dori nou la acest site? Ori ce idee mi se pare bine venita.

Nu vor fi facute toate la 2 zile dupa propunere, dar se va gandi ideea/ideile.

3 Asteptam ideeile voastre. Smile
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#2
Animezup a devenit plictisitor.De ce nu avem si noi niste chestii noi, ca chibi generator?E foarte interesant si nimeni nu s-a oferit sa imi dea vre-un sfat sau daca mai pot continua sa fac chibiuri. Am facut hainute si multe chestii si aplicatii simpatice care ar putea rifica interesul membrilor si am atrage mai multi membrii .
Sa existe un fel de lume mica si sa se ocupe cineva cu talent pixel. Dar acesta se invata foarte repede.
Sau sa existe niste critici si la Fan Art cum era la Fan fiction. Si de FF&FA As dori sa se ofere cineva sa se ocupe de el. E foarte interesant concursul si e pacat de el.

Poate sa ataseze cineva radiourile- kiss fm, radio zu, radio pro fm rock, alt radio korean pentru cine vrea.

Si daca ar exista niste gadgeturi cu ora, cu puzzle mini puzzla, na. Ceva funny. Si zuppy a devenit oleaca prea banal si ar fi chiar tare daca i-am face o schimbare de look.

Ma bucur ca imi pot destainui ideile aici.
[Imagine: o88djien5737pr5gx1f.png]
De la Ang a mea! Mersi. < 3

#3
Animezup a inceput sa scartaie pentru ca userilor li se permit prea multe, deja toata lumea e filozof pe aici, nici nu vreau sa dau pe la fan fic sa nu ma orbeasca genialitatea lucrarilor de acolo, pentru ca dupa ce comentarii primesc cred ca imediat o sa intreaca scrierile lui Victor Hugo. Si cine are cat de cat bun simt nu prea are chef sa stea sa vada toata chestiile astea, asa ca pana la urma animezup ramane cu ce doreste Flaw sa ramana 106.
Inainte era altfel, dar nu datorita schibarilor (adica, abia am trecut la AZ6, tell me that's not exciting XD), ci datorita userilor. Pentru ca nu veneau toti sa se inregistreze pe zup, forumul asta era scutit de ego-ul unora care vroiau sa stea pe un forum mare, pentru ca era un forum mic. dar acum ca e un forum mare, intelegeti voi ideea 21.
Si nu zic ca se aplica pentru toti, numai pentru cei ce se simt XD.
Ideea mea ar fi, e plictisitor, gasiti altceva ce nu va plictiseste. Internetul e plin de site-uri ^_^.
[Imagine: iK6og.jpg]

#4
Gives us candy and we'll come back.

Eu nu prea am mai intrat pe forum ca sa nu plec de tot, din cauza unor copilasi useri cu prea multe pretentii. Ca sa nu le indes fata virtuala unde nu bate soarele, am zis ca nu merita sa ma agit si mi-am cam luat talpasita.

Nu mai sunt oamenii asa entuziasmati.

Ma gandeam totusi la o chestie gen o zi pe saptamana care sa aiba o tematica, mai ales pentru fan area. Cum in realitate eu am ziua clatitelor cu prietenii mei, spre exemplu, ma gandeam la anime/movies/books days care sa fie scoase prin poll sau ceva de genul.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#5
Scoateti chrstia aia cu 50 de litere/cifre ca e stresata22
Aaa...mai bagati animalute in shop10
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#6
Citat:Scoateti chrstia aia cu 50 de litere/cifre ca e stresata22
Aaa...mai bagati animalute in shop

1. Daca se vor scoate cele 50 de litere/5 randuri nu cred ca ar atrage membrii sau ne-ar ajuta pe noi, cu ceva. Eu zic ca nu. Acum depinde ce zic si ceilalti 106 . Deja se vad aiurea comentariile sau posturile:
Cod:
Imi palce mult ficul :X:X:X x7000
Adu continuarea ai talent si vreau sa mai scrii. Ador actiunea, m-ai lasat fara cuvinte, nu stiu ce sa zic , Echiar MORTAL!  
Te pup :*
Nu cred ca ar fi o obtiune.

