Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Captain Tsubasa Ozora

#1
[/code][color=#0000CD]Tsubasa Captain (Tsubasa Ozora)


Tsubasa Ozora mai numit si Oliver Tsubasa.Este atacant in echipa de fottball a Japoniei,un bun prieten si un bun coechipier.
Visul lui.
Visul lui este sa castige campionatul chipa lui si sa ajunga campioana nationala.Este de asemenea un baiat inteligent,chipes,frumos,inalt de 1.75 m inaltime.

1. Reamintirea Promisiuni


Tsubasa Ozora(Tsubasa Oliver)
-1.75m inaltime,parul negru,ochi negri,inalt si printre care este si un bun atacant.
-Este atacantul si capitanul echipei de fotball a Japoniei mai numita si C.F.N. (C.F.Nankatsu) sau C.F.B (C.F.Brancos) in varsta de doar 19 ani.
-Si este nascut pe 28.07.1998 si are doar 63 de kilograme.
-Sunt Tsubasa Oliver sau cum imi mai spun prieteni Ozora Tsubasa,sunt atacantul si capitanul echipei de fotball a Japoniei mai numita si Brancos. Am 19 ani si sunt nascut pe 28.07.1998,am 1.75m inaltime si 63 de kilograme.
-Visul meu?!?!?!Visul meu este sa devin cel mai bun jucator de fotball si sa castig adik sa castigam campionatul si cupa.

Op melodia
Dragon

Why mune ni kizameyo jidai no leader
Who mitame yorikaha kanari clever
Fool kawaita kokoro susamyoriha
Fight tokini naite mireba
Mietekuru asu kakerunoha
Magiremonaku atarashii jibun
Darekano tame demo naku
Tada motto ue wo mezase
Dragon Screamer
Why I do? Why I do? Why I do? Hoo!
Noboru ryu noyouda
Why I do? Why I do? Why I do? Hoo!
Kin no hikariga yonda miraiga
Michibikunda bokurawo
Dragon Screamer Dragon Fever No Question
Dragon Screamer Dragon Fever No Question


