Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Blood Ties 2-Mostenitoarea puterilor

#1
Citat:Nu deţin nici un personaj din cartea Blood Ties şi nu fac profit de pe urma acestora.
Disclaimerul se pune în primul post, nu într-unul separat.



Capitolul 1
Alergam prin padure si radeam.Trebuia sa ajung acasa inainte sa se insereze alt fel tata se supara.Padurea cu arbori verzi se intuneca tot mai mult iar siluetele copacilor deveneau umpre intunecate.In cele din urma am iesit din padure si am ajuns acasa.Tata batea din picior amenintator.Nu stiu din ce cauza el nu iesea ziua afara.
-Buna tata.am zis eu incercand sa il calmez
-Malethea Victory Fitzroy.
Aoleu tot numele.Am dat-o in bara de data asta.
-De cate ori ti-am zis sa nu stai noaptea afara?a intrebat el suparat
-Scuze tata dar am uitat cat e ceasul.
-Haide in casa si vorbim maine.
Am facut cum a zis tata.Tatal meu Henry Fitzroy misterios si dur.Eu aveam 16 ani si de cand ma nascusem el nu imbatrinise deloc.Avea aceleasi trasaturi ca de marmura alba si aceeasi ochi negri.In casa era mama.Viki Fitzroy,candva Viki Nelson detectiv particular.Ea este blonda si are ochii caprui.Are o boala de ochii care nu se poate vindeca si isi pierde vederea incetul cu incetul.Noaptea vede cel mai prost.Spre deosebire de tata ea iesi ziua.M-am dus sus fara sa mananc pentru ca nu imi era foame.Cand am intrat in camera am vazut o umbra pe patul meu.Am vrut sa tip dar umbra a venit in fata mea in mai putin de o secunda si mi-a pus mana la gura.
-Promitemi ca nu o sa tipi daca iti dau drumul.a zis cel din fata mea
Era vocea unui baiat dar suna atat de melodios.Am aprobat din cap iar el mi-a dat drumul.Cand am aprins lumina in fata mea se afla un baiat cu ochii negri si parul de aceeasi culoare.Purta o jacheta de piele neagra pe sub care avea un tricou alb.In jos purta o pereche de blugi si niste adidasi negri.
-Malethea Fitzroy.Nu?
-Da.De unde imi sti numele?
-Nu iti pot spune acum.Cel mai important e sa nu le spui parintilor tai de mine.Vor afla singur.
-Dar cum te cheama?
-Shain Devil.
-Si ce vrei de la mine?
-Vei afla.
-Vrei sa merg undeva cu tine?
-Da.De unde sti?
-Ma uit des la filme cu crime.Mi-am dezvoltat gandirea.
-OK.Ar trebui sa te anunt ca nu ar trebui sa ai incredere in mine.
Nu am apucat sa intreb de ce pentru ca usa s-a deschis si a intrat tata.Era foarte nervos si speriat.
-Ce vrei de la Malethea,Shain?
-Henry Fitzroy.Cel care mi-a omorat tatal.
-Hei.Va cunoasteti?
-Nici nu ai idee cat de bine ne cunoastem iubire.a zis Shain
-Nu ii spui tu fiicei mele asa.
Deodata Shain apare in fata mea.M-a cuprins in brate si m-a sarutat violent si apasat.Gemeam din cauza durerii.
-E mai bine de cat sa ii zis nui asa Henry?a intrebat Shain sarcastic
Ochii tatalui meu au devenit negrii,fara pupila.
-S-ar parea ca ti-am enervat tatal frumoaso.
Dupa ce a zis asta Shain a disparut.Tata s-a calmat iar eu am inceput sa dau cu intrebarile.Am aflat ca el este vampir si ca eu sunt pe jumatate vampir pentru ca mama e muritoare,iar Shain e la fel ca tata si ca ma vaneaza pe mine.M-am culcat speriata de tot ce afasem.Doream ca asta sa fie doar un vis,dar nu era.
Bleidy e sora mea si cine se i-a de sora mea inseamna ca sa luat si de mine si va da de necaz.