2. Nu situ cate animalute are animezup in prezent. Eu zic ca poate dar nu chiar acum. Deocamdata nu stiu daca mai sunt artisti care se ofera sa ne faca animalute si ar insemna sa se ia iar de pe internet. ^^

Lia/Uber

Citat:Eu nu prea am mai intrat pe forum ca sa nu plec de tot, din cauza unor copilasi useri cu prea multe pretentii. Ca sa nu le indes fata virtuala unde nu bate soarele, am zis ca nu merita sa ma agit si mi-am cam luat talpasita.

Nu mai sunt oamenii asa entuziasmati.

Ma gandeam totusi la o chestie gen o zi pe saptamana care sa aiba o tematica, mai ales pentru fan area. Cum in realitate eu am ziua clatitelor cu prietenii mei, spre exemplu, ma gandeam la anime/movies/books days care sa fie scoase prin poll sau ceva de genul.

*Asa este. Am observat si eu. Anul trecut mai toti erau saltareti, entuziasmati, dar acum majoritatea celor care erau cua devarat useri au plecat. Inainte era o admosfera zbuciumata acum e una plictisita. 106 si da copii de pe zup. Uni sunt chiar draguti dar unii te scot cu totul din sarite x (.

*Mie ideea ta imi place. Acum nu stiu ce ar zice aly si flaw 106 si restul*. Dar explica mai detaliat sau ce idee secundara mai ai pentru aceasta tematica. Ce teme ai vrea si cum sa fie structurat sub forumul. * daca s-ar creea bineinteles*

Ray

Citat:Animezup a inceput sa scartaie pentru ca userilor li se permit prea multe, deja toata lumea e filozof pe aici, nici nu vreau sa dau pe la fan fic sa nu ma orbeasca genialitatea lucrarilor de acolo, pentru ca dupa ce comentarii primesc cred ca imediat o sa intreaca scrierile lui Victor Hugo. Si cine are cat de cat bun simt nu prea are chef sa stea sa vada toata chestiile astea, asa ca pana la urma animezup ramane cu ce doreste Flaw sa ramana 106.
Inainte era altfel, dar nu datorita schibarilor (adica, abia am trecut la AZ6, tell me that's not exciting XD), ci datorita userilor. Pentru ca nu veneau toti sa se inregistreze pe zup, forumul asta era scutit de ego-ul unora care vroiau sa stea pe un forum mare, pentru ca era un forum mic. dar acum ca e un forum mare, intelegeti voi ideea 21.
Si nu zic ca se aplica pentru toti, numai pentru cei ce se simt XD.
Ideea mea ar fi, e plictisitor, gasiti altceva ce nu va plictiseste. Internetul e plin de site-uri ^_^.

:-> 106 * Unii copii chiar se considera filozofi la varsta lor. Asa ca ai dreptate. Prea lingusitori. Dar daca asa sunt ei ar trebui sa ne obijnuim. Cu ce doreste Flaw si ALy. Si ea e administrator ^^. Am inteles cu ce vor ei, dar si noi ii putem ajuta macar cu niste idei daca nu prin fapte. Nu cred ca i-ar deranja ideeile userilor.
* E plin de site-uri pe google de diferite teme anime etc. Dar totusi daca e o comunitate mare si frumoasa care are un oarecare prestigiu, de ce sa nu inceercam totusi? 21 . La nijikon in fiecare an , are medalii, versiuni noi si frumoase.
* E un topic de idei ori cum . ^^

Crisa

Citat:Animezup a devenit plictisitor.De ce nu avem si noi niste chestii noi, ca chibi generator?E foarte interesant si nimeni nu s-a oferit sa imi dea vre-un sfat sau daca mai pot continua sa fac chibiuri. Am facut hainute si multe chestii si aplicatii simpatice care ar putea rifica interesul membrilor si am atrage mai multi membrii .
Sa existe un fel de lume mica si sa se ocupe cineva cu talent pixel. Dar acesta se invata foarte repede.
Sau sa existe niste critici si la Fan Art cum era la Fan fiction. Si de FF&FA As dori sa se ofere cineva sa se ocupe de el. E foarte interesant concursul si e pacat de el.

