Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Orochimaru

#21
Puu Doamne ce porcarie de fiinta Zuppy12
Mi-e greata cand ii vad fata aia tampita si parca zici ca e un zombi, mai rau
Il urasc, l'am urat si il voi ura pentru ca l'a luat pe Sasuke din sat, a facut mult rau si inafara de unii membri Akatsuki e cel mai negativ personaj dupa parerea mea 2

#22
Um 106 Orocimaru ?? Pe bune ? Nu credeam ca intereseaza pe cineva despre persoana lui 21 Oricum a fost interesant de privit . Geniu criminal de mic cu infatisarea adecvata . Provoaca sila , mila si teroare in acelasi timp prin simpla prezenta . Este desenat in asa fel incat atunci cand il vezi nu poti sa il confunzi . Prin descoperirile sale arata ca e constiincios in munca lui si depune efort , concentrare si suflet in tot ce face , vedem mijloacele mai tarziu . Nu mi se pare un personaj asa de respingator adica a fost lipsit de multe , e si bolnav putin cu tartacuta saracutul , si rasul ala ?? Fioriiii bleah
Oricum nu poti spune ceva bun despre el daca nu privesti in ansamblu ... adica descopeream cat de puternic e Naruto daca nu il lua el pe Sasuke ? Sau cat de josnic este mostenitorul clanului Uchiha ??
Sasuke ... bleah copil rasfatat , infumurat , increzut si nerecunoscator !! [ cred ca peste tot unde intru trebuie eu mot sa il critic 2124 ]
Nu stiu ce sa spun despre Orocimaru pentru ca in punct de vedere moral este oribil , la aspect este oribil . Cred ca daca ar fi fost in alte circumstante el cu mai multa rabdare si dragoste satul cu mai multa acceptare si regret ar fi fost alt om insa era nevoie de el asa si nu am de ce sa il urasc . Sasuke a plecat din propriai initiativa , pentru ca este un pisoi fricos , si nu avem de ce sa il acuzam de asa ceva ... cat despre planurile lui ... fiecare are dreptul sa viseze nuh ? 2124

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#23
Se poate spune ca Orochimaru e rau pana in maduva oaselor, dar la fel ca fiecare pesonaj are o frica, o teroare...o fobie. Ii e frica de moarte, si asta e si ce l-a impins sa faca ceea ce face. Are aceeasi vointa, incapatanare si determinatre pe care o are Naruto, doar ca o foloseste in alt fel. Eu nu vad personajele bune sau rele, pentru ca, daca ar fi sa pprivim totul prin ochii lui Orochimaru atunci cei din Konoha ar fi rai si el bun. Nu-i cel mai bun exemplu dar nu vad alt mod de o a explica. Fiecare are propriile vise si ambitii. Ar fi fost plictisitor ca Orochimaru sa fie bun. Ar fi fost prea orbitor, nu sa-r fi vazut celelalte personaje pentru ca e enervant de puternic. La fel cum a spus si Icerock, toata lumea il judeca direct. Ceva o fi in trecutul lui care la schimbat. Si defapt...cam stim ce a fost. Prima data a afost moartea parintilor sai siapoi a fost Itachi. Multi sunt prea orbi ca sa observe cum se schimba privirea lui Orochimaru atunci cand il vede pe Itachi cand se antrenase. Orochimaru nu a inteles in momentul ala ca nu Sharinganul ii dadea putere lui Itachi. Da` asta e alta poveste. In prima (si ultima) lupta a Sannin-ilor chiar si Orochimaru a ezitat in a omorao pe Tsunade. Parea oarecum impreisonat de puterea cu care il proteja pe Naruto...sau poate asta am vazut eu...Inainte de a deveni rau chiar el a spus "Oamenii sunt niste fiinte atat de fragile...". E clar ca ceva e putred la miloc. Orochimaru e oarecum un Sasuke combinat cu Naruto. Caruia i-au murit parintii in nu stiu ce accident stupid, si nu intr-o lupta, si care a avut in toata viata lui nu mai mult de o persoana care l-a numit prieten. Ceva ce Kishimoto nu ne arata... Nici realtia dintre el si colegii lui de echipa nu pre o stim. Avant in vedere ca nici unul din ei nu e un sentimntalist convins, nu am aflat mai nimic. Decat din cele cateva flash-back-uri ale lui Jiraya. Fiind oglinda actualei echipei 7, si numit prieten de Jiraya chiar si in ziua mortii... sunt convinsa ca si ei au o poveste.[posturi unite]
Culmea ca unora le place pivirea lui Naruto cand e in modul Kuuby dar nu le place privirea lui Orochimaru. Baaaaaaaaah e aceeasi21 Doar ca unu` are ochii verzi si unu are ochii rosii21
[Imagine: universul1.jpg]