High and mihty color,Good Bye:
http://www.youtube.com/watch?v=04x9dnP0f2A

[Imagine: chibi_4812.gif]
, chibi-ul lui Yoko-sama

#2
Capitolul 2
Cand m-am trezit vroiam ca tot ce se intamplase aseara sa nu existe defapt.Eu si parintii mei sa fim normali.Sa nu existe nici un Shain si nimic care sa imi intoarca viata pe dos.Ia stai.Azi e luni?Da e luni.Sa imi trag una!Azi am scoala.Imi doresc ca cel ce a inentat scoala sa mai fie in viata doar ca sa il pot casapi eu.M-am imbracat repede cu un maieu negru,o pereche de blugi albi si tenesi negri.Ca accesori doi cercei in forma de cruce de culoare rosie si un lant cu craniu de argint.Stilul meu e gotic ceea ce ii supara pe parinti.Mi-am prins parul lung si negru cu o panglica alba si am vrut sa ies din camera,dar cineva ma prins de mana.
-Panglica aia nu ti se potriveste.mi-a spus cel care ma prins
Vocea lui imi parea cunoscuta dar pana nu m-am intors nu mi-am dat seama ca era Shain.Acesta m-a trantit pe scaunul de la birou si ma intor cu spatele la el.A luat usor o panglica sangerie din dulapul meu si mi-a legat parul cu ea inlaturand cealalta bucata alba de material din parul meu.
-Iti sta mult mai bine.a zis el
-De cand se pricep baieti la chestiile astea?
-Laso balta.Nu cumva intarzi la scoala?
Am iesit din camera repede si am fugit pe usa dupa ce mi-am salutat parintii.Alergam iar parul meu negru biciuia aerul din jur.Am ajuns la scoala fix cand se intra pe poarta.Am ajuns-o pe prietena mea cea mai buna si am sesizat ca tocmai facumsem o greseala.
-Victory!striga ea fericita strangandu-ma in brate.Ce ma bucur sa te vad!
-Da Cordelin.Simt iubirea,dar nu ma sufoca.Vreau sa traiesc.
-Scuze dar tot weekendul am lipsit si nu am putut sa vorbesc cu tine.
Am intrat in clasa si pe scaunul meu am gasit un trandafir ng patat cu sange si un bilet.
-Ma intreb cine te place asa de sadic incat sa manjeasca un trandafir cu sange.a zis Cordelin
-Da.Si eu.
Cordelin era o fire vesela spre deosebire de mama ei Coreen care era complet gotica.Coreen fusese asistenta mamei cand era detectiv.Si Coreen stia de Henry si de ce este el.Am deschis biletul iar Cordelin se n sa vada ce scrie.Dupa ce m-a implorat o gramada am lasat-o sa se uite si cand sa vazut cu biletul in maini a facut ochii cat farfuriile si a inceput sa se benocleze sa vada ce scrie.Si ncepe sa citeasca cu voce are.
-"Malathea ne intalnim astaseara la docuri.Sa vi singura.Cu drag,...sti tu cine".Malathea Victory Fitzroy!Ai un iubit si nu mi-ai spus?M-ai dezamagit Malathea.
-Coredelin nici nu stiu cine e asta.Si cum te poti gandi ca mi-as face un iubit fara sa sti tu?
-Scuze de cand m-am despartit de Claud numai la dastea ma gandesc.
-Nu e nimic.Esti suparata din dragoste.Te inteleg.
Dupa ore Coredelin a insistat sa vina si ea la docuri dar nu am lasat-o.A trebuit sa ma furisez ca sa ies din casa la vreo 9.Tata tot nu ma lasa afara noaptea.Pe drum m-am lovit de cineva.Am avot noroc.Era Mike Celluci.Asta a fost amorezat de mama si au fost impreuna cat timp ea era in po.Apoi au inceput sa se certe pentru ca mama a vrut sa iasa din politie din cauza boli de ochi.Asa a devenit mama detectiv particular.
-Ce faci la ora asta pe strazi Malathea?m-a intrebat el
-Ma plimb unchiule Celluci.Te rog nu ii spune tatei.El nu ma lasa noaptea afara.
-Si bine face,dar nu am sa ii spun desias vrea sa crape de ciuda ca i-ai incalcat autoritatea.
-Vampiri nu crapa asa usor unchiule Celluci.
-Deci ti-au zis.
-Da.A venit unu care ma vaneaza.Si defap acum ma intalnesc cu cineva mi-a lasat un bilet.
-Sa ai grija Victoria.