Poate sa ataseze cineva radiourile- kiss fm, radio zu, radio pro fm rock, alt radio korean pentru cine vrea.

Si daca ar exista niste gadgeturi cu ora, cu puzzle mini puzzla, na. Ceva funny. Si zuppy a devenit oleaca prea banal si ar fi chiar tare daca i-am face o schimbare de look.

Ma bucur ca imi pot destainui ideile aici.

*Chiar nimeni nu a zis ca chibi generator nu e interesant. Cred ca multi ar dori sa fie asa ceva. Am vazut ca nimeni nu ti-a dat nici un sfat decat ca le place. Si iata un exemplu. Anul trecut/;a inceputul anului majoritatea erau incantati de ideea chibi-generator. Acum 1-2 rasariti.
Continuand pe tema asta. Sa zicem de pixel artisti. Ar trebui sa fie niste oferanti 106, sa fie si pixel artisti dar si cineva care sa faca format *GIF*. 4 Ca pixel artist esti doar tu. Altii nu. :C
Daca ai facut aplicatii si multe altele, nu cred ca s-ar supara cineva daca ai posta in continuare in topic la un interval de 1 zi-doua. Ca un fel de bump. ^^
--Tot aici. O lume mica?! eu nu prea cred ca se poate acum. PE viitor. Aici trebuie sa le ai si cu geometria in spatiu. 3D 71

* Critic la Fan Art? Nu prea e populata acea sectiune si majoritatea comentariilor sunt ok. Eu nu stiu ce sa zic. 106

* La FF&FA nu stiu. Mitch nu se mai ovupa de concurs si chiar nimeni. O sa vorbesc cu aly sau daca vede ea ideea ta va stii ea ce sa spuna. Ori cum mai e putin si vine si ea acasa. Dupa cum scria si in forumul de medalii nu are semnal nici la telefon, fiind intr-o zona de munte. 71

* Radio 39. Mie mi s-ar parea ok. Voi ce parere aveti? ^^
* gadgeturi? 106 nu ma bag aici.
* Ideea cu zuppy e chiar interesanta 71. Ar fi interesant o schimbare de look pentru zuppy al nostru. Poate o sa aiba cineva idei sau chiar tu.

---

Ideea Liei si ideeile Crisei mi s-au parut cele mai ok si interesante. 106 acum eu una ma bazez pe 'poate'.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#7
(21-09-2011, 06:52 PM)Aly A scris: Eu zic altfel, toti moderatorii care nu mai fac nimica timp de o luna, out si gata. Fara pupincurisme, fara favoritisme, fara nimica, ai gresti platesti si in special fara a trimite amicii la mine sa va scape. Sunteti de acord cu asta sau nu?

Aici sunt de acord,sunt prea muti moderatori care habar nam ce fac...
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#8
(21-09-2011, 07:08 PM)Azazel A scris:
(21-09-2011, 06:52 PM)Aly A scris: Eu zic altfel, toti moderatorii care nu mai fac nimica timp de o luna, out si gata. Fara pupincurisme, fara favoritisme, fara nimica, ai gresti platesti si in special fara a trimite amicii la mine sa va scape. Sunteti de acord cu asta sau nu?

Aici sunt de acord,sunt prea muti moderatori care habar nam ce fac...

De parca tu Azazel ai avea acces la moderator log sa vezi care fac ceva si care nu. Eu sunt moderator la filme, carti si stand-up comedy, pe langa doua concursuri, dar nu vei vedea prea multe posturi de ale mele prezente. Tu esti aici de prea putin timp sa ai habar. Nu te baga Smile

Aly, baby, eu am perioade in care nu intru asa des, pentru ca stii cum lucrez si luna viitoare spre exemplu voi fi plecata o foarte mare parte din ea. Dar se poate face diferenta intre cei care sunt activi si cei care nu.

Mada {Shuu} nu prea are net oricum, acum ca s-a mutat, cam asa era si pe la mine.

