Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Buna...seara! o.x

#1
Aceasta este o simpla prezentare a unui om visator, sensibil si romantic ce mereu a dorit sa fie remarcat prin creativitate si spontaneitate.Numele de "Iris" mi`a fost dat in liceu deoarece adoram cantecele formatiei rock cu acelasi nume. L`am pastrat ca fiind unul din cele mai dragi 'nick-name`uri ale mele . Ca veni vorba de muzica , am cateva formatii pe care le`as asculta intotdeauna cu placere : Skillet ; Nirvana ; Breaking Benjamin ; Papa Roach ; Alternosfera ; Iris si Trooper. De asemenea sunt o mare fana Michael Jackson.
Consider ca o persoana nu ar trebui criticata din pricina genului muzical pe care il asculta sau a stilului vestimar .
Cand nu ascult muzica ,prefer sa citesc,sa scriu,sa vizionez anime uri , sa merg la cursuri de teatru sau sa desenez. Imi place sa creionez personaje fantastice , care poarta pe chip o anumita emotie sau natura statica . De multe ori am regretat ca nu am dat la un liceu de arte .
Anime`urile mele preferate sunt : Nana , Vampire Knight , Death Note , Myself Yourself , Kaleido Star,Naruto .
Dintre toate anime`urile scrise mai sus ,trebuie sa recunosc ,cel mai mult mi`a placut Vampire Knight, ramanand impresionata de drama lui Zero.
Filmul meu preferat este ''Piratii din Caraibe '' iar actorul preferat Johnny Depp. In viitor,mi`as dori sa ajung o actrita la fel de buna precum acesta.

#2
Bine ai venit pe Animezup, Iris Wilson!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Ooo, ce avem noi aici!
O membra noua care cred ca mi-e simpatica deja.
Bine ai venit, Iris. Felicitari pentru muzica pe care o asculti si pentru Myself;Yourself.
Cateva intrebari, dupa traditie:
- numele mic ^^ eventual varsta si de pe unde esti
- manga citesti?
- cum ai dat de Zup?

Sper sa ne vedem des pe aici, in topicuri sau pe shoutbox.
Daca ai intrebari sau nelamuriri, da un mesaj cuiva rosu 71
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#4
Hei!

Multumesc ptr. primire c: !

Numele as prefera sa nu `l spun momentan ,sper ca nu este o problema. ^_^ Am 17 ani , sunt din aglomerata& prafuita Capitala a Romaniei .
Sincer,am citit doar manga`ul Nana deoarece eram curioasa sa vad ce se mai intampla in final.

De site`ul acesta am aflat de la o buna prietena care ,desi nu avea si nici nu are cont , citea mai demult manga`urile in romana. Mi l`a recomandat,am intrat,am fost placut surprinsa de ceea ce am vazut si am hotarat sa`mi fac si eu un cont.

#5
Welcome!

So... MJ si Johnny Depp... interesant, si mie imi plac. (Depp e "vecinelul meu", poveste lunga si plictisitoare.)
Asa... intrebari:

1 Ai zis ca citesti. Ce citesti? Si nu raspunde cu "carti", prefer genuri si titluri.
2 Iti place sa desenezi... Te pricepi? (Nu lua intrebarea asta ca pe ceva de rau. Ador sa desenez si totusi n-am talent.)
3 De cat timp faci teatru?
4 Spuneai ca scrii. O sa postezi vreo poveste, poezie, sau cine stie, piesa de teatru, pe Zup?
[Imagine: tumblr_lv3rziB5Jg1qcnuye.gif]

#6
Welcome to the forum.
http://www.youtube.com/watch?v=F8gAtTxWhUY

#7
Hey ! o.x

Skywalker , first of all , multumesc pentru mesajul de ' bun venit' .
Cat despre intrebari. . . sa le luam pe rand !

1) Nu aveam de gand sa raspund sec folosind cuvantul 'carti' 10 . Prin urmare, uite cateva titluri : Supleantul - Petru Popescu ; Michael Jackson - Magie si nebunie ; Michael Jackson - Moonwalk ; Ion Luca Caragiale - O noapte furtunoasa ; Ion Luca Caragiale - Conu Leonida fata cu reactiunea ; Ion Luca Caragiale - O scrisoare pierduta ; Ion Luca Caragiale - Napasta ; Nunta in Cer - Mircea Eliade ; Domnisoara Cristina - Mircea Eliade ; Lorelei - Ionel Teodoreanu ; La Medeleni - Ionel Teodoreanu ; Nopti in Rodanthe - Nicholas Sparks ; Jurnalul - Nicholas Sparks ; O zi - David Nicholls ; Ingerul noptii - Becca Fitzpatrick ; Chimie Perfecta - Simone Elkeles.

2) Da,ma pricep. M`am (re)apucat sa desenez acum doi ani si de data asta nu voi mai lasa balta aceasta pasiune.

3) Trei ani .

4) Sincerrrr X"D am inceput de curand sa scriu o poveste si probabil ca in scurt timp va aparea si aici,pe Zup.

Kommissar,asemenea,multumesc ptr.mesajul de 'bun venit' .



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Seara buna! Sango 11 5.976 19-05-2014, 11:32 PM
Ultimul răspuns: Sango
  Na'seara Kyshin 9 3.092 24-03-2013, 10:26 PM
Ultimul răspuns: Kyshin
  buna seara Ingerash Trist iube pe Luminor 3 2.166 08-06-2010, 01:40 PM
Ultimul răspuns: Ingerash Trist iube pe Luminor
  Na'seara SethMeth 6 3.262 25-07-2009, 01:00 PM
Ultimul răspuns: SethMeth
  Buna seara RagnatheBloodEdge 8 3.945 15-06-2009, 11:15 PM
Ultimul răspuns: Teh
  Buna seara Zero_kun 8 4.227 24-04-2009, 08:12 PM
Ultimul răspuns: goddess


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)