Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cat soup

#1
Acest anime nu se prea incadreaza genului Comedy,se incadreaza perfect in genul dementia!
[Imagine: catsoup31thumbsc5.jpg] [Imagine: catsoup1rq3.th.jpg] [Imagine: e32c0a86a2a110e91242500xb3.th.jpg]

Totul incepe foarte linistit...Cu micuta pisicuta Nyatta care se joaca cu o masinuta in apa...xD.Ea o observa pe sora lui iesind din casa de mana cu Moartea!Fuge dupa ei pentru a recupera sufletul surorii lui,insa nu recupereaza decat jumatate din suflet!
Pleaca impreuna cu Nyaako [sora lui] pe jumatate insufletita,pe lumea cealalta in recuperarea sufletului!
Cele doua pisicute au o calatorie halucinanta in locuri cat se poate de ciudate si diversificate...Ba la un circ,ba pe mare ori in desert!
In cele din urma,sufletul surorii este recuperat si pisicuta isi revine complet!

~Parerea mea:Este o dementia completa,iar in doar jumatate de ora reuseste sa te 'abureasca' total.Probabil va ramane in topul meu pentru multa vreme!

A mai vazut cineva ova-ul?Are aproximativ 30 de minute si se poate viziona foarte usor!

#2
L-am vazut si eu... Chiar acum 5 min!
Dupa primele 15 minute am renuntat sa mai inteleg vreo ceva. E plin de simboluri ...
Cel mai mult m-a impresionat partea cu pasarea/creatura gigant de la circ. Cea plina cu nori albi si cer senin ,care atunci cand era stresata scotea figurile alea frumoase de cristal,dar pana la urma se distruge singura... Foarte sugestiva imaginea aia si ma face sa ma gandesc tot timpul la semnificatia ei...

Faptul ca sunt detalii asa de abstracte si sugestive te face sa te gandesti mai bine la orice e in jurul tau... PLus ca parca simt cum devin filozof daca incerc sa comentez toate imaginile artistice din OVA.

Cu siguranta Cat Soup e un ova care chiar trebuie sa-l vezi!

#3
si eu am facut lafel ca shiva, numai ca l-am vazut acum 2-3 minute 10, avand in vedere faptul ca descrierea facuta de kurenai mi-a atras atentia. Nu pot spune ca am o parte preferata, bine, pot, oarecum. Ador fazele in care aparea acel monstru sau ce era, si "se juca" cu pamantul, parca el ar fi controlat tot ce se intampla cu acea planeta (sau cel putin asa am inteles eu), dar oricum ador tot animeul. Cel mai rau imi pare ca replicile personajelor erau scrise in japoneza. Sunt foarte curioasa, oare ce au spus acele personaje?
Ce mi-a atras atentia in mod deosebit?...hmm...flexibilitatea personajelor (la propriu), naivitatea lor, stilul acela si desigur, cel mai important lucru la un anime, tema acestuia.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)