Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Buna !

#1
  • Numele meu este Cornelia Cristina si am 16 ani.
    Din chestii mai generale imi place originalitatea, provocarile, linistea, noaptea, lenevitul, dansul, cartile bune si multe altele si ceea ce imi displace e prostia omeneasca, monotonia, dezordinea.
    Ceea ce e legat de anime adoor foarte mult Naruto in special Shippuuden.
    Personajul preferat e Hinata si Itachi..aoleu sarmanu de el, ce pacat ca si-a iubit atat de mult fratele iar Sasuke nu a apreciat nimic, totusi sper ca intr-un final sa faca ceva folositor pentru comunitate nu doar pentru el.
    Deasemenea Naruto e superb, a devenit foarte puternic si ii apreciez spiritul, sa nu te dai batut niciodata.
    Motto-ul meu in viata este "Never go back".


Anon.edit: imi plac/ce imi displac/personajele preferate sunt*

#2
Bine ai venit pe Animezup, Freyja!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Mi-ai atras atentia la partea cand ai zis ca-ti place lenevitul , dar mi-am luato inapoi cand ai vorbit randurile alea despre naruto.
Oricum welcome Smile
Manga citesti?
Ceva anime-uri care nu sunt cunoscute pana si de manelari?
See around!
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#4
Zuppy: Multumesc pentru primirea calda!
Azazel: cand am spus lenevitul m-am referit sa stau intinsa undeva pe iarba verde sau un pat moale si sa savurez linistea sau o carte interesanta))
Da, citesc manga, si in fiecare saptamana astept cu nerabdare sa apara din nou una noua))

#5
Hmm, nu inteleg care era problema cu vorbitul despre Naruto. Daca omului ii place, ii place si gata. Nu trebuie sa te uiti la toate cacaturile ce ies pe site-uri, sau la toate anime-urile care au fost scoase din ianuarie 2013(in jur de 2000, si sunt in stare sa mai adaug un 0...)
Adica...tu ai vazut toate serialele? Ma rog...

Buna! Ma bucur sa te cunosc15 Iti place sa citesti, deci15 Ceva autor/carte preferata?39
[Imagine: universul1.jpg]

#6
hero1hero, potoloste-te, nu e treaba ta sa te iei de alt user. Azazel cam are dreptate, nu poti sa spui ca adori anime, dar te uiti doar la Naruto, daca stau sa vorbesc ca un fan. Dar admin o sa ii zic lui Azazel sa isi pastreze comentariile pentru cand membrul nu mai e asa nou.

Bine ai venit printre noi, Freyja, daca ai probleme sau intrebari, contacteaza-i pe unul dintre noi 3 cei rosii: Lia, Aly, Syryus.

Ai zis ca iti place sa citesti, ce carti iti atrag atentia? (spune-mi, te rog, ca nimic de marca Stephenie Mayer)
Alte serii anime?
Si ce titluri de manga ai citit? Ca ai zis ca una noua in fiecare saptamana, dar... sunt si manga-uri vechi foarte bune, nu trebuie sa astepti.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#7
(12-02-2013, 09:41 PM)hero1hero A scris: Hmm, nu inteleg care era problema cu vorbitul despre Naruto. Daca omului ii place, ii place si gata. Nu trebuie sa te uiti la toate cacaturile ce ies pe site-uri, sau la toate anime-urile care au fost scoase din ianuarie 2013(in jur de 2000, si sunt in stare sa mai adaug un 0...)
Adica...tu ai vazut toate serialele? Ma rog...

Buna! Ma bucur sa te cunosc15 Iti place sa citesti, deci15 Ceva autor/carte preferata?39


Hero, toata ideea pe care Azazel incearca sa o exprime intr-un mod nereusit e ca nu te poti numi fan anime daca vizionezi animeurile comerciale facute special sa faca priza la public.
De asemenea noi aici pe Zup, desi nu facem discriminare in functie de preferintele userilor, vrem totusi sa incurajam vizionarea de animeuri bune si analizarea ideilor care stau la baza unui anime.

La fel cum incultura muzicala se extinde, de aici referinta la manelari a lui Azazel, la fel se poate spune si despre incultura in materie de anime, si aici vorbesc de teritoriul romanesc. Eu cred ca nu are rost sa numim fani anime pe acele persoane care nu-si folosesc mai mult de un neuron din creier pentru a urmari o serie.
Si ca sa spunem lucrurilor pe nume, in momentul in care majoritatea celor care au ca anime preferat Naruto sunt analfabeti cu diploma, nu pot decat sa indemn la o alta persepctiva asupra universului anime si asupra experientei pe care trebuie sa o ofere vizualizatorului.
Nu intru in mai multe detalii, ca e topic de intampinare, dar ideea este ca, desi nu punem etichete oamenilor care se uita la astfel de animeuri, totusi ii vom indemna mereu sa incerce altele mai bune.

Acestea fiind spuse, spor la postat.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)