Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Boku no Hero Academia

#1
[Imagine: 78745l.jpg]
Citat:The appearance of "quirks," newly discovered super powers, has been steadily increasing over the years, with 80 percent of humanity possessing various abilities from manipulation of elements to shapeshifting. This leaves the remainder of the world completely powerless, and Izuku Midoriya is one such individual.

Since he was a child, the ambitious middle schooler has wanted nothing more than to be a hero. Izuku's unfair fate leaves him admiring heroes and taking notes on them whenever he can. But it seems that his persistence has borne some fruit: Izuku meets the number one hero and his personal idol, All Might. All Might's quirk is a unique ability that can be inherited, and he has chosen Izuku to be his successor!

Enduring many months of grueling training, Izuku enrolls in UA High, a prestigious high school famous for its excellent hero training program, and this year's freshmen look especially promising. With his bizarre but talented classmates and the looming threat of a villainous organization, Izuku will soon learn what it really means to be a hero.

Numar de episoade: 13 (au aparut 6 pana acum)
Gen: Actiune, comedie

Episoadele apar in fiecare duminica daca nu ma insel. Eu urmaresc anime-ul pe gogoanime.io (recomand site-ul).
Pur si simplu, iti transmite fiori pe sira spinarii, e promitator. Daca ar fi sa ofer o nota de la 1 la 10, ar fi undeva intre 8 si 9, nu ma pot pronunta deoarece, dupa cum am spus, sunt doar 6 episoade aparute.

Ce parere aveti despre "Boku no hero academia"?

#2
Pe atunci doar 6 episoade, dar acum ca sunt 88 aparute pot spune ca este una dintre seriile mele preferate.
A evoluat mult de la primul sezon. Povestea este mult mai dezvoltata, intervin mult mai multe personaje cu legaturi complexe intre ele. Midoriya si Bakugou, desi inca "inamici" lucreaza bine impreuna. Tocmai am urmarit filmul Heroes Rising si am vazut inca o data munca in echipa, sacrificiul si determinarea stundentilor si cum asta a reusit sa invinga raufacatorii, indiferent de cat de puternici erau.  Trebuie sa recunosc ca asta se datoreaza lui Midoriya si a overthinking-ului si a strategiilor lui 21
My Hero Academia demonstreaza faptul ca sa fii erou nu tine doar de putere fizica sau de o abilitate speciala, ca sunt multe lucruri de care trebuie sa tii cont atunci cand incerci sa ajuti intr-o situatie si ca este multa munca in spatele unui erou profesionist.
Inca o data, e o serie care imi place mult si reuseste sa ma emotioneze de fiecare data si inca am momente in care plang la finalul unor lupte.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)