Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

CNN - Cracked News Narratives

#1
Scopul acestui thread e de a inventa stiri amuzante pe un subiect dat de userul de deasupra voastra, cat mai tacanite si ridicole si absurde.

As da un exemplu, dar nu prea am idei la ora asta. Daca nu posteaza nimeni, atunci incerc candva maine.

Subiect: Pisici
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#2
A fost odata ca niciodata o prea frumoasa pisica. Numele ei era Pisica. In fiecare zi isi cauta alesul, dar, tatal ei, Motanul cel Intelept de la Rasarit nu ii permitea sa caute decat Printi din Imparatia Apelor, motani amatori de poker si in mod ciudat, motani ce urasc apa. Dar, intr-o buna zi, micuta printesa smiorcaita credea ca-si va gasi printul perfect, adica un miorlait scund, gras care sa stie sa se uite numai la televizor.
Dupa cinci ani de cautari, in fata ei se aseza in genunchi un soarece, facea tot ce facea printul visurilor ei, dar, era doar un soarece, nu un motan. Tatal ei nu i-a permis sa-l ia de sot, asa ca Pisica si Soarece au fugit in munti unde au trait fericiti pana cand ea si-a mancat sotul.

The end.
Next: copac.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#3
Um, am gresit eu, vroiam sa spun stiri in loc de povesti x.x

Astazi, 14 martie, la ora locala 3 P.M. copacii din Pin Grove, California, Statele Unite, au iesit in strada protestand impotriva localnicilor, cerandu-si drepturile de a fi ingrijiti si replantati dupa Craciun, cand zonele forestiere au de suferit. Aceasta revolta face parte dintr-o miscare neo-forestiera pusa la cap de cativa ani. Cetatenii forestieri ameninta ca vor da foc caselor oamenilor asa cum padurea sufera in timpul verii de incendii, fiindca oamenii refuza sa il asculte pe Ursul Smokie si continua sa tina BBQ-uri in weekend.

Ooc: N-am idei la ora asta.

Subiect: Scufita Rosie
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#4
In data zilei de astazi, a fost gasit neinsufletit trupul Scufitei Rosii. Extraordinar oameni buni, trupul avea incizi produse de o fiinta ce se prezinta ca fiind Dl. Lup. Acesta refuza sa dea detalii cu privire la actul dominsoarei Rosii. Dupa moartea sa, s-au descoperit mai multe detalii despre marele savant, Doctor Bunica. Identitatea secreta a fost creata doar pentru a cerceta in liniste transofrmarea unei portocale in - nu va veni sa credeti - mandarina! Exact stimati asucltatori. Va lasam cu buletinul de stiri "De ce rosie? " , vremea "Mai cald ca in stomac" si filmul serii " Scufita verde".

Next --> Sticla.

Psycho XD

#5
O sticla a omorat un om. Aceasta crima desavarsita s-a intamplat pe data de 23.09.2019. Sticla era in calea unei nave nou-noute, iar cand nava a decolat a alunecat pe sticla si si-a rupt farurile de 35620762636262 de dolari. Acum se cerceteaza ca sticla sa primeasca sentinta pe viata. Un sfat de la sticleti (cei care se ocupa cu sticla): "Nu aruncati sticlele pe unde apucati. De ce credeti ca exista dinozaurii radioctivi? Ca sa va uitati la ei?"

Sateliti.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#6
Doamnelor si domnilor STIRE DE ULTIMA ORA! In acest timp, cand dumneavoastra va relaxati dupa o zi de munca, un SATELIT se indreapta spre Terra. Se presupune ca va ateriza la ora 6:27:5 maine, pe data de 15.03.2012 si va avea un impact destul de puternic asupra pamantului. Nu va alarmati! Satelitul lung de 653 de m si lad de 300m v-a ateriza in America si va distruge o mare suprafata din aceasta. Deci nu va alarmati! Acum se evacueaza oamenii si totul va fi in regula. Satelitul are denumirea de RT 34566-4 si va creea o urma in istorie.

Urmatoarea: Pedigree
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#7
(presupunand ca te referi la hrana pentru caini Pedigree)

Incendiu devastator la fabrica Pedigree din Brasov. Cladirea, in care erau depozitate peste 3 tone de saci cu mancare pentru caini, a luat foc azi noapte in jurul orei unu, dupa ce, spun martorii, o haita de caini cu explozibil in gura a intrat farudulos in aceasta, detonand tot peretele estic cu ajutorul a 10 kg de dinamita. In scurt timp incendiul s-a extins in toata hala, inghitind si birourile de aministratie. Cainii au parasit incinta fabricii la zece minute dupa deflagratie, cu o dubita incarcata cu saci Pedigree. Inainte de a demara pe bulevardul Valea Cetatii, unul dintre infractori a aratat autoritatilor un gest obscen. Pompierilor le-a luat 3 ore sa potoleasca incendiul, insa marea majoritate din marfa ramasa in cladire a devenit istorie. Politia cauta acum suspectii...

Next: Japonia

#8
In Japonia s-a descoperit Apa Tineretii. Da, ati auzit bine! Apa care va face sa ramaneti tineri precum o floare de cires pentru o vesnicie!
Aceasta apa e acum exploatata de tot statul japonez si nu se stie cand va secatui. Sa speram ca nu prea curand fiindca toti dorim sa devenim nemuritori, fara sa stralucim in lumina soarelui.

CNN: Zombii.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#9
Soc! Aceasta a fost reactia populatiei pe jumatate umane cand au aflat de legalizarea casatoriilor intre zombii, urmand si perpetuarea lor. Acest tip de ceremonie stranie care implica un preot schelet, un om viu ca si cavaler de onoare si desigur magie neagra, a dezgustat jumatate din populatia rusiei, creind un sir de proteste soldate cu 50 de morti vii. In consecinta, Breasla anti-zombi a inaintat o petitie cu privire la aceasta lege, speculand ca in curand o sa existe numai morti vii, incalcand intr-un mod fraudulos constitutia fiintelor. Ministerul neutralitatii si presedintele inca mai discuta aceasta problema.

Urmariti-ne si la ora 39, prentru a vedea socantele imagini a unei nunti de zombi. Va doresc un rasarit sangeros placut.

Next: Leonardo Da Vinci
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)