Defapt pe mine ma cheama Victoria nu Victory si nici una din formele astea nu o suport.Si pe mama o chema la fel deci cred ca mostenesc ura pentru numele asta de la ea.De aia am hotarat sa mi se zica doar Malathea iar ea a hotarat sa i se zica Viki.
-Unchiule Celluci vrei sa nu imi mai zici asa?Stiu ca asa ma cheama dar prefer Malatehea sau Viki.
-Esti ca si mama ta.a zis el razand si ciufulindumi parul
-Acum eu tre sa ajung unde am de mers.Pa unchiule.
-Pa.
Celluci nu e unchiul meu dar mereu a vrut sa aiba o relatie de rudenie cu familia mea.Mai degraba cu mama.Vroiasa se insoare cu ea dar nu a fost sa fie.Bietul Celluci.A fost asa de deprimat ca mama la ales pe Henry,dar s-a prezentat la nunta ca sa nu se supere Viki nu de drag ca la invitat tata.In cele din urma ajung la docuri si acolo simt ca ceva nu e in regula.Vad o umbra la dreapta.Ba nu la stanga.Stai e in spate.Doamne asta vrea sa ametesc.Umbra apare in fata mea si atunci luna iese din nori.Este Shain.
-Ce vampirito?Esti surprinsa sa ma vezi?ma intreaba el
-Da.Tu ai scris biletul?
-Evident.Esti proasta sau te prefaci?Suntem singuri aici.Eclr ca eu l-am scris.
-Ho ca am inteles.Si ce vrei?
-Sa vad cum te descurci cu bataia draguto.
Dupa ce a zis asta m-a lovit cu piciorul in stomac de ma aruncat la pamant.M-am ridicat repede si am incercat sa atac direct ceea ce nu a fost o idee buna.M-a aruncat cat colo pe unul dintre acoperisurile cladirilor unde se tinea marfa.Ma uitam la fiecare miscare pe care o facea el si parea atat de gratios desi ma batea mar.Cand am inercat sa il atac iar ma aruncat in apa si m-am lovit cu capul de marginea docului.Imi pierdusem cunostiinta.Cand m-am trezit era 24:00.Eram pusa intr-un pat mare si aveam o compresa plina de sange pe cap.Shain state pe un caun langa mine si imi mangaia parul.
-Te-ai trezit frumoasa adormita?a intrebat el zambind
-Ce s-a intamt?
-Ti-ai spart capul cand te-ai lovit de marginea docului.Daca nu te salvam erai moarta.
-De ce m-ai salvat?
-Vreau sa te omor in alt mod.
-Poti sa o faci chiar acum.
-Esti mult ptea vulnerabila.Vreau sa fiu corect.
-OK.
M-am ridicat din pat si am obsercat ca aveam o rochie de matase neagra pe mine.
-Cine dracu a pus asta pe mine?am strigat eu nervoasa
-Eu.Daca vrei o pot da jos foarte usor.a zis Shain cu un zambet pervers pe fata
-Nu mersi.Fac si singura asta.Acum iesi ca sa ma schimb ca tre sa ajung acasa.
Shain a facut cum i-am zis iar eu mi-am scos rochia aia incomoda si mi-am pus pantalonii de trening rosii si hanoracul negru.Am iesit din camera,iar Shain ma astepta.
-Pleci asa repede?a intrebat el
-Da.
-Nu prea cred.
M-a tres de mana la el in brate si a inceput sa imi sarute gatul.Am vrut sa il imping dar era prea puternic.
-Nu are rost sa te impotrivesti.Esti pa jumatate om.Eu sunt vampir 100%.
Mi-a sarutat buzele violent si apasat incercand sa isi strecoare limba printre buzele mele.Degeaba incercam sa il opresc.Tot a reusit.De fiecare data cand limba lui o mai atingea pe a mea tresaream.Dupa ce ma lasat sa respir m-a muscat de gat si a inceput sa imi suga sangele.Am scos un tipat de durere,iar atunci Shain a inceput sa muste mai tre.Cand m-a lasat in pace a inceput sa radapentru ca eram vampir si ma speriasem.I-am da o palma si am plecat nervoasa.Cand am ajuns acasa parintii erau la mine in camera.
-Malathea Victoria Nelson.a stigat tata
Cand zicea Victoria Nelson insemna ca urmeaza o pedeapsa.Tata avea pe fata o expresie de genu "esti la fel de necugetata ca maicata".Am primit pedeapsa o mustrare de neuitat si mi sa luat dreptul de a mai folosi telefonul o luna.M-am culcat injurandul pe Shain in gand si cu voce tare.
Bleidy e sora mea si cine se i-a de sora mea inseamna ca sa luat si de mine si va da de necaz.

