Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Blood+

#1
BLOOD+
Este noapte in Okinawa Tokyo. Niste ochi castanii cercetau orizontul intunecat gindindu-se la o persoana care ii provocase atit de multa suferinta.Trecuse un an de cand Riku fusese ucis,ea se schimbase foarte mult de atunci.Niste suvite di parul sau negru se prelingeau pe fata ei atat de fina.Fata se numea Saya Otonashi.Tacerea a fost intrerupta da Haji cavalerul devotat al Sayei
-- Saya, iar te gandeai la Diva.Daca vrei sa o invingi va trebui sa uiti de totul si sa nu ai slabiciuni.
-- Da ai dreptate, dar cateodata mi-se pare imposibil, amintirile din acele lupte oribile ma terorizeaza,de fiecare data cand inchid ochii in minte mi-se deruleaza imagineaa Divei.Ma duc sa iau o gura de aer.Si fata pleca afara lasandu-l pe brunet singur.
Plimbandu-se pe aleea ingusta care ducea la locul ei preferat acela fiind un mic lac in cre se oglindea luna ea auzi o un strigat.Se intoare si il vazu pe Kai si pe David luptandu-se cu un chiropter.Saya a intrat imediat in lupta din cateva miscari cu sabia l-a facut bucati pe inamic.
-- Saya! in sfarsit ai venit se pare ca ai devenit mai puternica.Ce s-a intamplat ?ai ucis-o pe Diva?Si unde e Haji?
-- Nu ,nu am reusit s-o ucid pe Diva si Haji cred ca canta pe undeva.Dar voi spune-mi despre voi!
-- Organizatia Scutul Rosu nu mai exista,de atunci eu si David luptam pe cont propriu.Iiti multumesc pentru ajutor.
-- Nu ai pentru ce Kai, este datoria mea sa ucid acesti monstri care se hranesc din oameni.La revedere,si Saya pleca.Odata ajunsa acasa ea hotara sa faca un dus.Picaturi mici de apa ii atingeu corpul bine modelat,aceasta senzatie o facea sa zambeasca usor.Dupa aceea se imbraca intr-un halat moale de baie si se puse la somn.Maine o astepta o noua zi

scz k e prea scuri dar sper sa ma ierta[-o<ti[post unit]vad ca nu-mi lasa nimeni commuri
daca mai vreti sa postez continurea spuneti atunci
daca nu bine
am ficul de ieri aici si nu am primit nici un comm
sper sa nu va suparati ca am fost prea insistenta
ja ne
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#2
Imi place ficul tau foarte mult.Sunt fana Blood+ si ma bucur ca insfarsit a facut cineva un fic si cu acest subiect.Imi place ideea cum ti-am mai spus.Respecti caracterul personajelor si te pricepi foarte bine sa scrii o poveste.Tot ce am de spus este felicitari si spor la scri pentru ca ai talent,desi este cam scurt sper sa pui cat mai repede continuarea.spor la scris.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#3
Capitolul 2
Dimineata s-a asternut repede peste oras.Intru-n mic apartament de la periferie,intr-o camera o fata bruneta dormea ,in camera a intrat Haji,induiosat de frumusetea Sayei ii atinse usor fata,dar o miscare putin mai brusca a fost de ajuns pentru a o trezi pe fata.
-- Saya ,imi pare rau,nu a fost intentia mea sa te trezesc.
-- Nu-i nimic,oricum era tarziu,am dormit destul.
-- Te superi daca iti cer o favore?
-- Ce este?
-- Ai vrea sa margem la o plimbare.A-si fi foarte bucuros
-- M-iar placea mult.Si Haji se retrase ca Saya sa se poata schimba in liniste.Peste putin timp Saya a coborat jos,era imbracata cu o fusta neagra pana la genunchi crapata putin intr-o parte si o bluza alba cu litere negre pe ea,la brau avea nelipsita sabie.
Cei doi si-au inceput plimbarea printr-un parc prea aglomerat pentru gusturile lui Haji.Intre timp saracul Kai era torturat de Mao, fata aceea era o adevarata masina de dat comenzi.
Saya si Haji au gasit un loc mai retras, o mica [,] cafenea,in stil rustic.
-- Haji promitemi un singur lucru.
-- Orice,doar spune
-- As vrea.... ca dupa ce totul se termina tu sa ma ucizi cu mana ta,esti singurul care poate face asta te rog!
-- Nu as putea face asta niciodata, tu esti ratiunea mea de a trai ,fara tine eu nu exist.Atunci o lacrima se scurse pe obrazul Sayei, brunetul vazand asta o lua in brate instinctiv,el nu ami vroia sa o vada vreodata suferind.I fusese de ajuns teama pe care o vazuse in ochii ei in vietnam,pentru el era ingrozitor sa vada persoana iubita suferind.
Haji se nascuse intr-o famile saraca,Amshel Goldsmith il cumparase de la rudele sale pe o franzela de paine,acest lucru ii provocase o trauma.Isi aminteste bine ziua cand Saya il facuse cavalerul ei,de atunci scopul lui in viata este s-o protejeze.
Cu timpul el si-a dat seama ca simte ceva mai mult decat o legtura de sange pentru fata.Spre seara cei doi s-au hatarat sa mearga acasa.Saya era foarte obosita de aceea era putin amietita ,baiatul observa repede asta si cu cateva secunde inainte de a cadea o prinse in brate.
Odata ajunsi acasa acesta o pune in pat ,o mai admira putin si dupa aceea decide sa se retraga in camera sa.

