Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Caricaturile mele ...

#1
Ei bine, majoritatea desenelor pe care le veti vedea aici sunt reproduceri ale alto imagini. Nu desenez prea bine din memorie, insa reproduceri fac de cand sunt mica, ceea ce inseamna ca ies cad de cat 4. Sper sa nu va speriati. Eu desenez doar in creion 4.

Primele desene nu sunt foarte clare deoarece au fost pozate seara.

Prima poza ( si cea mai clara ) este o casuta. Are doua puncte de fuga: unul in dreapta si unul in stanga. Copacul e pus pentru contrast, pentru a se arata diferentele dintre structura patratoasa a casei si natura fara colturi 24.

A 3a poza este un ochisor anime, facut repede, si nu foarte reusit. Cum am zis, lumina nu e buna.

A patra poza este un animalut anime.

Acum vin pozele clare, si reproduceri mai elaborate, la care m-am mocait si o ora pe unul singur 4.

Poza 1 - Eclair ( Kiddy Grade )
Al doilea desen - Ichigo ( Bleach ), facut la comanda lui Feeling free. Ishigo a fost cel mai greu de reprodus, si nici asa nu mi-a iesit expresia fetei cum trebuie.
Al treilea desen - Deidara 8 8.... ( Naruto Shippuden ).
A patra poza - Chrono ( Chrono Crusade ), cu dedicatie pentru sysu Denny-chan pupic
A cincea poza - Tot chrono, din nou pentru Denny-chan 24. L-am facut Cam trist saracul.... Mai am de lucru la reprodus expresiile fetei.
A sasea poza - Inuyasha ... Facut la cererea lu A'Svear

#2
Se pare ca sunt prima. ^^

Primul desen, cel cu casuta, nu imi place hasura, pe langa asta, asa cum ai hasurat tu eu inteleg ca virgula coltul casei este rotund ( ? ) , ma refer la acela de langa geam si usa, poate ma insel dar eu asta vad. In rest e binisor ... desi copacul acela e cam mic.

Apropo, dupa 1 vine 2 nu 3, dar fie, al 3-lea desen, ochiul anime, este fotografiat prea de aproape si da, lumina proasta, daca ai un neon prin casa e bine sa faci la lumina neonului pozele, sau la lumina naturala a soarelui, catdespre desen, nu e rau, ochi de anime fac si eu in orele de franceza si fizica.

Al patrulea desen, este asa sweet ^^ poate ca ar fi fost si mai sweet daca ii faceai si picioarele, este inspirat de undeva sau este din capul tau ? :] Oricum, imi plac ochii. ^^^^^^

Eclair ~ fat(z)a ei nu imi exprima prea multe dar poate ar fi aratat mai bine daca ai fi facut personajul pe intreaga foaie, nu numai pe mijloc.

Ichigo ~ Nu mi-a placut niciodata Bleach, oricum , nu imi place nici hasura ta, este cam la fel peste tot, puteai pune mai multe nuante de gri pentru a arata mai bine si a dovedi ca ai stat ceva timp la desen, oricum, o ora pentru fiecare desen nu mi se pare chiar asa de mult, chiar putin, eu pierd 7-8 ore pentru un desen, poate chiar mai mult, dar iti spun ca merita.

Deidara ~ aceeasi chestie cu hasura, e cam peste tot la fel, mai ai de lucrat la asta, si sti, niste culori colorate pentru a ii da desenului mai multa viata chiar nu strica. ^^^^

Chrono.1 ~ asta imi place cum e desenat, cat despre hasura ... nu prea imi place sa ma repet.

Chrono.2 ~ Frate, tie iti place sa ii desenezi cu gura deschisa ? 21 oricum, forma fetei e cam aiurea.

Inuyasha ~ aici chiar nu imi place cum ai facut umbrele, adica ... ai tras o linie intre umbra si lumina si se vede foarte urat, dupa mine, in rest este bine ^^^

P.S. - Data viitoare ai mai multa grija cand alegi titlul unui topic, eu m-am gandit la alt ceva cand am citit.

P.S.2. - Scuze daca am greseli de tastare. ^^

Succes in continuare.
[Imagine: 9qh35v.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)