High and mihty color,Good Bye:
http://www.youtube.com/watch?v=04x9dnP0f2A

[Imagine: chibi_4812.gif]
, chibi-ul lui Yoko-sama

#3
Capitolul 3
Stateam in pat cu ochii inchisi.Parca dormeam.Deodata simt degetele cuiva in parul meu.Dechid incet ochii si il vad pe Shain jucandu-se cu suvitele negre.I-am dat o palma si m-am ridicat usor din pat.
-Ce ai femeie?Esti nebuna?ma intreba el
-Cum ai intrat?intreb eu fara sa imi pese de intrebarea lui
-Am intrat pe geam pentru ca era deschis.
-Da bine.Stai!Geamul era inchis!
-Ba nu.
-Ba da.Tata era cu mine cand l-am inchis.
-Bine am mintit.Eu l-am deschis.
Am iesit din camera si m-am dus jos ca sa imi pregatesc sa mananc.Am mancat lapte cu cereale si un suc natural de capsuni.Deodata imi dau seama ca mam tata treiau sa se fi trezit.Am vazut un bilet in care tata sp ca ei la cumparaturi.M-am intors sus iar Shain era inca acolo s statea pe patul meu cu ochii inchisi.Am iesit usor si am mers la baie si am luat o galeata.Aveam un plan diabolic in minte.Am umplut galeata cu apa rece si m-am intors in camera.In cateva clipe apa din galeata se afla in capul lui Shain.Acesta s-a incruntat la mine si a plecat.Am ichis geamul si am tras perdeaua ca sa fiu sigura ca nimeni nu se uita la mine cand ma schimb.M-am imbracat cu un tricou alb,o fusta neagra si o pereche de colanti albi,iar in picioare o pereche de tenesi negrii.Mi-am luat bratara cu gargoi si capete de mort si am plecat.Pe drum ma gandeam la numele meu de familie.Fitzroy.Prefixul Fitz-se dadea copiilor bastarzi care erau recunoscuti ulterior dupa nastere de catre tata,iar Roy-insemna ca tatal e rege.Eu nu eram unul din copiii bastarzi deci trebuia sa ma cheme doar Roy,dar daca mama a luat numele tatei asa cum e asa am facut si eu.Cand am ajuns am vazut-o pe Cordelin si mi-amadus amine de ceea ce sunt.Trebuia sa ii zic,dar mai bine mai asteptam.Am ajuns langa ea si am vazuto si pe Coreen,mama ei.
-Buna Victory.au zis amandoua in cor
-Buna Cordelin.Buna doamna Fergus.
-Te rog nu imi spune doamna Fergus.Ma faci sa par batrana.Spunemi Coreen.a zis aceasta zambind.
-OK Coreen.Cordelin tu ce ai mai facut?
-Nu multe.a spus aceasta parca vrand sa ascunda ceva
-Ce ai?
-Nimic.
-Spune.
-OK.Esti un vampir!zbiara ea si am avut noroc ca nimeni nu era prin preasma
-De unde sti?o intreb eu
-De la mine.a zis Coreen.Viki m-a suntat si mi-a zis ca ai aflat.
-Victoria de ce nu mi-ai zis?ma intreaba Cordelin suparata
-Deabea am aflat si avem de gand sa iti zic,dar nici eu nu m-am obisnuit inca.
-OK.Deci aveai e gand sa imi spui altadata.Daca e asa hai ca te iert.
Ne-am imbratisat si am intrat in scoala.Dupa ore am mers direct acasa si i-am vazut pe mama si tata pe canapea.
-Malathea trebuie sa vorbim.imi zice mama
-Daca e vorba despre apa din pat imi pare rau dar Shain era acolo si nu aveam cum sa il gonesc in alt fel.
-Bine i-ai facut.striga tata fericit
-Nu e de asta draga mea.Eu si tatal tau mergem la o petrecere si vrem sa vi si tu.
-Nu vreau sa merg.
-Acolo vor fi toti vampirii lumi.imi spune tata
-Brusc m-am razgandit.Vreau sa merg.
-OK.Dute si imbracate.Este o petrecere de gala.a zis mama
-Deci imi i-au rochia neagra.
-Ce as vrea sa nu mai fi gotica.a zis tata
M-am dus sus si am scos din dulap o rochie neagra cu modele din flori facute din margele albe.Am pus-o pe mine,iar bijuterii mi-am luat un lant cu o cruce si cercei la fel.Am coborat jos si i-am vazut pe mama si tata deja imbracati.Mama purta o rochie rosi si tata un costum elegant.Am mers cu masina.Cand am ajuns am vazuto vila mare cu porti negre.Vila era de culoare alba,usile erau negre.ramle geamurilor rosii iar geamurile erau ca niste vitralii de biserica.Mi se parea foarte cunoscuta,dar nu imi aminteam de unde.Am strabatut o gradina mare de trandafiri albi si negri.Trandafiri negrii imi aminu de bitul de la Shain.Deodata un gand ma strafulgereaza.
-Tata cine e gazda?intreb eu alarmata
-Shain.Chiar daca suntem dujmani vampiri isi cheama toti semenii.
Prin semeni tata se referea la ceilalti vampiri.Cand am intrat am ramas cu gura cascata.Toti erau asa eleganti,iar rochiile femeilor straluceau in lumina difuza aruncata de candelabre.De noi se apropie o femeie cu parul negru si o rochie albastra eleganta.
-Buna Viki si Henry.ii saluta ea pe parinti mei
-Buna Christina.
Acum imi amintesc.Christina.Cea care l-a facut pe tata vampir.Din spusele parintilor mei aceasta era o scorpie uneori dar candroia putea si buna.
-Ea este Malethea,nu?
-Da eu sunt Malethea Victory Fitzroy.spun si fac o plecaciune
-Vad ca e bine crescuta.Acum scuzati-ma dar gazda petrecerii va veni incurand.
Aceasta a plecat,tata si mama au mers sa vorbeasca si cu ceilalti si eu am mers sa imi i-au un pahar cu sampanie.Ma uitam cum mama si tata vorbeau cu prima prietena pe care o avusese ata dupa Christina.Am vrut sa i-au o gura de sampanie dar cineva m-a oprit.
-Nu crezi ca sampania asta e cam tare pentru tine vampirito?intreba cel ce m-a oprit
-De cand te intereseaza ce beau eu Shain?
-Mi-e sa nu te imbeti.
-Unde ai mai vazut vampir beat?zbier eu
-Esti jumatate om.
-Este corect.
Las sampania pe masa si incep sa ma uit la restul lumii.Shain se tot holba la mine si iai saluta pe cei ce trec.
-Ce te uiti asa?Am murit cumva si nu stiu?
-Nu dar iti sta bine.
Dupa ce zice asta ma prinde de mana si merge cu mine pana la ringul de dans.Eram in fata tuturor.
-Imi acordati acest dans,domnisoara?ma intreaba el facand o plecaciune
Eram in fata tuturor si ar fi fost nepoliticos sa refuz asa ca am acceptat.Shain m-a prins in brate si am inceput sa dansam.Era un vals lent.Shain se pricepea,dar eu incercam din rasputeri sa nu ma impiedic.La sfarsitul dansului Shain -a lasat pe spate pe bratul lui si m-a sarutat in vazul tuturor.Sangele imi fierbea de nervi,dar cel mai rau a fost cand si-a bagat limba in gura mea.Dupa ce a rupt sarutul mi-a dat drumul sa cad pe pardoseala rece.Cei mai multi s-au adunat in jurul meu sa ma ajute sa ma ridic,dar alti chicoteau discret.Am plecat pe la vreo 3 noaptea singura.Imi era somn dar mama si tata mai puteau sta.Am stat o gramada singura si gandindu-ma la ce se intamplase pana cad am auzit geamul de la camera parintilor mei desczandu-se.Am loat o bata si am mers acolo.Am aprins incet lumina si l-am vazut pe Shain.
-Shain!Ce mama darcului cauti tu aici?zbier ca o apucata la el
-Pe tine.Vroiam sa te vad.
-O bravo.Sti sa joci bine un rol.Acum zi ce vrei cu adevarat.
-Sa ma hranesc.
M-a trantit pe pat si ma imobilizat.Coltii lui s-au infipt in gatul meu.Mi-a supt sangele timp de 20 de minute.Dupa ce m-a lasat,mi-a sarutat rana pe care mi-a lasat-o la gat si a sarit pe geam.Am mers la geam si am inceput sa urlu si sa injur in urma lui.M-am dus la mine in camera si am adormit in rochia de la petrecere pe care se afla puin sange.
Bleidy e sora mea si cine se i-a de sora mea inseamna ca sa luat si de mine si va da de necaz.