ENJOY sper sa va placa si nu uitati sa lasati commuri
ja ne
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#4
Capitolul 3
Saya se trezi destul de fericita,speranta de a o ucide pe Diva era in sufletul ei.Impreuna cu Haji, Kai,David si Lewis vor pleca spre Paris.Aveau informatii cum ca v-a avea loc un concert cantat de insasi Diva.
Odata ajunsi in aeropost fura imbarcati imediat spre Franta.Dupa lungi ore de zbor aeronava ateriza pe aeroportul din Paris.
-- Ah in sfarsit am ajuns! exclama Kai.
-- Acum trebuie sa ne gasim un loc unde sa stam.David ocupa-te tu de asta, zise Lewis cu vocea sa groasa.
-- Am inteles.
David a reusi sa gaseasca o locuinta destul de spatioasa avand in vedere numarul lor.
Ne trebuie un plan pentru seara asta.Eu sugerz sa asteptam sa vedem ce au de gand si apoi sa actionam corespunzator.
Seara se lasa repede peste orsaslu luminilor,Saya privea pe geam minunatul peisaj, pregatind-use mental pentru ceea ce avea sa urmeze.
-- Nu-ti face griji Saya, o vom distruge pe Diva si vom pune capat acestui macel!
-- Haji... iartama din cauza mea in lupte esti ranit si suferi enorm, nu mai vreau ca nimeni sa moara din cauza mea, mai ales tu...
-- Nu-ti face griji, o sa fiu bine,si acesta pleca lasand-o pe fata cu gandurile ei.
Odata ajunsi acolo observara ca animatori imparteau dulciuri fabricate de compania lui Goldsmith.concertul incepu,in primele randuri erau asezati Nathan,Carl si Solomon. Vocea divei ii amintea Sayei de trecutul sau dureros.
Dupa cateva minute de la incecperea concertului toti care mancasera dulciuri se transformasera in chiropteri,un masacru in grozitor incepu. Saya a fost asaltata de Carl si lovita cu putere in zona stomacului,Haji avea de furca cu Ntahan, care in ciuda aprentelor era destul de puternic
-- Haji,esti mai drgut decat mi-te imaginam. In acest timp Haji facea o fata de toate zilele.
Kai si David incercau sa ucida cat mai multichiropteri. In sfarsit aparu si Corp Score( corpul cadavrelor), si ucisera cu eficienta multi monstri.
Intre timp Saya il ucise pe Carl injunghindu-se singura ca in acest fel sangele ei sa poata atinge sabia si apoi pe inamic care era in sptele ei.Vazand asta Amshel ordona retregerea,el in tot acest timp se uitase cu multa placere la specatcolul macabru din fata lui. Toti cavalerii Divei parasira lupta. Haji o lua pe Saya in brate si o duse acasa,stia ca se v-a recupera repede.Dupa o noapte de somn bun ,fata se trezi ca noua ne mai avnd nici o problema.Era dezamagita , nu o putuse omora pe Diva.Isi facuse atatea iluzii despre viata frumoasa pe care o vor duce ceilalti fara chiropteri. Dar speranta more ultima asa ca nu inceta sa mai spere la un nou inceput ce v-a aduce linistea in sufletul oamenilor.
Gandurile fetei fura intrerupte de soneria usii care se auzea insistent.Cand deschise usa il vazu chiar pe...

