Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Boboceii.

#1
Sper că nu mai este vreun topic asemănător, daca ceva îl şterg. Deci, după cum bine ştiţi, într-o săptămână şi puţin începe şi şcoala, asta însemnând pentru actualii noştrii bobocei, prima zi de liceu(am văzut că sunt mai mulţi). Acum, pentru bobocei:
1. Aveţi emoţii în legătură cu prima zi de liceu?
2. Cum credeţi că va fi la liceu în comparaţie cu generala?
3. Aveţi pe cineva cunoscut în clasă?
4. Vă aşteptaţi să fie greu la liceu?

#2
Şi eu am terminat liceul. Cei mai frumoşi ani din viaţă.
La început e mai greu dacă nu cunoşti pe nimeni. Da fiţi siguri că şi ei stau în aceeaşi situaţie. băga-ţi-vă din prima în seamă cu toţi. Smile
Noroc bobociilor ÅŸi boboaceloooor 5 bye
I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*

#3
Hai că dacă tot postez, măcar să fiu drăguţă şi să răspund la întrebări :]]

1. Aveţi emoţii în legătură cu prima zi de liceu?
Sincer ? Da. Până acolo am să merg cu vechi colegi, dar la profilul la care-am intrat sunt numai eu, deci nu ştiu pe absolut nimeni. Îmi şi imaginez că trebuie să merg singură către un grup de străini, dar deh, cu timpul n-o să mai fie străini şi totul o să fie bine. Plus: un zâmbet ajută întotdeauna, neh ?

2. Cum credeţi că va fi la liceu în comparaţie cu generala?
Genial, cred. Toată lumea spune că la liceu altfel e lumea, mentalitatea e altfel şi, chiar dacă n-o să mă înţeleg cu toţi, sper măcar să fie o clasă unită - nu una de aiuriţi, ca-n generală -.

3. Aveţi pe cineva cunoscut în clasă?
Nope, absolut nimeni. Sunt singura din şcoala mea care-a intrat la profilul acela 29. Au mai vrut vreo patru sau cinci colegi acolo, dar n-au intrat - şi eu care mă bucuram că o să am persoane foarte cunoscute-n clasă -.

4. Vă aşteptaţi să fie greu la liceu?
Da, dar nu-i nimic imposibil. În generală am fost o elevă mediocră - după părerea mea - şi vreau să schimb asta la liceu. Orice e posibil dacă vrei, indiferent de cât de greu este.

#4
Ia să postez şi eu pe aici. ^ ^

1. Aveţi emoţii în legătură cu prima zi de liceu?
Of course, dar nu e aşa mare lucru, eu sper să fie totul 'kay şi să am colegi mai cu capul pe umeri.

2. Cum credeţi că va fi la liceu în comparaţie cu generala?
Ăăă, clar o să fie mai aglomerat 21 sunt obisnuită cu 15-17 colegi, acum m'am pricopsit cu 30.

3. Aveţi pe cineva cunoscut în clasă?
Nimeni. Oricum, i'am cunoscut azi [viitori colegi] sunt de treabă , deci nu'mi prea fac griji. Chiar o să fie mai interesant aşa, deh, chiar le am cu prima impresie, în cea mai mare parte a timpului.

4. Vă aşteptaţi să fie greu la liceu?
Poate, dar eu oricum nu'mi voi bate capul.

Mult noroc boboceilor de pe aici. :p


#5
1. Aveţi emoţii în legătură cu prima zi de liceu?
Hm, sincer da, desi nu prea am de ce dar vreau sa inceapa mai repede, o sa fie smecher rau.
2. Cum credeţi că va fi la liceu în comparaţie cu generala?
Nu va fi ca in generala, fiecare perioada are frumusetea sa, cred ca o sa fie totusi mult mai frumos, mai crestem si noi, ne facem prieteni noi, o sa fie ceva nou.
3. Aveţi pe cineva cunoscut în clasă?
Avand in vedere ca din clasa I sunt in scoala asta, numai e nevoie sa spun ca ii stiu cam pe toti21. Si da, sunt de treaba, am si cativa colegi din generala cu care ma inteleg bine, ma bucur ca am scapat de aia cu care nu ma inteleg deci o sa fie ok si cu colegii.
4. Vă aşteptaţi să fie greu la liceu?
Neah, eu cred ca o sa fie super caterinca, chiul, invatat, adica eu sper sa ma descurc, cel putin la liceu vreau sa ma apuc de invatat cat de cat, nu ca in generala.
[Imagine: Untitled-3-6.png]

#6
1. Aveţi emoţii în legătură cu prima zi de liceu?