High and mihty color,Good Bye:
http://www.youtube.com/watch?v=04x9dnP0f2A

[Imagine: chibi_4812.gif]
, chibi-ul lui Yoko-sama

#4
Hei !Eu am mai lasat un comentariu aici inainte sa postezi capitolul 3.Nu stiu unde.Nu`l gasesc niciunde.Tu l`ai sters?Sau altcnv?Vreau doar sa stiu.Ca nu`mi apare nici macar la mesajele mele.In fine.Cum am zis si in celalalt comentariu imi place ficul.Ideea e draguta.Imi plac si numele personajelor.In celalt comentariu am mentionat ceva si de titlu.Aveam o nelamurire.De ce ai scris la titlu Blood Ties 2-Mostenitoarea puterilor si nu Blood Ties-Mostenitoarea puterilor?Si cam atat.Greseli de tastare nu am vazut.Imi place ficul desi actiunea e cam grabita.Descrie mai mult ce simte Melethea.Am vazut ca scrii la persoana intai ceea ce te avantajeaza.E mai usor sa`i exprimi sentimentele.Succes la scris si astept urmatorul capitol !

#5
Helllăăuu:X

În primul rând vreau să o lămuresc pe Lie. A scris Blood Ties 2 deoarece Blood Ties este un serial.Primul sezon a apărut,şi ea vroia să zică că scrie sezonul 2,deoarece personajele sunt majoritatea din primul sezon.
Aşa...cred că ar fi bun un disclaimer,dar nu sunt sigură sigură că e nevoie.

Şi acum în legătură cu povestea ta:
Încep cu lucruri pozitive-îmi place numele personajului principal,Malethea.
-dialogul nu e sec,deci un +
Acţiunea e puţin grăbită,te sfătuiesc să descrii mai mult sentimentele lui Malethea,locurile unde se petrece acţiunea,foloseşte nişte figuri de stil.
Citeşte înainte să postezi,deoarece ai destule greşeli de tastare.
Ce'ar mai fi de zis...hmmm...cam nimic.AÅŸtept next'ul.

Citeşte înainte să postezi.;)
[Imagine: 7nION.jpg?1]



#6
(27-08-2010, 10:12 PM)Anette A scris: Helllăăuu:X

În primul rând vreau să o lămuresc pe Lie. A scris Blood Ties 2 deoarece Blood Ties este un serial.Primul sezon a apărut,şi ea vroia să zică că scrie sezonul 2,deoarece personajele sunt majoritatea din primul sezon.
Aşa...cred că ar fi bun un disclaimer,dar nu sunt sigură sigură că e nevoie.

Şi acum în legătură cu povestea ta:
Încep cu lucruri pozitive-îmi place numele personajului principal,Malethea.
-dialogul nu e sec,deci un +
Acţiunea e puţin grăbită,te sfătuiesc să descrii mai mult sentimentele lui Malethea,locurile unde se petrece acţiunea,foloseşte nişte figuri de stil.
Citeşte înainte să postezi,deoarece ai destule greşeli de tastare.
Ce'ar mai fi de zis...hmmm...cam nimic.AÅŸtept next'ul.

Citeşte înainte să postezi.;)

Blood Ties sunt un volum de carti, serialul care e pe Axn sau Prima Tv e facut dupa acele carti si are 2 sezoane, wow, iti recomand sa te informezi inainte sa zici o mare tampenie. Blood Ties sunt CARTI.
Btw, ficul Nu e original, nu are ce cauta la proza, ar trebui sa fie la Anime/Manga/Bands Fics la Other Fics. Henry Fitzroy nu-ti apartine, apartine istoriei. [E persoana reala, fiul regelui Henry al VIII-lea al Angliei, dar deh, nu va mai invata la engleza asta.]

#7
Nu ai disclaimer. Îţi las 3 zile la dispoziţie, altfel fic închis. Mai treci pe la reguli. Regulament - aici.
-

#8
Va multumesc mult pentru comentarii.Ori de bine ori de rau mie imi convine orice comentariu mi se da.

