Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cadoul perfect

#31
Eu nu vreau ceva material si nici nu sunt entuziasmata cand primesc ceva. Nu cred ca exista cadou perfect, poate cel mult potrivit si sa fiu multumita, sa-l port cu placere(daca-i o haina sau o bijuterie, dar nici dupa accesorii nu ma omor, chiar deloc 21 ). Si evident, ma simt si mai bine cand ii multumesc celui care mi-a dat cadoul respectiv. ^.^
[Imagine: mboi6o.png]

#32
Cadoul perfect pentru mine sunt banii...
Cand m-au intrebat ai mei ce vor de ziua mea, le-am zis ca prefer banii pentru ca nu dau gres...
Plus ca ii pot utiliza eu cum doresc si sa fac/sa iau chestiile de care am nevoie.
De obicei cand iti iau altii cadouri de multe ori sunt nefolositoare asa ca prefer ca rudele sa-mi dea bani.
Si na stiu ca intentia conteaza si apreciez orice cadou, dar banii sunt cadoul ideal pt ca ii folosesc asa cum doresc sau am nevoie
It's a game...

#33
Umm... Cadoul perfect pentru mine, avand in vedere ca ziua mea este in toiul iernii, ar fi o zi sau doua la munte cu iubitul chiar daca inca n-am. ^.^ Ce poate fi mai frumos ca sentimentul ca esti ocrotita si iubita de persoana ce o indragesti cel mai mult? Un la multi ani din partea lui sau a prietenilor, parintilor mi-ar insenina ziua.
“Toamna este un andante melancolic si gratios care pregateste admirabilul adagio al iernii.”
George Sand



#34
Cadoul perfect pt mne ar fi un buchet mare de trandarifi negrii sau albastrii, nu sunt prea pretentioasa.. si un simplu La multi ani din partea prieteneniilor si rudelor conteaza enorm... Dar nu mar deranja sa primesc cadou o gradina mare cu flori.. mai ales cu tarandafiri.. imi place sa gradineresc si s-o ajut pe bunica cu asa ceva.. e relaxant^^
Ps: ziua mea e peste cateva zile21)
[Imagine: jaejoong.jpg?o=1]
Don`t Make Me To Kuss You!!

#35
Cadoul perfect ? Uhm .. pai, un telefon cu touchscreen sau un laptop. Sau, un buchet de trandafiri rosi, negrii sau albastri nu ar conta prea mult ce culoare, pentru mine e important gestul. Poate .. un joc remi 24. Mom a zis ca s-ar putea sa-mi ia, deci * happy-face *. Saaaau, ceea ce mi-as dori eu cel mai mult, ar fi niste casti sa ascult muzica la calculator mai tare, caci pe mama o enerveaza cand dau mzuica mult prea tare ._.
[Imagine: tumblr_m9o59mWzcL1rdjmj7o1_500.jpg]

#36
Chiar nu ştiu care ar fi cadoul perfect pentru mine21
Poate o vacanţă în Japonia?Daaa :X
Vreau un mp4*nu ştiu de ce mi-l doresc atât de mult,oricum îl voi primi de ziua mea*.M-am saturat să tot ascult muzică la telefon.
Altceva...nimic.Nu le am cu cadourile21

#37
Pai...cadoul perfect...pff....nu am nicio idee.In general nu prea sunt genul carei ii place sa primeasca cadouri.De fiecare data de ziua mea,parintii mei ma exaspereaza cu intrebarile de genul :Ce ai vrea sa iti cumparam?; si de obicei nu cer cine stie ce; anul trecut am cerut o minge de baschet, iar ai mei mi-au luat electronice fiindca au zis ca e prea putin ce am cerut si ca o data pe an e ziua mea.Pentru anul asta am de gand sa cer doua mingii de baschet ^^ Acesta este cadoul perfect pentru mine,sau ar mai fi un buchet cu flori,de preferat margarete,ele ma cuceresc din prima , sau o cutie cu ciocolata n.n
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#38
@Michee
O minge de baschet? Hmm, de cand am devenit fan KuroBas mi-am dorit o minge de baschet dar ia buget de unde nu e buget. Nu sunt in stare sa strang 30 de lei pentru o minge. Patetic.
Cat despre cadoul perfect, hmm, eu cred ca un cadou bun ar fi un cadou facut de cel de la care il primesti. Bine, cadouri scumpe, cadouri pretioase din acest punct de vedere, da, sunt frumoase. Dar cand cineva petrece ore ca sa iti daruiasca ceva facut de ei, ceva din inima, mi se pare mai frumos. Sau chiar ceva cumparat dar ceva ce stiu ca iti doresti cu adevarat. Eu as vrea, de exemplu carti. Multe carti. La majoratul meu am primit de la parinti un lant de aur ce valoreaza vreo 1300 de lei. Mi-a placut mult, e tare dragut si sunt sigura ca au vrut sa ma faca fericita dar aici sunt ipocrita si spun ca m-as fi bucurat mai tare daca imi cumparau carti de 200 de lei. Poate nici atat. Daca mergi la anticariat, cu 200 de lei iti cumperi un sac, la propriu. Nici nu m-am gandit ca aveau de gand sa imi cumpere ceva pentru ca ei au fost cei care au organizat petrecerea. Dar imi plac cadourile ce inseamna ceva, ce semnifica ceva. Cadouri in care pui suflet, nu conteaza daca ai dat bani pe ele sau daca le-ai facut tu.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#39

#40
Cadoul perfect pentru mine ar fi prezenta tuturor persoanelor dragi in momentele importante din viata mea alaturi de care sa-mi impartasesc succesele si bucuriile personale055. Dar ca sa nu creada lumea ca sunt ipocrit si ca nu se poate sa nu imi doresc si ceva mai material, recunosc ca ar fi perfect de asemenea daca as primi si cateva trufe sau jofre de la preferata mea cofetarie din oras, for me they are even better than wild, sweaty and hardcore sex, atat de bune sunt 051
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)