Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bonjour.

#1
Bonjour.Pai...ce pot spune.Imi place franceza.Stiu si engleza dar mai frumoasa e franceza..Imi place sa citesc doar ca nu sunt multe carti care imi plac.Sunt pretentioasa.Nu citesc manga.Nu pentu ca nu imi place,ci pentru ca nu mi`am facut niciodata timp pentru a cauta.Anime preferat....Naruto.Imi place.Dar ficurile Naruto ma lasa rece.Atat de fumate pe unele site`uri si chiar si aici.Daca vreti sa ma intrebati ceva...aici sunt.Apropo..am 13 ani si sunt zodia taur.Si mai sunt si obsedata de zodii.Taurul Boss. :]].

#2
Bine ai venit pe Animezup, Anette.!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Hellau Anette. Pai eu sunt Monstrulet. Si sunt tot taur. Si da taurul e cea mai tare zodie. 71
Pai am si eu cateva intrebari pentru tine.

Unde locuiesti?
Care e culoarea ta preferata?
Iti place Korea?
Si care e animalul tau preferat?

Pai cam atat :] Bine ai venit si happy posting. Sper sa te distrezi pe aici si sa ramai.
[Imagine: lolololoqh.jpg]

#4
Unde locuiesti? Bucuresti.Sector 1.
Care e culoarea ta preferata? Turquoise.
Iti place Korea? Nu neaparat.
Si care e animalul tau preferat? Pai cred ca tigrul alb.Si cainii imi plac.Dar doar cateva rase.

Multumesc. ^_^

#5
Buna Anette.! Welcome to animezup and have fun...blah..blah.. 21

hug Bun venit in animezup si sper sa te imprietenesti si sa fii activa. Si mie imi place mult franceza. Se vede din titlu ca iti place. ^^ Am intrebari pentru tine. Ai 13 anishori? Bravo 3

Intrebari:

(~) Cum ai dat de zup?
~ Te distrezi pana acum?
~ Ce hobby-uri ai?
~ Ai prieten? ( lol., lipsa de gandire)
~ Prefeeri sa stai in casa, sau sa mai iti pierzi vremea si prin natura?

#6
Buna... franceza zici? Nu e cam grea?
Si mie mi se pare o limba frumoasa dar tot koreeana ramane pe primul loc.

Intrebari a pus Artist.

Nu mai are rost sa te "asaltez" si eu cu altele. Dupa ce raspunzi la alea (daca o mai faci) o sa iti pun si eu.

Urari. Astea nu vor lipsi dintrun obisnuit post de al meu... ca la orcare user iti urez sa te acomodezi.
Sper sa intalnesti cat mai multi calora sa le placa limba franceza.

Poate o sa mai vorbim, orce nelamurire/nelamurire poate fi rezolvata.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#7
Cărţi preferate? 15
Muzică preferată? 15

Am văzut că au lipsit întrebările ăstea. 10 Mă bucur că-ţi place franceza, nu prea sunt mulţi. Ah, am uitat să întreb: În Franţa ai fost? 15
Mie îmi place franceza pentru că sunt singura din clasa care poate spune mai mult decât "Bonjour, madame la professeure". Am câteva cărţi în franceză. Ceea ce mă aduce la altă întrebare: Citeşti şi în franceză? 15

Nu ştiu de ce pun " 15 " după fiecare întrebare. Whatever.

Sper să te distrezi aici. 3 Bun venit!

#8
(23-09-2010, 10:34 AM)Artist A scris:
Intrebari:

(~) Cum ai dat de zup?
~ Te distrezi pana acum?
~ Ce hobby-uri ai?
~ Ai prieten? ( lol., lipsa de gandire)
~ Prefeeri sa stai in casa, sau sa mai iti pierzi vremea si prin natura?

Pai,am aflat de zup acum vreo....2 ani cand cautam pe diferite forumuri ficuri Naruto si evident,toate erau nereusite si comune.Trecand peste asta,umbland eu asa pe net am dat de Ingerul negru (Sakura) scris de O@n@.Am tot intrat pe site pana cand m`am plictisit si nu am mai intrat.Linkul site`ului il aveam scris in word undeva prin calculator si acum vreo cqateva zile,facand curat prin laptop si am dat de el.

Pana acum...da.Membrii site`ului sunt foarte de treaba.Mi`ar placea sa`i cunosc.

Prieten..nu.Nu am.Nu sunt genul de fata timida care nu are curaj sa`i spuna baiatului ce simte si nici foarte rabdeatoare.Daca imi palce de un baiat,in secunda doi i`am spus.Bine..am exagerat putin.Si am observat ca baietii se cam sperie de asta asa ca am zis mai bine sa o las balta.

Nu.Uneori ma sufoc intre peretii camerei mele dar parintii mei nu sunt genul care sa aiba chef sa iasa cu prietenii la un gratar la padure sau la o plimbare prin parc sau ceva de genul so...ma multumesc sa ies prin cartier.


