Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Greseli din anime

#11
Kimi nu-i nici o greseala in opening-ul de la Slayers,deoarece fata aceia este un personaj foarte cunoscut dar totodata foarte necunoscute.Ea este vestita sora a Liney,ai vazut opening-ul del a Slayers Try ,sunt sigur ca da daca ai observat-o pe fata de pe dragon unde arata sageata aceia sora Liney vei observa aceisi frizura .Uitati-va atent.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#12
Kimi, am citit pe net despre acea figura necunoscuta cu par blond. Se zice ca ar fi insusi Lord of the Nightmare, mai-marele lorzilor, supremul-supremilor (lolz). Cel pe care l-a invocat Lina in ultimul episod din Slayers Next. Si se vrea a o intruchipa putin pe Lina, cand e posedata.

O greseala interesanta am sesizat-o in Full Metal Panic. Daca vedeti scena cu Souske si prezervativul, il puteti vedea ba in camasa alba, ba in camasa verde. Ba in alba, ba in verde.. ^^
[Imagine: ls.jpg]

#13
O greseala care s-a discutat si pe youtube este din Naruto ( nu mai tin minte care episod, dar era Naruto, nu Shippuuden ) cand a aratat un personaj cu semnul de pe bandana cu satul frunzei si nu avea nicio legatura cu acesta. 21
Well, am vazut de curand prin Shippuden o bandana goala, fara niciun semn, cu toate ca in anime preciza ca era din satul cutare.

#14
Am observat foarte multe greseli in anime-uri, care m-au lasat cu inima rece. Sunt destul de multe in "Hellsing" (de aceea de abea asteptam sa se mai termine o data anime-ul). Una dintre ele: Victoria era plina de sange, pe jos, apoi isi ia arma si cand se ridica aproape nu mai are nicio pata de sange (nu mai tin minte episodul, dar stiu ca ma enervase chestia asta).
Sau atunci cand in anime-urile de actiune sunt lupte crunte si sangeroase, dar aia care au fost cei mai rau raniti aproape daca au cateva zgarieturi.
O greseala din "Another" pe care a scos-o in evidenta o fana intr-un comentariu (nu de aici) este faptul ca intr-o secventa, cand se uita atent in camera, ea avea ochiul de papusa pe partea stanga, cand defapt el este pe dreapta.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#15
Ma mir ca nu a spus nimeni de Haruhi Suzumiya no Yuuutsu in care episoadele sunt aranjate aiurea, venea 5 apoi 7 si apoi 6 si 8.
Greseli de genu "era plin de sange si rani si apoi nu mai avea nimic" am vazut destule in D. Gray Man.
In rest... nu prea mai stiu...
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#16
Nici Fairy Tail nu e lipsit de greseli. Gildarts si-a pierdut bratul acela in lupta cu un dragon.

[Imagine: 95627_v0_600x.jpg]

Si aici Natsu se uita la Lucy...care era in spatele lui cu cateva secunde in urma.

[Imagine: sweep.gif]


Iar in Kimi ga Nozomu Eien, un dosar dispare miraculos pentru o clipa.

[Imagine: kimigaquality.jpg]
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#17
Imi amintesc ca intr-un timp cautam cu inversunare astfel de lucruri, ba chiar am dat ocol internetului pentru a explora ''bizarele'' greseli aparute in anime-uri. De ce? Doar de dragul de a posta un articol de genul pe un site aparent inexistent, fiind distrus de mai bine de 2 ani - si bineinteles ca a luat odata cu el tot articolul...

Ei bine, de unde si cu ce sa incep... Oh,da! ONE PIECE!

Va prezint pentru inceput o simpla imagine, priviti-o in toata splendoarea sa:
[Imagine: Zoromistake.jpg]
Ei bine, ce aveti de comentat? V-a sarit ceva in ochi...? Cum de nu au observat animatorii ca deseneaza acelasi personaj...? Ei bine, avem una bucata clona chiar aici.

Continuam cu inca cateva greseli minore:
[Imagine: ooc26wd.jpg]
[Imagine: Eps.jpg]
[Imagine: image7gg2.jpg]
[Imagine: vlcsnap-3266663.jpg]
Mr.3? Totusi, locul in care se desfasura actiunea era Enies Lobby...sunt confuz (hahah)

Dragon Ball:
[Imagine: gokupolisini1.jpg]
[Imagine: gokupolsini2.jpg]
[Imagine: usa_news.jpg]
USA NEWS? Serios? In universul Dragon Ball? Slabe sanse. Se intampla sa se fi numit USR News, insa dupa o miscare s-a transformat in USA.
[Imagine: usr_news.jpg]

[Imagine: kuririn-armor.jpg]
[Imagine: kuririn-armor3.jpg]

Mai are rost sa continui? Nu de alta, dar mai am si altceva de facut...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.244 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)