Capitolul 4
Dimineata sunt drezita de zgomotul telefonului care avea melodia Cosmic Love de la Florence + The machine.I-au telefonul nervoasa,dar vad ca era Cordelin.Raspund si incer sa vorbesc cu o voce calma:
-Alo!Buna.
-Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!striga Cordelin in urecea mea
-Ce ai?Te-a calcat tiru?
-Mama se marita!
-Ce frumos.Dupa atata timp de la divort.
-Da!
-Si cine e nororcosul?
-Mike Celluci!
-A deci insfarsit va fi un ruda cu noi.
Coreen era nasa mamei.Deci aveam o legatura cu ea si Cordelin.
-Da.Nu e minunat?intreaba ea
-Ba da!Cum sa nu fie?Ei doi merita sa fie fericiti.
-Si ia ghici!Noi suntem domnisoare de onoare!
-Super!Cand e nunta?
-Peste 3 zile!
-Ce?Asa repede?
-Da.Si mie mi sa parut ciudat.
-OK.Acum pot sa ma culc la loc?
-Da.Vorbim la scoala.
Dupa ce am inchis m-am pus iar cu capul pe perna.Am atipi dar dupa 10 minute dupa ce am cazut in lumea viselor telefonul a inceput sa sune iar.De data asta nu ma mai uit cine e,I-au nervoasa telefonul si raspund.
-Da,ce?strig eu nervoasa
-Buna dimineata papusica.spune o voce enervanta,care normal era a lui Shain
-Dute dracu ca m-ai trezit.
-Stiai ca nu e frumos sa injuri?
-Stiai ca nu imi pasa?
-Tipic tie sa dai un astfel de raspuns.
Imediat dupa ce zice asta imi dau seama de un lucru si imi sare tandra.
-De unde dracu in papuci ai numarul meu?zbier cat toata populatia lumii
-L-am gasit intr-un caiet,negru cu cranii argintii pe el.spune el chicotind
-Mi-ai citit jurnalul?
-Da.Mai ai tu alt carnet ca ala?
-Fiinta josnica,scarboasa,tembela si perversa!Cum ai putut sa faci asta?Te urasc!Chestia numita jurnal e ceva privat!tip la el si las lacrimile sa imi cada pe fata
Nimeni nu imi mai citise jurnalul si de aceea plangeam.Nu imi placea sa imi fie invadata intimitatea.
-De parca imi pasa ca e privat.Sunt vampir nu imi psa de dastea.
-Da dute dracu si lasma in pace.zic eu incercand sa imit un ton normal dar nu reusesc
-Plangi?
-Ce te intereseaza?
-Vin imediat.
A inchis inainte sa imi mai pot spune ceva.Aud cum geamul se deschide si il vad pe Shain.Vine langa mine repede si ma strange in brate.
-Ce ai?ma intreaba el ingrijorat
-Mi-ai invadat intimitatea si de aia m-am suparat.
-Bine,gata,calmeaza-te.Imi pare rau.
Am facut cum a zis si apoi m-am sters lacrimile.Deodata ma uit la el zambind si ridic o spranceana.
-Te-ai ingrijorata cumva pentru ca plangeam?
-Nu.Nu imi pasa ce simti.
-Ba da.
-Ba nu.
Ne-am mai contrazis asa vreo 20 de monute pana cand Shain s-a eneat si ma trantit cu toata puterea pe pat.S-a urcat peste mine si a zambit pervers.Mi-a dat jos usor bretelele de la rochie si a inceput sa ma mangaie.
-Shain termina!a strigat cat sa se auda la parter
-Nu mai srtiga ca o faci degeaba.Parintii tai sunt la Christina.
Am renuntat la strigat dar am inceput sa ma zbat si sa il lovesc cu pumnii.Lui Shain nici nu ii pasa ce incerc sa fac sii continua sa ma mangaie,imi sarute gatul si sa isi mai treaca din cand in cand limba peste buzele mele.A inceput sa ma dezbrace si mai mult,dar ceva ciudat se observa in ochii lui.Ochii lui incepusera sa sclipeasca si aproape ca imi sfasia rochia in loc a o dea jos usor.Parca nu s-ar fi prefacut,parca chiar ma vroia.Imi inceput sa respir greu si am inchis ochii.M-a sarutati si si-a bagat limba in gura mea.L-am lasat sa faca asta pentru ca imi venise o idee.Imediat ce am avut ocazia l-am muscat de limba.S-a ridicat de pe mine si a inceput sa maraie nervos.Mi-am aranjat rochia si m-am ridicat de pe pat.Shain m-a prins de gat si ma lipit de perete.
-Vampa proasta!a zbierat la mine in timp ce ma strangea de gat.
-Da-mi dru...mul.
Shain a inceput sa ma stranga mai tare lasandu-ma fara aer.Deodata usa de la camera se deschide si mama intra inarmata cu un pistol,iar tata co coltii.Shain a plecat repede iar mama m-a ridicat de jos din locul in care cazusem.Ma intrebam cum iesise tata imp de doua zile afara.
-Tata cum ai iesit afara fara sa te arzi?
Tata mi-a atat un inel cu o piatra albastru-verzui.Si Shain avea un colier la fel.Mama m-a pus in pat si au iesit din camera.Ma gandeam la tot ce imi facese Shain.Acum eram speriata.Am refuzat sa ma mai gandesc la asta si m-am culcat.
Bleidy e sora mea si cine se i-a de sora mea inseamna ca sa luat si de mine si va da de necaz.