Ideea mea se referea la implicarea lui Flaw. Dar e cam complicata, ma gandeam sa fie pe tot forumul, just like Christmas or something, lol. Gen 'Animezup goes to the movies'; ma rog, idee de viitor cand avem toti timp.

Tehie e activa din cate am observat, si Serqet. Mimisor la fel.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#9
(22-09-2011, 12:55 PM)Aly A scris: Mi-ai dat o idee cu familioanele alea...

FF&FA, daca vrea careva sa se ocupe e bine venit doar sa ma anunte.

@Amelie, Stii cum e cu maz? A trebuit sa fie tot sters ca membrii sa se apuce de treaba si chiar sa mearga pe acolo. Deci, sa zicem ca a fost si o parte buna... Da, mai am lista aceia. Au venit sa te terorizeze iar? Zile ca daca nu termina le dau un sut unde soarele nu bate si ii dau afara pe toti de pe aici, mai bine zis, o sa aibe aceeasi soarta ca si Claudiu si sa stie ca nu glumesc. Ce e cu Forum Games? Eu una mai am acuma 69% din baterie, la 7% se inchide, pana atuncea vreau sa iau pn la scotocit sectiunile si daca gasesc cearta sau spam sau offtopicuri le sterg si nu mai stau la discutii.

LA ff&fa. As dori eu sa ma ocup, daca ma lasi. Si poate si crisa. Ea a venit cu ideea ca sa zic asa ^^

O sa le zic daca mai fac ;fiti fiti' Dar sincer Demonique angel aia ma scoate din sarite. Are atat un tupeu si imi zice don'soara lafel si madame CRystal. *daca cititi DemAng si Crystal, asta e adevarul* in fine 78 deja m-am saturat de ei. Am bantuit atat si inca mai bantui pe acolo sa vada si moi daca mai au curajul sa "imprumute" again, de la noi. Pana la urma tot o sa iasa la iveala . Dar nu cand trebuie.

Cu forum games.? A pai vorbeamd ew familioane si ziceams a se limiteze la pm-uri si comentarii si la forum games unde sunt jocuri precum: Caracterizeaza userul, Dedicatie muzicala [la muzica parca], unde isi dau 100 de melodii ca dedicatii pentru 100 de membrii ai familiei 21
Mi-am dat seama si cu Claudiu. A incercat el o data, de doua ori dar a inmcetat, vazand ca nu are nici un rezultat pentru el. Asa ar fi si cu fiti fiti astea. DAr dar daca le-ai face precum lu Claudiu sigur toata familia ti-ar scoate ochii. Si mie, ca de ce m-am bagat :-|.

si acum on:
Crisa sper ca nu te-ai suparat dar am vrut sa vad si eu ce fel e paint-ul si am incercat sa fac niste hainute? Ce fel ti se par Crisa? xD Mai am multe de invatat, dar merge ^^. Aa si am facut niste modele de fete 3 19 Si am facut pe acelasi corp niste manute alt fel, in sus ^^


link: http://i1129.photobucket.com/albums/m502...erator.png
Link poza: [Imagine: Cibigenerator.png]

^^

EDIT: Nici pe mess nu intra flaw :-S

**
Chiar nu intereseaza aproape pe nimeni de zup? Sincer acum. Va e frica, rusine sa puneti o idee? xC Of..of..
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#10
Intentia mea nu a fost sa organizez concursuri, stiti foarte bine cum e cand tot adaugam o sectiune noua cand cele existente sunt suficiente.

Ma gandeam de fapt ca pentru o zi pe saptamana, userii sa posteze/ creeze -mai ales la fan area (fic, art, gfx) - lucruri legate de o tematica anume care sa fie ugh... globala? Gen cum e Halloween, sau Valentine's Day sau Craciunul.

La carti putem face chestia cu medaliile separat, desi toti pot sa fabuleze in ceea ce priveste numarul de carti. Eventual sa fie anumite reguli, sa posteze despre fiecare carte in parte la 'Ce carte citesti acum' + 'Citate memorabile' si sa aiba cont pe goodreads unde putem verifica progresul. Avem deja un club de literatura acolo.

Cat despre anime si manga, ne putem folosi de myanimelist, cuprinde o baza de date destul de extensiva.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)