Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Bishouneni Blonzi VS Bishouneni Bruneti
Blonzi
20.00%
2 20.00%
Bruneti
80.00%
8 80.00%
Total 10 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Rivalitatii semnificative in anime

#1
Eu am multe de-astea. Cea mai noua fiind Lelouch VS Schneizel. N-a fost cine stie ce, unu' a murit, altu' a fost hipnotizat de decedatul in cauza. Influenta Code Geass. Desigur, Naruto VS Sasuke, Sasuke VS Itachi, Shizuo VS Izaya si lista continua in minte, daar...
Ce ziceti voi?
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.



#2
vin si eu si spun prima si singura rivalitate semnificativa dintr-un anime care imi trece acum prin cap. Sebastian vs Claude ( evident din magnifiguol anime Kuroshitsuji). OFC, pe langa faptul ca este semnificativa mai este si foooooarte smexy ( cel putin dupa parerea mea)
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#3
Natsu vs Gajeel (Fairy Tail)
Natsu vs Gray (Fairy Tail)
Yugi vs Kaiba (Yu-Gi-Oh)
Yuei vs Jack (Yu-Gi-Oh 5D's)

Primele 2 nu stiu cat de semnificative sunt, dar avand in vedere ca se iau la bataie asa de des...
[Imagine: robin-1.jpg]

#4
Hibari vs Mukuro -> Cei doi de fiecare dată când se văd, se luptă.
Kagura vs Kamu -> Ei sunt fraţi? E o oarecare ură între ei.
[Imagine: wiorcm.gif]

#5
Pai sa incep cu cei mai evidenti: L vs Light (doh!)
Kirakishou vs Shinku
Suigin-tou vs Shinku (desi le-a cam trecut supararea)
Everybody(Ichigo, Byakuya, Renji etc) vs Aizen (sunt prea multi pentru a-i insira! really now..)
Sailor Moon vs Queen Beryl (si orice alt/a print/regina care apare in anime)
Kikyo vs Kagome (pana nu a murit una nu s-a lasat autorul)
Vash vs Knives
Jirou vs Cassandra (black blood brothers)
Chrono vs Aion
Abel vs Cain
Dark vs Krad (nu am idee care e problema lor, dar sunt rivali.)
Diva vs Saya
Nana vs Lucy (pana la un moment dat...)
Kyo vs Yuki (pisica si soarecele .. ce sa mai spun?)
Si nu in ultimul rand, de la Clamp: Kamui vs Fuuma si Fei Wong vs Yuuko (mainly, din punctul meu de vedere), Sakura & co.
[Imagine: Anime_Vector_Signature_by_iNegacion.jpg]

#6
O rivalitate semnificativa dintr-un anime este aceea a lui Light x L. Daca nu ar fi fost acea lupta intre bine si rau intre ei, anime-ul nu ar fi avut niciun sens.
Kei x Hikaru. Cam pe asta se bazeaza tot anime-ul "Special A". Hikaru fiind mereu competitiva, dorind sa il intreaca pe Kei la orice, iar Kei tachinand-o si invingand-o intotdeauna.
Ar mai veni:
Naruto X Sasuke.
Sasuke x Itachi (atunci cand acesta inca traia).
Sakura x Ino (pe cand ele se urau din cauza unei prostii din copilarie).
Shiro x Norio. Acestia doi sunt din "Sex Pistols". Norio nu era in competitie cu Shiro, doar ca acesta il iubea pe Yonekuni si era gelos pe Norio fiindca ii putea avea atentia.
Joshua McBear x Norio. Competitia ce o simtea Joshua din cauza lui Norio (fiindca se daduse drept iubitul lui Kumakashi) e semnificativa, fiindca ne arata defapt cat de mult Joshua tine la Kumakashi si ne dezvaluie si trecutul sau.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#7
Nu inteleg topicu'
Fiecare anime are un good guy si un bad gay in oare care masura.
Aici ar trebui sa fie mai mult pentru fanii unui anumit anime cu privire la rivalitatile dintre anumite personaje. Asa nu prea vad ideea.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#8

#9
Citat:In majoritatea anime-urilor avem parte de cele 2 parti ``care se lovesc in contradictoriu``

Citat:O rivalitate semnificativa dintr-un anime este aceea a lui Light x L. Daca nu ar fi fost acea lupta intre bine si rau intre ei, anime-ul nu ar fi avut niciun sens.

Citat:Nu inteleg topicu'
Fiecare anime are un good guy si un bad gay in oare care masura.

Imi pare rau ca ma bag, dar o parte dintre voi confunda rivalitatea cu dusmania. Sunt doua conceptii diferite. Rivalitatea este o concurenta intre doua sau multe persoane care aspira la acelasi lucru, pe cand dusmania reprezinta o lupta intre doua sau mai multe personaje antagonice. Asa ca topicul nu este chiar fara rost, deoarece una nu exclude pe cealalta.

Desi sunt multe rivalitati in Hetalia, cea mai pregnanta este cea intre Franta si Anglia, pentru cei ce au citit manga cel putin sau cunosc putina istorie, sunt sigur ca ma vor aproba. Cu toate ca se urasc, amandoua tari (personaje) se respecta intre ele si chiar formeaza o alianta la nevoie pentru a contracara puterile Axei. Intre cele care nu au fost specificate mai sus, as mai enumara pe cea intre Sesshomaru si Inuyasha, amandoi au propriile lor motive de a se detesta, insa nu se afla in contradictie directa. Alta care imi vine in minte este intre Vegeta si Goku, ce nu are rost sa o mai comentez, deoarece este mult prea evidenta. Cu siguranta ar mai fi si altele printre anime-urile pe care le-am vizionat, insa acestea mi-au venit acum in minte.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.245 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)