#24
Noua veste , lume ! Bomba nucleara ! Dinamita si grenada ! Conform chapterului 593 din manga Shippuden .... Orochimaru este in viata !!!!!!!!!Da...Se pare ca dupa ce l-au infrant pe Kabuto Sasuke si Itachi,Sake s-a folosit de semnul blestemat a lui Anko si o bucata din Kabuto, si iaca o reinviat Orochimaru care i-a marturisit ca stia totul , traind in Anko tot timpul asta, deci de aceea stia tot ce se intampla sau intamplase in Konoha.Se pare ca Sasuke l-a reinviat pentru ca vroia sa stie adevarul, ce este un clan, un sat , o familie sau ce era el si un shinobi si pentru asta trebuia sa vorbeasca cu cel ce stia totul despre asta (nu , nu este Iisus ).Probabil Sage of the six panths sau altcineva, nu stiu.Orochimaru a spus ca spleaca intr-unloc pe care Sasuke il cunostea foarte bine , asa ca se poate sa vorbeasca si cu clanul lui , nu stiu ca Masashi Kishimoto ne-a lasat in coada de peste.Sa revenim la Orochimaru, obsedat de corpul lui Sasuke(de aceea asta a fost primul lucru pe care l-a vazut cand a reinviat.) Deci , da , lume . Orochimaru is back si a primit un pergament de la Sasuke cu care Suigetsu sustinea ca puteau controla lumea.Acum totul depinde de capitolul urmator ...
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#25
(11-07-2012, 10:20 PM)Mykoto A scris: Noua veste , lume ! Bomba nucleara ! Dinamita si grenada ! Conform chapterului 593 din manga Shippuden .... Orochimaru este in viata !!!!!!!!!Da...Se pare ca dupa ce l-au infrant pe Kabuto Sasuke si Itachi,Sake s-a folosit de semnul blestemat a lui Anko si o bucata din Kabuto, si iaca o reinviat Orochimaru care i-a marturisit ca stia totul , traind in Anko tot timpul asta, deci de aceea stia tot ce se intampla sau intamplase in Konoha.Se pare ca Sasuke l-a reinviat pentru ca vroia sa stie adevarul, ce este un clan, un sat , o familie sau ce era el si un shinobi si pentru asta trebuia sa vorbeasca cu cel ce stia totul despre asta (nu , nu este Iisus ).Probabil Sage of the six panths sau altcineva, nu stiu.Orochimaru a spus ca spleaca intr-unloc pe care Sasuke il cunostea foarte bine , asa ca se poate sa vorbeasca si cu clanul lui , nu stiu ca Masashi Kishimoto ne-a lasat in coada de peste.Sa revenim la Orochimaru, obsedat de corpul lui Sasuke(de aceea asta a fost primul lucru pe care l-a vazut cand a reinviat.) Deci , da , lume . Orochimaru is back si a primit un pergament de la Sasuke cu care Suigetsu sustinea ca puteau controla lumea.Acum totul depinde de capitolul urmator ...

Ah da... Am ramas O.O cand am vazut. Deci cred.ca Orochimaru e cel mai longetiv personaj negativ...adica ne bantuie in manga de prin capitolul 30 ceea ce inseamna 563 de capotitole. Si inca prin Naruto de la wpioadele 11-21-22-23, dn timpul examenului chunin. Eu v-am zis ca are aceeasi incapatanare si vointa ca a lui Marutto, da nu m-ati crezut 45. Si oricum, se purta foarte ciudat...mult prea calk ai...nu era chiar el. Eu am doar o intrebare...care corp e asta in care e acum? Ca ultima data era un aoarpe, nu mai avea forma omeneasca...



[Imagine: universul1.jpg]

#26
Interesante toate parerile din topic despre acest personaj... chiar mi-am facut timp sa le scanez pe majoritatea si sunt de acord cu ele.
In ciuda faptului ca Orochimaru e-un personaj negativ cu multe surprize, mereu venind cu ceva nou si rasturnand situatia atunci cand pare ca e sfarsitul - mai ales al lui - este unul de care animeul nu s-ar putea lipsi cu una cu doua, doar dintr-o singura confruntare, mai ales cele de pe la inceput, cand al treilea Hokage incearca sa-l omoare. Era de asteptat sa nu se intample asa. Mi se pare a fi un personaj cheie, mai important decat am crede, si nu e doar raul intruchipat pe care-l face mereu, ci si tot amestecul interesant pe care-l are in raport cu personajele principale ale animeului, sau cele mai importante. Orochimaru e mereu acolo sa tulbure apele si sa aduca un strop de suspans momentelor in care e implicat si, tocmai din cauza ca dispune de o multitudine de asi in maneca si trucuri, fiind si un Sannin si avand o groaza de secrete care ies la iveala odata cu trecerea timpului, devine tot mai greu de scos din lumina reflectoarelor. Ar fi dubioasa si lasata in aer situatia mortii lui daca nu s-ar realiza prin ceva care sa rastoarne orice teorie sau asteptare, cred ca Orochimaru va tot continua sa-si faca simtita prezenta mult timp in Naruto...

In orice caz, nu e un personaj a carui personalitate sa o admir sau sa fiu interesat de ea, in mare pentru ca e rau si inuman. Da dovada de o detasare imensa fata de orice situatie daca nu sunt in joc si interesele proprii. Orochimaru reprezinta egosimul suprem, atat datorita faptului ca tine cu dintii de viata lui, cat si a faptului ca doreste sa devina ninja suprem, detinand - sau, mai bine zis, dorind sa detina - toate tehnicile din lumea lor. Ma sperie uneori, asa ca nu pot decat sa ma rezum la a remarca inca o data aura de mister care-l inconjoara si felurile interesante cu care o scoate la capat de fiecare data.

#27
IL ADOR PE OROCHIMARU! cel mai sexy,hot si bun personaj din naruto. Il regula,deci il ador! xD E genial din mai multe puncte de vedere. Cum sa nu-l adori?! Prima oara nu mi s-a parut cine stie ce,dar dupaia... Limba aia sexy si lunga ma excita grav! 24 Puteti sa ma injurati,dar asa e. 8 Deci il iubesc! Chestia asta cu serpii e geniala,ochii aia sunt asaaa... 105 Deci e prea calumea. Multi il urasc,dar eu il iubesc pentru simplul fapt ca e prea genial. 8 Si ma bucur ca se alatura lui Sasuke acum in manga. Deci e fenomenal. Te iubesc Oroooo!! 88




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)