High and mihty color,Good Bye:
http://www.youtube.com/watch?v=04x9dnP0f2A

[Imagine: chibi_4812.gif]
, chibi-ul lui Yoko-sama

#9
Capitolul 5
Ma plimbam nelinistita prin camera.Era ziua nuntii si eu nu aveam nici rochie,neci model de cuafura si nici partener.Cordelin mergea cu idiotul de Claud cu care s-a impacat oricat de mult as fi protestat eu.M-am imbracat cu un maieu negru si niste blugi cu capse aruncati prin camera si am plecat la magazinul de rochii.Magazinul era mare,cu pereti aurii,geamuri in stil gotic si lampadare rosii.Inauntru peretii erau galbeni cu modele albe.Luminile erau albe si rosii,iar locul era foarte spatios.Am luat o rochie mov cu bretele si modele albe.Imi venea perfct asa c aam cumparat-o.Model de cuafura ma gandeam sa fie cam asa.Parul desprins iar in el cativa clestisori albi cu sclipici.M-am intors acasa si am pus rochia pe umeras.Mama tocmai imi impletea cosuletul negru cu panglici rosii.Nu eram asa de interesata si m-am dus in camera.Coafura si rochia erau rezolvate.Dar partenerul?Mama mergea cu tata,Cordelin cu domnul idiot in persoana,Coreen si Mike trebuiau sa mearga imbpreuna ca erau mireasa si mirele.Si eu?Cu cine sa merg?Ma uit la telefon si vad ca am un apel nepreluat.Era de la Shain.Poate mergea el cu mine.Nu imi venea sa cred ca ma gandeam la asta dar eram disperata.I-au telefonul si formez numarul.
-Alo!zice o voce somnoroasa
-Alo.Shian sunt Malathea.
-Buna.Nu credeam ca o sa ma suni inapoi.
-Am sunat sa te intreb ceva.
-Pai intreaba.
-Nu prea vreau sa intreb.Ma doare sufletul sa intreb dar...Vrei sa mergi cu mine la nunta mamei unei prietene?
-Bine.
-De ce nu vrei?
-Am zis bine.
-Serios?
-Da.De ce nu as veni?
-Ok.Ne vedem la 20:00.
-Ok.
Am inchis si am inceput sa vad ce mai era de pregatit.Cadoul de nunta era un fel de storcator de fructe.Parintii mei nu se prea pricep de cele mai multe ori.Totul era gata.Pana la ora 20:00 am tot stat in curte.La ora stabilita Shain a venit cu masina.Nu stiam ca el conduce.Masina era un lamborghini negru si stralucitor.Am vrut sa ma asez in spate,dar Shin mi-a deschis portiera din fata si m-a tras inauntru.El era imbracat cu un costum negru,iar pe dedesubtul hainei negre avea o camasa alba.Nu avea nici papion si nici cravata.Am stat tacuti aandoi pana la jumatea drumului.Atunci si-a deschis el gura:
-Arati foarte bine.a zis el
-Multumesc.Si tu la fel.
-Deci cine se casatoreste?
-Coreen mama lui Cordelin.
-A,mama prietenei tale.Si cu cine?
-Cu cine ce?
-Cu cine se casatoreste,toanto!
-Cu Celluci.Si nu imi zice toanta ca presimt ca o sa fie un accident.
-Bine nu trebuie sa iti scoti ghearele.
Am mers tot drumul incercand sa il ignor,dar pur si simplu nu puteam lua ochii e la el.Haina de la costum era deschisa si se putea observa abdomenul prin camasa mulata.Am ajuns si toata lumea era deja acolo.Barbatii purtau costume negre,gri sau maro,iar femeile purtau rochii lungi si scurte.Cordelin purta o rochie rosie cu sclipici,iar Claud tot un idot era chiar si in costum.Totusi idiotul suprem tot Shain era.Am mers la ei ca sa vedem ce fac.Cand l-a vazut pe Shain Cordelin a ramas cu gura cascata si m-a luat deoparte.
-Cine e asta?Sunteti impreuna?Si daca da de c enu mi-ai spus?a intrebat ea
-El e Shain si Doamne fereste sa fim impreuna.El e dusmanul meu.
-Pai si de ce ai venit cu el?
-Nu aveam cu cine.
-OK dar daca strica nunta mamei va infig cate un tarus in inima.
-Am inteles.
Ne-am intors la baieti si am inceput sa discutam toti.Claud zicea numai tampeni pe care nimeni nu le intelegea si zicea glume proaste la care numai el radea dar Cordelin era iubita lui deci trebuia sa il suport.O masina opreste in fata bisericii.Biserica era mare in stil gotic.Geamurile erau vitralii si pe acoperisi erau gargoi.Din masina au iesit mirele si mireasa.Mike avea un costum alb,dar Coreen arata uluitor.Rochia ei era alba si lunga cu modele florale si margele.In picioare avea pantofi cu toc de culoare alba si acoperiti de panza.In cap avea un voal lung cu dantela,iar parul era facut coc.Buchetul era din tranafiri si crini.Am intrat in biserica.Acolo peretii erau albi si erau picturi cu sfinti.In fata altarului erau Coreen si Mike.Langa erau intr-o perte mama si in cealalta tata cu lumanari mari in maini.Eu Shain,Cordelin si Claud eram si noi pe langa ei.Si-au spus juramintele si si-au pus verigetele.Insfarsit sarutul si am plecat toti la restaurant.Acolo era mult spatiu.Totul era decorat cu alb si albastru.Coreen isi schimbase gursturile.La masa cea mare erau Coreen,Mike,mama si tata.Noi ne-am asezat la o masa de patru persoane in asa fel incat sa nu mai incapa nimeni inafara de noi.Shain statea foarte aproape de mine asa ca din cand in cand isi mai plimba mana pe picioarele mele.Tata imi se sa am grija dar totusi era o nunta deci nu putea sa atac.Insa din cand in cand ii mai dadeam peste mana.La dans era toata lumea ianafara de noi.Eu ma uitam la biata Cordelin.Claud o invartea si o lovea de toti stalpii si peretii.Vad ca Shain inca avea lantul cu piatra albasta-verzuie la gat.
-De ce porti lantul si seara?am intrebat eu
-E o nunta deci o sa ma prinda dimineata si nu vreau sa ma ard.