Nu cred ca sunt emotii, dar pur si simplu nu am nicio tragere de inima. De'ar fi dupa mine, as sta in pat toata ziua 21

2. Cum credeţi că va fi la liceu în comparaţie cu generala?
Mai complicat din punct de vedere al materiilor, dar e mai bine ca majoritatea au ales ce au vrut. De exemplu nu mai trebuie sa suporti 4 ore de mate pe saptamana daca nu te pricepi si nu iti place. Sa nu uitam faza cu transformarile de stare si prostiile alea adolescentine. Pe langa scoala (daca te intereseaza), o sa mai ai si asta pe cap. Iu-huu...


3. Aveţi pe cineva cunoscut în clasă?

Mda, o fosta colega, cea mai mare pitzi, super. Bine macar ca am nimerit mai multi din generala la acelasi liceu. Dar la profil sunt numai cu aia. Doamne ajuta 21

4. Vă aşteptaţi să fie greu la liceu?

Da, va fi un iad. Locul perfect.

"Do you really want me dead or alive/ To torture for my sins? "

Caz inchis, joc terminat, trage-ti fermoarul. Pana si un orb vede asta!
(George Rathbun)

[Imagine: 18m8pl.jpg]

#7
Ow, bobocilor : > Si eu sunt : ))

Sooo...
1. Nu stiu daca am emotii. Momentan nu am. Probabil in prima zi o sa am, deoarece o sa inceapa o noua etapa a vietii, sa zic asa. Noi prieteni, noi profesori, experiente noi, etc.
2. Mie mi-au placut mult anii de generala, chiar am ramas cu amintiri frumoase, caci clasa noastra era foarte unita. Cu siguranta si liceul va avea frumusetea lui.
3. Well, eu sunt la mate info, si sunt vreo 5 clase. Din cate stiu eu, nu s-au afisat inca clasele la liceul meu. Oricum, o sa pic cu multi din scoala cu siguranta : )). La acest liceu am intrat vreo 30 din scoala si pe toti ii cunosc. Toti sunt la mate info : )).
4. Bineinteles ca va fi greu. Mai ales la inceput. O sa ni se para foarte greu fata de generala, caci profii o sa ne ia din plin sa ne vada cunostintele. Insa dupa aceea...e foarte relaxant. Depinde si de liceu si de profesorii. Daca avem noroc sa picam cu profesori de treaba, cu siguranta o sa ni se para foarte usor in liceu. Daca picam cu profesori idioti o sa ni se para un iad o_o

Oricum, mult noroc la liceu...si mult succes si celor care au terminat liceul : )) De acum urmeaza greul xD.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#8
Ola..
1. Si da si nu...cum vine asta ???Sa va explic : nu prea sunt incantata de profilul la care sunt :stiinte ale naturii....nu stiu ce-a fost atunci in capul meu de l-am ales ...offf,cat regret acea zi!! M-a influenta si tata care el era obsedat sa dau la real ,si neah eu i-am facut pe plac..Si tocmai de aici acea 'netragere' de inima...nu stiu..o consider ca pe o zi normala...cel putin in momentele astea...
2.Pai mie mi-au placut cei patru ani de generala,asa ca nu vad de ce nu mi-ar place la liceu...nu imi place atunci cand vine vorba de invatat,teme si note ...dar la distractie sunt : the first !!
3.Da ,am inca doua colege....si macar atat ma linisteste...o am pe prietena mea cea mai buna alaturi si macar m-am mai resemnat...
4.Daaa.....de ce ?? Pai eu sunt la unul dintre cele mai bune licee din oras si se vrea multa carte....mai ales ca sunt la profil real ..deci,e minunat!! Mie imi este frica de matematica,fizica si chimie.....de celelate materii nu prea...simt ca pot face fata...dar la matematica sunt mai paralela asa ....sper sa trec bacul !!!!Unii cred ca rad auzindu-ma ,dar eu sunt mai pesimista , si-mi fac griji...daca nu ma voi transfera ...cine stie ???

