Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce parere aveti despre modul..

#1
in care s-a terminat ultimul si cel mai important (if you ask me) Arc din Bleach de pana acum (Aizen vs Ichigo, episoadele 309 respectiv 310)?

Mie personal mi s-a parut destul de modest si oke.. nimic iesit din comun din pacate insa.. oke cel putin, aceasta este doar parerea mea totusi, sunt curios cum a fost pentru voi acest final.

Am apreciat faptul ca au pastrat elementele din Manga, in mare parte Look-urile (dupa transformarile celor doi in special), de asemenea aspectul lui Ichigo chiar si de dinainte de transformarea in Getsugatenshou e grozav, acea privire a sa de dinainte de a fi inchis de catre Aizen in Hado#90 Kurohitsugi a fost de asemenea foarte convingatore(!), imi pare rau ca.. nu a ramas la fel, nu stiu.. chiar era mult mai interesant (parere personala) acel look "imbatranit" al sau.

Lupta de altfel a fost foarte.. DBZ-like, Aizen cel putin a fost mai rezonabil decat Vegeta si nu a ucis o parte din "spectatori" atunci cand i-a fost cerut sa schimbe locatia. 10

Zuppy02

Insa restul elementelor din lupta au fost oarecum diferite de ceea ce vazusem pana acum (zic), nu stiu, chiar fusesem placut surprins cum.. Aizen, oricat de puternic ar fi parut a fi, nu reusea sa se ridice peste ceea ce devenise Ichigo.

In rest.. nu stiu ce as mai putea adauga, cum spusesem, a fost un ending dragut si oke insa.. ar fi fost mult mai bine daca s-ar fi incheiat cu adevarat si seria aici, parere personala de altfel. Momentan ceea ce face Kubo mi se pare.. "futile" cum ar spune unii, nu stiu, pare a se tara doar de dragul vizionarii episoadelor in continuare, ptr. cei ce au citit manga si stiu despre ce e vorba dupa acest Arc, banuiesc ca sunteti cativa care aveti aceiasi parere ca si mine, toata chestia asta cu.. Fullbring ma face total dezinteresat din a mai urmarii ceva legat de Bleach, insa ramane de vazut banuiesc.

Alte pareri? =)
Thanks for reading this as well.

#2
Nu aveam cum sa se termine toate serias acuma la 310, pentru ca inca este chestia cu Fullbring, dupa aceea trebe sa vedem ce legarura are Ichigo, Urahara, tatal lui Ichigo si regele spiritelor, si in plus ati uitat ce sa intamplat la sfarsitul episodului 299?Zuppy02

Si ce ati crezut ca Aizen a fost cel mai tare si cel mai viclean?O sa mai fie mai tari ca el.

Si Kubo mai are contractu la bleach pe inca 10 ani(asa am auzit), asa ca stati linistiti ca o sa mai fie mult mai multe arc-uri din bleach.
Intrebarea este cand?Mai ales pentru mine ca eu nu citesc manga(nu pot sa citesc niste benzi alb si negru)o sa fie destul de aspteptat mult si bine...Zuppy05

#3
Pai de curand am terminat episoadele aparute la Bleach, adica 310 :]
Ei bine, recunosc, chiar nu ma asteptam ca Aizen, el care ii invingea pe toti, sa fie distrus intr-un timp atat de scurt totusi. Da, sunt de acord cu tine, George, mi-ar fi placut mai mult daca Ichigo ar fi ramas in acea faza de "Getsugatenshou". Mi-a parut mult mai matur, astfel , nu doar un pusti de 15-16 ani. 39
Revenind la lupta finala dintre Ichigo si Aizen, mi s-a parut cam scurta, adica tinand cont de alte batalii de-ale lui Ichigo, de exemplu, lupta dintre el si Ulquiorra - apropo de aceasta lupta, mi s-a parut mai "convingatoare", adica a existat suspansul acolo.
Eu cred ca vor aparea alte arc`uri din Bleach. Adica sunt la fel de nelamurita ca si Zotac, nu vad legatura dintre Urahara, tatal lui Ichigo, regele spiritelor si chiar Ichigo. ^^
Well, cam atat am avut de spus. Chiar sunt curioasa ce batalii vor mai fi si in ce situatii va fi surprins persoanjul principal. 15
:]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)