Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bună ?

#1
Hei .

Ştiu că încep într-un mod tipic şi clişeic, dar nu prea am ce face. Mă numesc Laura Eliza , dar în general prefer şi mi se spune Jelly . Sunt genul de persoană optimistă, vorbăreaţă şi prietenoasă. Am o oarecare atracţie mai ciudată pentru Batman, Joker şi ciocolată + broscuţe. Ca obsesie, ador să mă joc cu un zar 'furat' de la Monopoly. A devenit, să spunem, ticul meu atunci când nu vreau să ascult pe cineva sau doar să mă gândesc.
La capitolul muzică ascult indie rock, dubstep, dnb şi uneori metal & clasică . Câteva exemple : Arctic Monkeys, The Beatles, Vivaldi, Chopin, Alex Turner, Kings of Leon , Bullet for My Valentine , Sonata Arctica, Metallica, GNR , Yiruma, Skirllex , Modestep , UKF , 30 Seconds to Mars , E.M.I.L , Nirvana , TPR etc.
La capitolul cărţi ar fi aşa : Oscar Wilde, Maestrul şi Margareta , Rabenhaar, Şi dacă e adevărat ( Marc Levy ) ; Faust ( Geothe ) ; Domnişioara Christina ; REM de Mircea Cartarescu etc.

Anyway. Aştept întrebări.

Peace.


[Imagine: DK__Why_So_Serious__by_Vincent552.png]


Any art communicates what you're in the mood to receive.

#2
Bine ai venit pe Animezup, Jelly!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Hei Jelly si bine ai venit pe forum. Huh, a trecut ceva timp de cand n.am mai trecut pe la aceasta categorie. Anyway, I'm Diz', incantata sa te cunosc. Vad ca avem cateva lucruri in comun, nu extrem de multe, dar suficiente. Si acum, cateva intrebari:

Ce anume ti.a placut la Domnisoara Christina? [zilele trecute am citit cartea]
Care este personajul tau preferat, daca s.ar putea numi asa, din acesta carte?
Hmm ... ce animeuri iti plac? Dar manga?

Well, that's all. Sper sa te distrezi si sa.ti faci multi prieteni. Btw, cute name ;>
Zbye and see ya later.
Time you enjoy wasting, was not wasted.

#4
Iata-ma si aici. Buna draga Jelly! Adorabil numele tau!;o3 Anyway.. Am venit sa iti urez in primul rand "Bun venit!" si o sedere cat mai lunga si placuta alaturi de noi! Sper sa iti faci aici cat mai multi prieteni! Ma bucur sa vad pe cineva careia ii place sa citeasca! Si eu am citit Domnisoara Crisitna. Pot spune ca si mie mi-a placut in mod deosebit! In legatura cu muzica, si mie imi place la enbunie rock-ul! Se pare ca avem multe in comun! Dar despre filme?! Ce gen de film preferi? Preferi sa citesti cartea, sau sa vezi filmul ? :".> O sa mai revin cu intrebari. Sedere cat mai placuta aici! Kisses ;D.
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#5
Hei, Diz' ! :]
Iti multumesc pentru primirea calduroasa, daca o pot numi asa si fiindca ai trecut pe aici.

Bun, sa'ti raspund la acele cateva intrebari.
1. Sincera sa fiu, totul. Atat personajele, cat si cartea in sine m'au multumit.
2. Seductia demonica a domnisoarei Christina m'a facut sa ma indragostesc de ea, desi sunt fata . Plus e un strigoi cu un trecut incert, ador chestiile astea.
3. Anime'uri, sa spuneem...Pandora Hearts , Naruto , Nana , Black Butler , Helssing , Maria Holic , Boku wa Koishiteru , Hell Girl s.a.m.d .

Merci inca o data pentru primire ! XDDD

Ediiit:

FreeToLove, mulţam' frumuşel pentru primire şi'mi pare bine de cunoştiinţă !

Să vedem. Îmi place să citesc cartea, apoi să văd filmul. Genul care îl prefer este drama, puţin romance, acţiune şi poate horror, când nu am nimic mai bun de făcut. Păi mă bucur că avem câteva chestii în comun. :] Atunci, dacă ai să revi, te mai aştept !
Mulţumesc încă o dată !

Peace.

[Imagine: DK__Why_So_Serious__by_Vincent552.png]


Any art communicates what you're in the mood to receive.

#6
Helău Jelly - chan^^ Lullu vrea sa îți ureze viată lungă pe Zup. x3 Pentru început, îți ador semnătura <3
So , ai văzut toate sezoanele ``Jigoku Shoujo``? Care este personajul tău preferat?;]
În legătura cu muzica, văd ca iți place ce îmi place și mie;> Care e melodia ta preferata de la S.A?
Ai citit Dante Alighieri - ``Divina Comedie``? Daca nu, ti'o recomand^^
Cam atât, bun venit pe zup ăgain si sper sa iti faci multi prieteni^^

P.s: Ciocolata rulllzz!~ 19
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#7
Heei, Lullaby ! :]

Nu toate, încă sunt la primul episod din al doilea. 65 Personajul meu preferat...tss, nu ştiu. Sincer, nu ştiu pe moment şi îmi e lene să stau să mă gândesc.
S.A. - Full Moon & Shy .
Da, am citit cartea. Mi s'a părut drăguţă, m'a mulţumit oarecum.
Mulţumesc încă o dată !

Peace.
[Imagine: DK__Why_So_Serious__by_Vincent552.png]


Any art communicates what you're in the mood to receive.

#8
Hai-hai , Jelly! ^.^
Mi se pare intr-un fel ca te cam cunosc..Ar fi chiar banal sa te intreb chestii ca sa pot afla daca chiar esti tu. [ Sau nu ] Mai bine sa nu ne abatem de la subiect. Scuze postul cu intarziere, dar nu prea m-a abat pe la Nou Veniti asa des..Doar in trecere... Si uite-ma pe aici, pe la tine.
M-am obisnuit deja sa nu pun intrebari, deci nu stiu de ce asi pune aici.
Oww. Deci, la obiect fara drept de retsinere: Welcooom' !. ^.^
Hah, have fun !
Ti pwpiceste, Yuuki ! pupic
[Imagine: sasu_naru_by_kiduutz-d5035to.jpg]
Ne? (:

#9
Hei, Yuuki ! :]

Ne cunoaÅŸtem ? o.o'
Păi, sincer, diăr Yuuki, eu nu te ştiu pe tine ! *laughs*
Ehehe, oricum ar fi, îţi mulţumesc pentru primire şi nu'i nimic, şi fără întrebări şi cu apreciez că ai trecut pe aici.
Merci.

Peace.
[Imagine: DK__Why_So_Serious__by_Vincent552.png]


Any art communicates what you're in the mood to receive.

#10
ujelly?
Anw, bun venit aici, sper să-ţi placă. :3
Văd că asculţi indie rock - The Killers cumva?
Naruto: Pe la ce episod eşti *dacă nu ai terminat anime-ul* şi.. cum ai reacţionat după episoadele cu moartea lui Itachi/Jiraiya? *dacă e cazul*
Jocuri?
Amatsuki şi La corda d'oro ai văzut?
ulikerats? :3
Şi o obsesie de-a mea - îţi plac închisorile/stâlpii de înaltă tensiune?
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)