Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Britain's got talent - Toate editiile

#1
BGT e o emisiune de televiziune britanica bazata pe o competitie a talentelor. Fiecare persoana, indiferent de culoare, varsta, studii sau statut social, ce considera ca poseda un anume talent deosebit, participa la auditii in speranta ca va fi aleasa si va avea sansa sa castige premiul de 500,000 lire sterline.

Pe parcursul emisiunii, participantii trebuie sa presteze in fata juriului, format din 4 membri si a unui public in numar fabulos.

De cand am ITV, urmaresc emisiunea mai ales in perioada auditiilor, va intrebati de ce? Pentru ca la fel ca si alte state mondiale, Marea Britanie e plina de ciudati, dubiosi si idioti, care mai de care prezenti in speranta ca vor deveni faimosi. Asa se nasc unele prestatii de-a dreptul ridicole, amuzante si total netalentate.

In acelasi timp totusi apar acele auditii care ne dau pe spate si ne fac parul din cap sa se ridice de uimire si fascinatie. Asa cum a fost cazul lui Susan Boyle, cred ca cea mai faimoasa participanta a competitiei pana in ziua de azi.

De asemenea ma amuza reactia juriului, sarcasmul lui Simon Cowell si franchetea de care da dovada. Plus micile certuri dintre ei sunt ilare.

Voi ce parere aveti? Aveti vreo auditie preferata, participant sau credeti ca ar fi meritat in vreo editie sa castige altcineva?
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)