Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Buna

#1
Ma numesc Kumiko si am ajuns aici cautand forumuri legate de anime. Au trecut niste ani de cand m-am logat ultima data pe un forum, dar am revenit cumva in lumea asta si am zis ca poate ar fi interesant sa incerc din nou.
Anime? Momentan sunt setata pe celebrul Naruto. Astept sugestii din partea celor care au vazut mai multe anime-uri si considera ca imi pot recomanda ceva. Nu am vazut niciodata foarte multe anime-uri oricum.
Muzica? Imi place muzica de shamisen, muzica linistita si calma a japoniei, a asiei in general. Dar de cele mai multe ori obisnuiesc sa ascult melodiile serialelor sau filmelor vazute.
Cat tine de carti, il citesc de ceva ani pe scriitorul japonez Murakami si am mai citit cateva carti ale altor scriitori japonezi.
Ma pasioneaza in mod deosebit arta si cultura geishelor. Hm...cam atat despre mine. If any questions, ask.
Arigato!

#2
Bine ai venit pe Animezup, Kumiko!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bine ai venit pe forum! Sper sa iti gasesti multi prieteni si sa devina mai bogata comunitatea in membrii. La fel ca si tine am gasit si eu forumul, simt nevoia sa comunic cu oameni din tara care au aceaasi pasiune pentru Anime.
As avea cateva intrebari:
1. Desenezi manga?
2. Ai fost la intalniri Nijikon sau Otaku Festival?
3. De cat timp esti fan anime si ce animeuri iti plac?
4. Ai vazut Guilty Crown? Ai scris ca iti putem recomanda ceva animeuri 5
5. Colectionezi figurine, plusuri, etc ?

Cam atat cu intrebarile, cred ca sunt cam multe...

Ja ne!

#4
Well bun venit pe forum.

Daca te uiti la Naruto iti urez bafta 4 Daca termini ai putea sa incerci One Piece si parintele lor spiritual (si cel mai bun in opinia mea) Dragon Ball Z. Cum probabil nu o sa mai timp de nimic altceva nu stiu ce as putea sa iti mai recomand 4 Poate Detective Conan si Pokemon pentru ca si ele sunt de lungimi epice.

So yeah DBZ e cea mai mare recomandare a mea. In rest trebuie sa imi dai niste idei despre ce te-ar interesa. Sau cauta printre topicuri ca am facut cate unu la tot ce consider interesant. Fati si un cont de MyAnimeList si o sa gasesti si acolo sute de recomandari.



Bun venit inapoi
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#5
Imi pare bine de cunostinta, Kumiko. Ma regasesc in parte in povestea ta, deoarece si eu la randu-mi mi-am facut cont pe acest forum dintr-o nostalgie a anilor petrecuti in sanul unor astfel de comunitati, dupa o pauza de cativa ani fiind curios sa vad daca mai pot sa o iau de la capat si sa mai reusesc sa cunosc persoane cu care sa pot impartasi pasiunea aceasta pentru anime-uri si nu numai asa cum am facut-o in vremurile bune ale forumurilor anime romanesti. De Naruto ma apucasem si eu la un moment dat, insa l-am abandonat inainte de Shipuuden, deoarece in acel moment descoperisem alte serii mai interesante. Intre timp mi s-a facut lehamite sa mai ma apuc de el la cate episoade a adunat deja (cel putin am aflat cum se sfarseste, asa ca ma pot declara multumit).

Ma bucur sa vad ca esti atat de pasionata de cultura si arta japoneza, sper ca vei putea impartasi cateva idei cu noi pe marginea acestora la sectiunea Japonia, cu siguranta vom afla ceva de folos de la tine. Ca anime-uri mie unuia imi plac cele violente si vizuale, prin urmare nu stiu cat de mult iti vor fi pe placul tau, insa tot iti recomand: Tokyo Ghoul, Elfen Lied si Hellsing. Toate acestea au fost de succes si primite bine de public, deoarece chiar daca au fost unii care au criticat violenta inutila, totusi au in spate o poveste tragica cu elemente psihologice bine puse in valoare care te tin in suspans.

Distractie placuta si activitate sustinuta.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#6
Bun venit printre noi si distractie placuta la Naruto....nu prea stiu ce sa zic ca ceilalti mi-au luat-o deja inainte. Anyway intrebarile mele sunt cam interesante din punct de vedere invizibil deci o sa incep pe rand.
Iti place sa citesti fan ficuri? Daca da ce fel de fanficuri iti place sa citesti? Si daca ai putea sa faci cosplay cu ce personaj ai face si de ce?
Ow ow si ce melodie japoneza ne-ai recomanda noua celor de pe forum?
Inca o data bine ai venit si spor la postat 4
[Imagine: tumblr_mra5mj78VK1seq1xdo1_500.gif]
Please tell me why!
Am I a savior, meant to save us all?
The people cry!
They want an end
A curtain call!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)