va tin in suspans nextu azi sau maine depinde de cata commuri dati
ja ne
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#5
A venit si nextu
Capitolul 4
La usa era chiar Solomon.Fata sari repede in pozitie de atac si Haji apru in spatele ei
-- Stati calmi,nu am venit s-a va atac.As putea sa vorbesc cu Saya intre patru ochi?
Haji ii arunca o privire cu subinteles fetei si aceasta raspunse afirmativ,atunci el se retrase.
-- Bine,acum ca ma ramas singuri spune ce ai de zis.
-- Am venit pana aici ca sa iti spun ca am renuntat definitiv la Diva,am veni sa te rog,daca pot deveni cavalerul tau,Saya.
-- Dar fata nici nu mai avu timp sa raspunda caci cavalerii Divei aparura.Incepu o lupta crancena Haji incerca sa-i reziste lui Amshel,Saya lui Nathan .Cei de partea raului pana la urma reusira sa izbuteasca sa-i raneasca pe adversari,si il luara pe Solomon cu ei.Odata ajunsi la impunatoarea casa a lui Nathan il bagara pe tradator intr-o pivnita,Diva veni spre el
--Esti o rusine pentru sangele nostru.Nu mei meriti sa traiesti.Erai preferatul meu,erac cel mai frumos cavaler al meu Solomon Goldsmith,dar tu mai tradat.Pentru mine au existat doua tipuri de oameni,cei care mi-se supun si cei care vor sa ma ucida.Acum tu faci parte din cea de-a doua categorie,cei ce nu mi se supun nu merita sa existe.Atunci Diva i ordona lui Amshel sa-l ucida.
-- Nici un cavaler nu va putea rezista aicestei lovituri! Atunci el lovi in zona capului,si acesta se cristaliza.
-- El a ales aceasta cale,spuse Diva
Zilele treceau si Saya se simtea din ce in ce mai rau,ea era vegheata in permanenta de Haji si de micuta Lulu , care se mutase cu ei dupa moartea celor de la Schiff,ea le simtea foarte mult lipsa.
-- Haji,Saya viseaza cand doarme?
-- Sigur.
-- As vrea si eu sa pot visa ,poate imi voi visa prieteni.
-- E frumos sa visezi dar uneori visele se transforma in cosmaruri.
Haji privea la fata care dormea .Parea o zana ,frumusetea ei ii trezise baiatului sentimenele de mult pierdute.Saya deschise usor ochii si ii zari pe cei doi stand in jurul ei.
-- C-e sa intamplat?cat timp am dormit?
-- De ieri dormi.Ar trebui sa mai stai putin in pat inca esti slabita,spune brunetul.
-- Ma simt bine. Fata se ridica din pat si se duse la fereastra. Privi afara si vazu oameni veseli care nu stiau ce pericol ii pandeste.Ea vroia sa le asigure siguranta... si pentru asta era pregatita sa-si dea viata.
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#6
nu o sa mai postez va rog lasa-timi comuri mai lungi de un rand
nu pot sa postez daca nu va stiu parerile sfaturile si criticile
nu o sa mai pun next deloc daca nu o sa primesc un comm in cel putin 2 zile si am sa-l rog pe flaw sa inchida topicul
sper sa nu va suparat pe mine
ja
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey

#7
Hey there .
O sa trec direct la critici si sfaturi:
Ce-ar fi sa ne explici mai mult ce se intampla? Eu nu prea am inteles. Cam cand se intampla asta? Parca ai amestecat intamplari din anime si le-ai modificat putin.Ar fi trebuit la inceput sa spui cam cand se descfasoara actiunea.
Apoi,descrierea este aproape invizibila.Doua, trei adejectiva cu care descrii cu ce se imbraca sau ce culoare are parul sau ochii e prea putin. Plus ca daca ai descrie pe mai luptele,ca pun pariu ca ti le imaginezi , ai face niste capitole mai mari si care ar merita sa fie numite capitole. Incearca sa descrii luptele,camerele ,miscarile ,tot poate fi descris .Plus ca descrierea infrumuseteaza mult ficul si evoluand la acest capitol, te vei exprima mai bine in viata de zi cu zi ;)
Astept next-u' ,Gambate ne! :bv:
[Imagine: th9fcb4c781.gif] ~In fiecare suflet exista o parte colorata~


[Imagine: 1.jpg]

#8
OK,ma bucur ca vad in sfarsit un fic cu BLOOD+(mai ale sca sunt o mare fana).Imi pare bine ca s-a gandit cineva si la asta ! =^.^=
Actiunea pare destul de interesanta,insa putin cam prea gtabita.Ca sa citez pe cineva : "Pierzi vreun tren,sau ceva?".Stiu ca ai deja niste personaje stabilite de creatorii anime-ului,insa nu strica sa le mai descrii si tu,sa le conturezi in vreun fel sentimentele.
Si,am mai observat ceva.Fic-ul tau seaana perfect cu anime-ul(nu cred ca m-am exprima bine aici).Personajele au aceleasi replici si pe langa asta actiunea este cam la fel. T_T Deja devine usor plctisitor(mai ales pentru cei care au avzut deja anime-ul de cateva ori).Poti inventa misiuni noi,personaje noi si tot asa.
In rest nu am nimic de obiectat,greseli nu ai(imi place mult acest lucru),asa ca sunt nerabdatoare sa citesc si urmatorul capitol! ^.~
[center][Imagine: 2ibj691.jpg][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)