Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Buna ^^

#1
Numele meu este Adela, am 21 de ani sI sunt fana anime de la 12 ani. Cel pu????in, de atunci am devenit constienta ca ele exista si sunt diferite de desenele animate obisnuite.

Primele anime pe care le-am indragit au fost Inuyasha, Slayers si Kaleido Star. Fireste, inainte de ele au fost Pokemon, Sailor Moon si cele de pe Fox Kids - Pinocchio, Peter Pan si Mica Sirena, dar atunci nu stiam ca sunt anime.

Imi place mult sa cant, sa citesc - am si un canal de YouTube despre carti care are aproape 500 de abonati momentan, sunt studenta la Farmacie in anul 2... nici nu stiu ce sa va mai spun. Daca aveti intrebari, feel free to ask.
Once upon a time... I met you.

[Imagine: peace_signature_by_vanilla__moon-d47nk9u.jpg]

And we lived happily ever after.

#2
Bine ai venit pe Animezup, Vanilla Moon!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Heya there xD
Welcome, welcome aaand welcome! Trebuie sa recunosc, pe langa faptul ca sunt foarte curioasa in legatura cu lista ta de serii anime vizionata, de asemenea as vrea sa stiu mai multe despre pasiunea ta si anume cartile. Daca ai vreun gen preferat, aici vorbesc si de carti si de anime.Sunt curioasa de un personaj preferat dintre toate cartile citite si seriile de anime vizionate. Separat, of course.
Cand ai timp si chef, pe langa multimea de topicuri legate de anime-uri poti sa dai o fuga si pana la Biblioteca de pe acest site unde poti sa iti dai cu parerea in legatura cu unele carti care au fost deja mentionate si de ce nu, poti sa faci tu un topic sau mai multe despre ce carti ai citit si crezi ca sunt interesante si vrei sa le impartasesti cu noi.
In rest, have fun aaaand have fun, will you?
See you around!
Bye bye!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#4

Salut, DeDal. Multumesc pentru primirea calduroasa. Atasez mai jos link catre contul meu de myanimelist, sper sa iti raspunda la o parte din intrebari.
http://myanimelist.net/profile/VanillaMoon

Cat despre carti, genul meu preferat e cel Fantasy. Personajul meu preferat of all time este Jane Eyre, mi se pare o femeie extrem de puternica si de o moralitate extraordinara, un personaj foarte bine conturat si a carei evolutie ca femeie am vazut-o din copilarie pana la maturitare in roman.

Cu siguranta o sa imi cam stabilesc resedinta pe la Biblioteca. Ma intrebam daca in unele situatii, regulamentul imi permite sa postez clipuri de pe YouTube unde mi se pare ca m-am exprimat mai frumos in recenziile video.
Once upon a time... I met you.

[Imagine: peace_signature_by_vanilla__moon-d47nk9u.jpg]

And we lived happily ever after.

#5
Stii ca esti batran cand persoanele nascute in '94 au 21 de ani.

Bine ai venit dude. Siteul e semi-mort, dar te rog, fa-te confortabila. Eu sunt glasul optimismului de pe aici. Crazy-monkey-emoticon-136
Daca ai probleme/nelamuriri/sugestii apeleaza la oricine altcineva in afara de mine.
Ma bucur ca iti place sa citesti. Bine, nu ma bucur efectiv, dar imi exprim aprecierea.

Have fun around. Daca ai chef sa vorbesti cu oameni, aparent avem un grup pe whatsapp (mai mult spam pe acolo, dar sunt si eu si dau valoare grupului).
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#6


Salutare!

Am observat si eu cat au decazut forumurile in general, lucru care ma intristeaza pentru ca eu mereu am fost activa in trecut pe astfel de platforme. De fapt, am avut candva un cont si aici, eram cunoscuta ca "aaadela", am fost traducator in fansubul Aishiteru Subs pe care l-am fondat cu un prieten si care s-a destramat acum 3 ani. Am observat ca topicurile respective unde postam atunci nu mai exista si nici contul nu l-am mai gasit. Presupun ca s-a facut candva o curatenie generala pe aici.
Sper sa fie totusi ceva activitate pe aici. Crazy-monkey-emoticon-081
Once upon a time... I met you.

[Imagine: peace_signature_by_vanilla__moon-d47nk9u.jpg]

And we lived happily ever after.

#7
Hello, Adela, ne pare bine sa te primim in comunitatea noastra, sper sa gasesti pe aici ceea ce cauti si daca ai vreo nelamurire or something, nu ezita sa lasi o intrebare, cu siguranta iti vom raspunde cat de repede putem. Forumurile nu mai sunt ceea ce au fost, intr-adevar, insa Animezup inca este departe de a-si da ultima suflare, poti sa te astepti la ceva schimbari pe aici in viitorul apropiat, avem cateva planuri in vederea directiei pe care trebuie sa o urmam pentru a resuscita comunitatea, asa ca ai toate motivele sa stai alaturi de noi pe viitor, deoarece ne asteapta niste vremuri interesante. Am trecut un pic si prin profilul tau de MyAnimeList si sunt foarte impresionat de listele tale de manga si anime, sunt sigur ca ai multe opinii interesante despre multe din seriile pe care le-ai vizionat/citit, deci daca gasesti timpul, poate ne lasi si noua cateva randuri la unele dintre ele.

Intrebari: Citesti carti si in alte limbi decat in romana? Ce preferi, ebook-urile sau cartile clasice? Ai fost la vreun Otaku sau Nijikon pana acum? Daca da, ce parere ti-au lasat?

Distractie placuta si spor la comentarii.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#8
Da, citesc in mod egal in engleza si in romana. Inainte, citeam predominant in engleza pentru ca eu sunt reviewer si editurile imi aproba sau nu titluri pe care vreau sa le citesc si recenziez din cele nou aparute. Acum am revenit mai mult pe romana de cand am primit o sponsorizare de la Editura Trei.

Nu am o preferinta, poate pare ciudat, dar vad atat avantajele, cat si dezavantajele ambelor medii. Fireste, imi place senzatie de carte in mana, dar si comoditatea de a citi oriunde daca mi-am uitat cartea acasa. Am aplicatia de Kindle instalata si pe telefon si tableta in caz ca si Kindle-ul in sine il las acasa.

Nu am fost la niciunul dintre aceste festivaluri pentru ca mi-a fost lene/groaza de drumul pana la Bucuresti sau unde s-au tinut. Sunt o persoana foarte comoda de fel.
Once upon a time... I met you.

[Imagine: peace_signature_by_vanilla__moon-d47nk9u.jpg]

And we lived happily ever after.

#9
Hey! Bine ai venit printre noi. Eu sunt George, dar imi poti spune Lot sau Simple sau Iepuras si ca sa stii eu sunt ala cu intrebarile ciudate asa ca uite care sunt curiozitatile mele
1. Daca ai putea face reclama la un produs care ar fi acela si de ce?
2. Daca ai putea sa alegi intre a vizita spatiul si centrul pamantului ce ai alege si de ce?
3. Daca ai fi o planta care ar fi aceea?

Inca o data bun venit si spor la postat 4
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)