Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce alegi?

#81
Actually niciuna dintre variante in final. Desi am mai ascultat ceva heavy metal - cateva melodii doar, insa n-am trupe sau artisti preferati - si power metal - dar acum mult timp - nu ma pot decide intre astea doua si oricum nu e ceva ce ascult de obicei. Depinde mai mult de starea sufleteasca pe care o am intr-un anumit moment, rareori se potriveste cu cea transmisa de genurile acestea muzicale. Either way, none.

Next: scoala de dimineata sau de dupa-masa?

#82
Scoala de de dupa-masa cu siguranta ^^ Ai ocazia sa-ti faci temele si dimineata, dar si seara(depinde la ce ora se termina cursurile), plus ca in zilele mai lejere poti lenevi ceva mai mult. Scoala de dimineata impune ora aia imposibila de trezire... Si nu mai esti bun de nimic toata ziua. Plus ca nici atunci cand te intorci nu te poti odihni, fiindca dupa aceea nu mai ramane timp pentru teme.

Twixul stang sau Twixul drept? ( vesnica intrebare )
[Imagine: I_Support_Imagination_stamp_by_c3ph31d.gif] [Imagine: 695027nqwnxm77i3.gif][Imagine: Stamp___Not_Feminine_by_foxlee.png]
[Imagine: tumblr_m8qx755uMl1r49gcn.gif]

#83
Din cate stiu cele doua sunt la fel, numai ca unul este invelit in ciocolata si pe celalt se toarna ciocolata. 21 Imi place mult Twix oricum, nu ma prea intereseaza daca-i ala drept sau ala stang atunci cand mananc, amandoua sunt bune. Or fi si oameni care sunt atat de pretentiosi, incat sa aleaga intre cele doua Twix-uri...

Next: geografie sau istorie?

#84
Initial as fi ales geografie deoarece intotdeauna am avut ceva cu asta. Mi se pare interesanta si totodata un mod prin care mai aflii cate ceva, insa in ultimi doi ani istoria m-a acaparat. Cred ca primul si cel de-al doilea razboi mondial le stiam pe derost, culegeam informatii despre personalitatile comuniste si naziste, tot felul de lucruri pentru a-mi satisface curiozitate. Am sa aleg istoria.

Ceai de portocale sau ceai de fructe de padure?
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#85
Fructe de padure without a doubt; e ceaiul meu preferat. Papilele mele gustative iubesc amalgamul acela de arome care se imbina perfect. Ceaiul de portocale, in schimb, nu m-a impresionat atat de mult pe cat credeam c-o va face. Am cumparat de curiozitate, dar dupa prima cana bauta l-am daruit maica-mii. Ea se-ntelege mai bine cu citricele decat mine.

Octombrie sau noiembrie?
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#86
Stormrage, ceai as in... Nestea? Chiar acum am langa mine de portocale. Sunt obsedata de el. 21

,,Octombrie sau noiembrie''?

Desi clar nu favorizez toamna dintre toate anotimpurile, din niciun punct de vedere, voi merge pe noiembrie. Octombrie ma amageste, imi da senzatia ca nu se mai termina odata sezonul asta plin de vreme labila, nu se intampla nimic interesant, timpul meu e sacrificat ocupat foarte mult cu scoala, care e inca departe de finalitate. Abia noiembrie aduce in peisaj finalitatea de care ziceam, pentru ca atunci dau si eu tezele, semestrul se apropie de sfarsit si imi permit sa mai eliberez din tensiuni si sa ma gandesc ce voi face la iarna (in vacanta - si nu, nu prea aduc distractia in discutie pentru ca anul asta e unul incarcat), plus ca... incepe cu o sarbatoare interesanta. Smile


Ce ai suporta mai bine dintre o zi integrala fara mancare si una fara somn?
[Imagine: ls.jpg]

#87
@ In general orice fel de ceai ce contine portocale. Ca o mica coincidenta, tocmai ma infructam dintr-unul 21 *oranges power*

Sunt o persoana care ar putea dormi oriunde, oricand (asta daca n-are ceva bun de citit) Simt cum inebunesc daca nu dorm. Motiv pentru care in timpul verii prefer sa trag un pui de somn in loc de a lua pranzul or smth. Cred intr-un fel c-am dat in dependenta. Este o alegere grea deoarece ambele sunt importante dpdv nutritiv and stuff, dar raman la somn.

Unicorni sau ponei?
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#88
Ewww 22. - Reactia mea obisnuita cand aud de unicorni si ponei sau orice vine vorba de asta ( Printese, roz, zambete.. poate credeti ca-s emo, asa cum ma considera bff, dar nu. Nu sunt. Pur si simplu, personalitatea mea este mai intunecata.. mai sumbra. ) - Deci, nu o sa aleg niciunu'. Smile

Care este cel mai bine : sa fi un geniu stresat sau un prost fericit ?
Sa va vad. 15
[Imagine: tumblr_m9o59mWzcL1rdjmj7o1_500.jpg]

#89
Stiu ca o sa sune tampit, dar decat un geniu stresat aleg un prost fericit.

Cel mai mult pe lumea asta urasc sa fiu stresata, si batuta la cap in fiecare zi. Geniile ma enerveaza la culme [ infara de asea clasice ] De ce? Nu poti glumi, nu poti spune ceva fara a te corecta si in al 3 lea rand sunt plictisitoare. [ rareori gasesti genii de treaba ]. Iar cel mai mult pe lumea asta imi place sa fiu fericita. Cand sunt fericita imi arat cele mai bune laturi ale mele, iar dupa mine nimic nu se compara cu un zambet cald si sincer.

Ce alegi dintre o zi plictisitoare si 30 de minute de distractie?
[Imagine: Hm757.png]





#90
Intrebare intrebatoare,eu,in general,am 30 de minute pe distractii si restul de timp il petrec ca pe o zi plictisitoare(exceptand petrecerile ... si weekendurile).
Logic,aleg a doua varianta.Pentru ca din ce inteleg eu,am de ales intre o zi plictisitoare si 30 de minute de distractie(urmand dupa cele 30 de minute ... ce?ca presupun ca nu are 30 de minute toata ziua,continuarea plictiselii?Smile )


Agnostic sau ateu?




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)