-Tsubasa,Tsubasa,Tsubasa.........
-Tsubasa,Tsubasa,Tsubasa........
-Tsubasa preia mingea,trece ca vantul printre atacanti echipei germane de fotball,Karl Heinz Schneider atacantul si capitanul echipei germane devine din ce in ce mai furios,nervos.
-Scorul este tot 0-0 si jucatori fiecarei echipe depun mari eforturi pentru a inscrie macar un gol.
-Este mare tensiune intre jucatori si intre suporteri fiecarei echipe.
-Tsubasa detine inca controlul mingi,dar nu,Karl preia mingea de la Tsubasa nu,nu se poate Tsubasa a cazut si a inceput sa se rostogoleasca ca o minge.
-Tsubasa
-Tsubasa,ridicate! (ii spune Yuki)
-Tsubasa
-Hay,Tsubasa ridicate! triga antrenorul (Roberto Hongo)
-Nu,nu voi lasa nimic sa stea intre mine si castigarea acestui campionat.
-Tsubasa,prinde
-A.........?Ce......?
-Prinde
-Tsubasa prinde
El se ridica in aer si loveste mingea incet cu pieptul,iar mingea se opreste la picioarele lui si sta neclintit,ingandurat dar tot odata si speriat de parca ar fi vazut o stafie sau o fantoma ceva de genul asta.
-Tsubasa, ce ai patit?de ce nu ai lovit mingea?
-Tsubasa paseaza..........(tipa)TSUBASA...........OLIVER..........
-A.......?Ce........?
-A,Yuki tu erai?
Yuki se aproprie de el plangand si il ia in brate.Apoi se indeparteaza usor,incet de el si ii spune incet,plangand,lacrimile i se preling pe obraji ei rosii si apoi pe iarba terenului fiind in acest timp uda din cauza ploi si ii spune:
-Da,te rog sa castigam acest meci,te rog daca nu o faci pentru echipa atunci fao pentru tine,pt visul tau,pentru mine,pentru noi,pentru ce-ti doresti tu,nu tu iti doreai cel mai mult ca sa castigam campionatul si sa ii demonstrezi lui Wakabayashi si lui Hyuga ca se inseala in privinta ta.
-Nu vroiai tu sa le arati de ce este in stare,nu tu erai acela?
-Ba,da!dar acum nu stiu ce sa mai cred,pur si simplu numai cred in mine,in puteile mele,nu sunt sigur daca voi castiga,daca vom castiga. Scorul il vezi si tu este tot 0-0,ce sanse crezi ca mai avem intr-un timp atat de scurt ca sa dam un gol,vezi si tu au mai ramas decat 5 minute de joc din acest meci cu tot cu prelungiri.
-Nu,nu Tsubasa, nu
-Nu,nu se poate sa pierdem,nu acum cand am ajuns atat de departe.
-Nu,nu te voi lasa,chiar daca asta va insemna ca va trebui sa te imping eu de la spate sau va trebuio sa iti arat ca si o fata ca simine va putea da un gol pentru a putea ca echipa ei sa castige campionatul,intelegi ce vreau sa spun sau nu?
-Intelegi sau nu? si daca vrei sa te ti de promisiune va trebui sa castigam stii,nu?
-Da,stiu dar nu este atat de usor pe cat pare,nu e floare la ureche sa dam un gol intr-un timp atat de scurt,daca vezi tu bine a mai ramas decat 1 minut si jumatate.
-E prea putin chia daca am incerca,tot nu am avea sanse ca sa aducem scorul la 2-0,ca sa avem un avantaj de 1 punct,daca ei se hotarasc sa inscrie.
-Dar cine a zis ca trebuie neaparat sa dam 2 goluri,ajunge doar unul,dupa aceea pana la sfarsitul meciului incercam sa-i facem sa nu dea nici un gol,asta inseamna ca trebuie sa ii tinem departe de poarta nu trebuie sa-i lasam sa se apropie de ea.
-Deci,ce zici?
-Nu stiu
-Te intreb si eu un lucru,dar imi raspunzi sincer,promiti?
-Da,spune?
-Imi promiti ca-mi raspunzi sincer?
-Da,iti promit zi?
-In legatura cu promisiunea pe care mi-ai promis co so respecti,mai e valabila,cum ramane?
-Ti-orespecti?
-Ajuem la indeplinirea ei sau nu?
[Imagine: 2s08Ev7c2T90O71yE-ucTpiwCoZd3GDY?previou...bedded_url]

#2
Esti noua, nu ai citit regulile, mergi la topicu` asta de reguli [da click aci]



A, un sfat, schimba-ti stilul de a scris, e ingrozitor ! :3
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#3
Salut am trecut si pe la tine si vreau sa spun,ca nu inteleg nimic decat ceva legat de fotbal.Adica nu stiu.Dialogul asta prea mult,excesiv de mult ma incurca rau de tot.Ar trebui sa mai adaugi putin descriere ca ce ai spus tu acolo de 1.75m inaltime si restu nu se prea poate numi descriere.Ficul tau este insprirat dintr-un anime?Ca daca da eu nu stiu care este acela:)).
Ce m-a placut insa este ideea!Nu am mai intalnit pana acum ceva legat de fotbal la un fic,sper sa dezvolzti pe parcurs ceva mai mult ceea ce vrei sa exprimi,pentru ca sigur de vei descurca mai bine!Nu imi lua in nume de rau,comentul,am vrut doar sa imi exprim parerea,ca doar nu am nimic cu tine.Asta in caz ca am fost prea dura,sau ceva a fost cam deplasat din ceea ce am spus!
Succes in continoare!
I wanna feel that i`m love.. ♥
I wanna feel you.. ♥
I`m laying down on the floor, ♥
I can`t believe I`m alone.. ♥
I`m begging you on my knees, ♥
Please come back, come to me ! ♥
I feel the beat of your heart, ♥
To stay away, be apart ! ♥
I want, I need you so much. ♥
All my love, all my love, all my love is on fire, ♥
Like the sun, like the sun, like the rain down on me ! ♥




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)