Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hello ^^

#1
Ma numesc Renata, am 17 ani si sunt din Targu Mures. Obisnuiam pana anul trecut sa citesc din sectiunea Fan Fiction, ceea ce mi se parea interensant insa, din cauza jocurilor pe calculator am cam lasat la o parte lectura. Acum am revenit, am inceput sa citesc din nou si am vazut ca nu pot sa citesc mai mult de 5 postari fara sa fiu logata... Deci sunt aici. Dar nu e singurul motiv pentru care m-am inregistrat pe animezup. Nu demult mi s-a reintors pasiunea pentru anime si cultura japoneza. De aceea m-am gandit ca nu ar fi rau sa ma inregistrez pe forum, mai ales ca nu cunosc chiar atat de multe persoane sa aiba pasiuni asemanatoare cu ale mele si aici am posibilitatea sa impartasesc diferite pareri... Sau orice, in legatura cu acest subiect. Sper sa imi placa in continuare aici!^^

#2
Bine ai venit pe Animezup, Sayurikin!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bine ai venit! Iarta-mi crunta intarziere, dar am venit sa te asaltez cu intrebari. Insa inainte de asta... vreau sa iti zic ca ai un nume frumos si ca imi pare bine de cunostinta.
Si eu sper sa iti placa in continuare aici! Zup e o comunitate draguta, care sigur iti va impartasi dragostea pentru anime-uri/cultura japoneza/tot ce tine de Japonia/manga-uri.
Intrebari:
Care e culoarea ta favorita?
Care a anime-ul cel mai emotional ce l-ai vazut pana acum?
Care e primul tau fanfic citit de aici? Ai de gand sa scrii si tu unul?
etc.
As putea continua, dar iti doresc doar o zi buna si sper sa fii activa.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#4
You see, madness, as you know, is like gravity. All it takes is a little push!


#5
Okeeei,bun venit.
Ce joci? sau jucai,sau ce urmeaza sa joci?
MMO's or single?
Farcry vs AC3? Who's win?
Distreazate!
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#6
Sincer nu credeam ca o sa raspunda totusi cineva. Ei bine, raspund de pe telefon si nu pot raspunde cu 'quote'... Am sa incerc asa. In primul rand Sasquatch:
Culoarea mea favorita e rosul.

Stiu ca asta ar parea ciudat, dar cel mai emotionant anime, adica la care am plans cel mai mult este Naruto. Stiu ca e actiune, dar discursurile alea pe muzica trista...

Primul meu fan fic citit aici este 'Iubire de liceu', un fan fic extraordinar. Si da, am scris si eu fan ficuri, vreo doua cred, dar mereu mi-a fost prea rusine sa le postez xD

Aneedo:
Cartea mea preferata e Wuthering Heights de Emily Bronte, dar imi plac in general romanele subiective, mi se par asa, mai... deep. Dar ca si genuri imi plac romanele politiste, istorice si de dragoste.
In general citesc fan ficurile cu un titlu sugestiv, daca se poate in limba romana, care imi atrag atentia. Mai nou sunt multe ficuri cu titlu in limba engleza, iar mie 'moda' asta mi se pare un cliseu, dar nu in toate cazurile. Imi plac ficurile complicate, in primul rand romance si fantasy, apoi restul.

Si acum Azazel:
Momentan ma joc regulat League of Legends si Scarlet Blade. Inainte ma jucam si Amnesia, dar imi scadea glicemia sau ceva se intampla de la frica pe car

#7
Buna Renata (nice name girl), bine ai venit pe Zup!

Scuze pentru chestia cu postarile, that was my doing :smart: pentru a face vizitatorii sa se mai si inregistreze.
Daca vei incerca sa fii activa pe forum cred ca vei observa ca nu e chiar atat de rau sa fii membru: poti sa-ti faci prieteni, sa impartasesti pareri si opinii si, in general, sa-ti pierzi timpul aiurea pe net.
Uhm, ignora ultima propozitie...

Daca ai probleme/nelamuriri/sugestii/intrebari nu ezita sa-mi dai un mesaj privat sau pe mess (gasesti id-ul la profil).
Have fun!
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#8
E un lucru bun chestia cu postarile. Ce e, sa zicem, interzis e mai atractiv. Nu stiu ce s-a intamplat cu postarea dinainte, cred ca din telefon am un numar limitat de litere. Si multumesc, multi mi-au spus ca am un nume frumos ^^
Si da, eu cu forumurile chiar pierd mult timp aiurea pe net *lol*




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)