(23-09-2010, 04:03 PM)You.! A scris: Buna... franceza zici? Nu e cam grea?
Si mie mi se pare o limba frumoasa dar tot koreeana ramane pe primul loc.

Intrebari a pus Artist.

Nu mai are rost sa te "asaltez" si eu cu altele. Dupa ce raspunzi la alea (daca o mai faci) o sa iti pun si eu.

Urari. Astea nu vor lipsi dintrun obisnuit post de al meu... ca la orcare user iti urez sa te acomodezi.
Sper sa intalnesti cat mai multi calora sa le placa limba franceza.

Poate o sa mai vorbim, orce nelamurire/nelamurire poate fi rezolvata.

Franceza mi se pare ca seamana cu romana cat de cat si mi se pare usoara.In schimb mie koreeana mi se pare o limba grea.Toate limbile asiatice mi se par grele dar acum...fiecare cu capacitatea de a retine si gusturile. :]

(23-09-2010, 06:16 PM)Mrs. Lovett A scris: Cărţi preferate? 15
Muzică preferată? 15

Am văzut că au lipsit întrebările ăstea. 10 Mă bucur că-ţi place franceza, nu prea sunt mulţi. Ah, am uitat să întreb: În Franţa ai fost? 15
Mie îmi place franceza pentru că sunt singura din clasa care poate spune mai mult decât "Bonjour, madame la professeure". Am câteva cărţi în franceză. Ceea ce mă aduce la altă întrebare: Citeşti şi în franceză? 15

Nu ştiu de ce pun " 15 " după fiecare întrebare. Whatever.

Sper să te distrezi aici. 3 Bun venit!

Carti...pai imi plac mai multe.Sunt fanul cartilor si filmelor Twilight.Momentan citesc Crima si pedeapsa de F.M.Dostoievski si imi place mult.Toti imi zic ca e grea dar e foarte frumoasa.
Muzica..hmm...ascult mai de toate.Putin din fiecare.Fara manele si muzica populara.Hip hop.Rock.Pop.Cam astea...cred.Urban.
Iar in Franta,nu,nu am fost.Dar nu am de gand sa mor fara sa ajung macar la granita Frantei. :]].
In franceza nu citesc.Nu am incercat niciodata sincer.Si nici nu am carti.

Multumesc pentru intrebari.^^

#9
Hehe. Vine și Metal p-aci. Nu sunt prea priceput la urări așa că mă mulțumesc doar să-ți spun bun venit pe Zup și sper să te distrezi ( deși văd că o faci ) .
Văd că-ți place franceza o.o . Limba sună mișto, dar mi se pare imposibilă * laughs * ( zice nenea ce-i pe sfert francez ) . Oricum, sună drăguț și poate am să învăț în viitorul apropiat * laughs * .
Șii.. pe lângă Naruto, ce alte animeuri îți mai plac ? De fapt, mă întreb dacă-ți place Kuroshitsuji. : D . E un anime genial, să știi.
Other questions : - ? .
1. Asculți muzică metal ? Adică formații gen Sonata Arctica, Metallica, Guns n Roses, Ac/Dc ?
2. Îți place melodia aia a lui Travie Mccoy - Billionaire ? Te atrage chiar dacă nu-ți prea place genul * laughs * .
3. Te dai pe skate/snowboard ? * big smile * ( eu unul ador sporturile astea : D )
Și cam atât ^^ . Well, distracție plăcută p-aci și ne mai citim : D .
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#10
Pai...am auzit de Kuroshitsuji [nu pot sa cred ca ma reusit sa retin si sa si scriu numele :]] ] dar nu l`am vazut.Deocamdata ma chinui sa termin Naruto Shippuden,sa vad si filmele si pe urma cu siguranta ma apuc de Kuroshitsuji.
Nu chiar.Imi plac cateva melodii de Evanescence,una de Three days grace,una de la Metallica deci...Imi place mult Avril Lavigne.Cu prima ocazie,imi fac si eu suvite roz.Sunt deschisa pentru orice.Mi`ai putea recomanda niste melodii de`al lor?
Da.Melodia e foarte ca lumea.Ceea ce mi`a amintit ca trebuie sa o iau de pe net.
Nu prea dar vreau.Am invatat putin in Decathlon cat se uitau parintii pe acolo si pe urma m`am rugat de ei sa mi`l ia dar nu au vrut.Dupa ce mi`am rupt piciorul drept acum cativa ani la patinoar,de abia ca mi`au mai luat rolele.
Am si eu o intrebare sa`ti pun.Asta e impresia mea,sau pui intrebarile astea la fiecare nou venit? :]]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Bonjour Juwels 9 2.957 09-05-2013, 09:40 AM
Ultimul răspuns: Juwels
  Guten Tag ~ Bonjour *-* Mayaa 6 3.678 04-03-2011, 09:22 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  Bonjour!! Kittyket 5 3.090 07-01-2011, 08:00 PM
Ultimul răspuns: Alya
  Bonjour! silver_storm 4 3.620 18-11-2007, 05:25 PM
Ultimul răspuns: silver_storm


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)