#9
Hello there :3 și eu sunt bobocicăăă : x uii , și ce-mi place cum sună când zic astaaa : )) !
Anyways , revenind la subiect . Liceul . Eu una am intrat la Viteazul , la mate-info =D. Dovlecarăăă ! ( asta sună și mai ciudat ca ” bobocică ” sau doar mi se pare mie ? :/ )
Mă rog, hai să încep cu întrebările...

1. Aveţi emoţii în legătură cu prima zi de liceu?
Hmmm... oarecum. Adică da , it's a big step. Odată intrii pentru prima oară la liceu , nu ? Dar în afara faptului că o să fiu nevoită să mă descotorosesc măcar pentru 5 minute din starea mea de ” Lasă-mă să te las ” îndeajuns încât să reușeșc și eu să îmi fac prieteni normali la cap cu , care să îmi pierd 4 ani din viață mai târziu fără să mi se pară că liceul e încă o încercare grea dată de Dumnezeu , nu , nu am emoții . Chiar deloc .

2. Cum credeţi că va fi la liceu în comparaţie cu generala?
Dude , am trecut prin generală . E imposibil să fie mai rău . OK ? Gândire pozitivă .

3. Aveţi pe cineva cunoscut în clasă?
În clasă , nu știu , pentru că abia pe 9 Septembrie o să aflu cine îmi sunt colegii , dar... sunt câțiva colegi de la fosta școală la mine în liceu... și pot să spun , fără menajamente , că nu sunt tocmai bucuroasă de acest lucru xDD... Nu de alta , dar nu am suportat generala cu ei ca să le mai văd fețele și la liceu ! Ajungă-le ! : ))

4. Vă aşteptaţi să fie greu la liceu?
Ăăă... ar fi bine să fie ! : )) Că dacă e ușor , nu mai are farmec ! Nu ?! Mă rog , oricum o să fie mai dificil la început , până se obișnuiesc profesorii cu noi , până ne împrietenim între noi , chestii . Nu cred să ajung să mă trezesc printr-a 10-a sau a 11-a fluierând , dar hei ! Măcar o să fie mai bine mai încolo , nu ? : )) Cel puțin așa mi se spune xDD...

oh hi there.
[Imagine: tumblr_m2qvzsPdP51qi23vmo1_r1_500.gif]
Stairway to heaven?
Gurrrrrrl, I ain't got no time for that, I'm taking the elevator.

#10
Eheee si eu sunt bobocica 108

1. Aveţi emoţii în legătură cu prima zi de liceu?
Cam da, dar cred ca e normal sa ai macar putine emotii, doar e o noua etapa in viata ta si conteaza ft mult.
2. Cum credeţi că va fi la liceu în comparaţie cu generala?
Putin mai greu daca vorbim de materie dar cred ca o sa fie la fel de bine. Asa sper.
3. Aveţi pe cineva cunoscut în clasă?
Cunosc aproape toata clasa in care sunt. :]] Deh, e un oras mic si sunt doar 5 licee: Unu foarte bun [la care sunt eu; prima de mate info ca sa ma laud si eu putin 71], unu bun si restu praf. Deci cred ca e normal sa fie asa. Suntem 16 din scl in care am fost :]]
4. Vă aşteptaţi să fie greu la liceu?
Cu siguranta o sa fie mai greu ca la generala dar nu ma sperii. Trec eu si peste asta:]]

Succes tuturor boboceiilor hug
[Imagine: EnvYQ.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)