-Ca sa nu te arzi ai nevoi de lant.ziu in timp ce ii zmulg lantul
-Dami-l.
-Trebuie sa ma prinzi.
Am iesit afara in fuga,iar Shain dupa mine.Amandoi alergam in jurul restaurantului si al fantanii de acolo.Shain ma tot alerga,dar nu reusea sa ma prinda.Cand am dat a 3-a tura pe langa fantana Shain a luat-o pe partea cealalta si m-a daramat la pamant.A liuat lantul si cand a vrut sa se ridice eu l-am prins si l-am daramat sub mine.Am inceput sa ne luam la tranta,dar avand grija sa nu ne murdarim.Parca eram doi copii de 5 ani si ne conosteam de o viata.Cand ne-am oprit am inceput sa radem.Ne-am intors in lumina restaurantului si atunci am descoperit ca eram ciufuliti si plini de iarba.Am fugit repede la baie sa ne aranjam ca sa nu rada lumea.Baia era comuna asa ca am intrat in aceeasi incapere.Amandoi la singura oglinda care totusi era mare dar noi ne-am ales aceeasi oglinda.Am inceput sa ne inghesuim,dar pana la urma ne-am inteles.Aveam numai iarba in par si nu puteam sa o scot,dar Shain s-a oferit sa ma ajute.Cand am terminat eram curati si ne puteam intoace la petrecere.Am intrat inapoi,dar am vazut ca matusa lui Cordelin fumase un pachet intreg de tigari deci era un fum gros acolo.Am fugit amandoi afara si am inceput sa tragem adanc aer in piept.Ne-am revenit si am inceput sa vorbim despre o gramada de chesti.Deodata Shain ma intreaba:
-Vrei sa ne plimbam?
-Da dar sa venim inainte de tort ca daca nu apuc o felie te omor.
-OK.
Ne-am dus in parc unde eleile erau luminate de stalpii de iluminat.Ne-am asezat pe o banca si am inceput sa dicutam din nou.La un moment dat am lasat capul pe spate ca sa simt aerul rece pe gat.Buzele lui Shain mi-au atins usor gatulia de frica sa nu me muste am inchis ochii.Am asteptat dar nimic.Deodata am simtit o presiune pe buze.Shain ma saruta.Ciudata era faptul ca nu ma deranja deloc.Cand arutul s-a terminat ne-am hotarat sa ne intoarcem.Cand am intrat tocmai se servea felul doi.Ne-am pus la masa si am inceput sa mancam.Era pui cu piure.Am mancat repede si ne-am grabit sa ne ducem sa dansam si noi.L-am rugat sa nu imi mai dea drumul pe pardoseala.De data asta aveam mai multa indemanare si eu.Dansam tot vals.Toti erau cu gurile cascate chiar si mama si tata.M-am uitat intr-o oglinda si am vazut ca eu si Shain aratam uluitor impreuna.Parca stralucem.Cand dansul s-a terminat toti ne aplaudau.Ne-am intor la loc iar Cordelin zbiera de uimire.Spre dimineata soarele aproape ca rasarise,iar Shain se afla langa geam si rasaritul il deranja.M-am oferit sa schimbam locurile din moment ce eu puteam sta la soare.Cand tortul a fost servit,pentru mine nu mai ramasese si m-am enervat.Era tort de vanilie si ciocolata.Shain s-a oferit sa impartim felia lui.Am mancat si am asteptat pana sa arunce buchetul Coreen.Eu si Cordelin si inca catva fete eram acolo.Coreen a aruncat buchetul si surprinzator eu l-am prins.Toti se uitau la mine.Am luat buchetul si am mers la masa.Shain chicotea si s-a apropiat de urecheamea spunandu-mi in soapta:
-Deci sa vedem cine prinde jerteaua.
-Ia mai taci.am zis eu
Mike trebuia sa arunce jerteaua de pe piciorul lui Coreen.Shain si Claud si iubitii celorlalte fete erau acolo.Cand Shain a prins jerteaua m-am inrosit si apoi m-am facut alba ca varul.S-a intors la masa zambind.
-Deci o sa fi mireasa mea.a zis el razand
-Taci dracu pana nu iti scot dintii.
Coreen ma chemat pentru ca trenuia sa imi puna mie voalul in cap,iar ea sa il schimbe cu un batic.Eu urma sa ii dau voalul maine.Am plecat cu voalul si buchetul lui Coreen.Shain se hloba la mine in loc sa se uite la drum.
-Ce mama dracului faci?Uiatate la drum sa nu fie vreu accident.
-Scuze dar mi te imaginam in rochie de mireasa.Ca tot ai voal.
I-am dat una peste cap cu toata puterea pe care o mai aveam la ora 5 dimineata.Cand am ajuns nu eram la mine acasa,ci la vila lui Shain.
-Devil de ce mama naibi m-ai adus aici?in intrebare i-am folosit numele familie
-Casa mea e mai aproape si nu am chef sa te duc pe tine si sa ma sin intorc.
-OK.
Am iesit din masina dupa ce Shain mi-a deschis portiera.Am vrut sa urc pe trotoar,dr tocul mov de la pantofi nu a fost deacord cu mine.Acesta s-a rupt si eu am cazut peste Shain.
-Scuze dar tocul s-a rupt.am zis eu
-Nu e nimic.
Ne-am ridicat si am intrat in vila mare.Holul era o incapere mar unde pe parti erau doua siruri de scri.SUs era un candelabru,iar peretii si parchetul erau auri si scarile erau un galben pal.Am urcat sus unde Shain m-a dus intr-o camera mare cu un singur pat.Peretii si parchetul camerei erau negrii.Patul era din mahon.Asternuturile erau albe si tot restul mobilei era tot din mahon.M-am trantit in pat obosita.Shain a plecat si mi-a adus o camasa in care sa ma schimb.Am pus repede camasa pe mine.Cand am vazut ca aceasta era prea scurta am inceput sa injur.Atunci Shain a intr in ra si a inceput sa se uite la picoarele mele zambind.L-am dat afara si m-am culcat cu nervii la pamant.
Bleidy e sora mea si cine se i-a de sora mea inseamna ca sa luat si de mine si va da de necaz.

High and mihty color,Good Bye:
http://www.youtube.com/watch?v=04x9dnP0f2A

[Imagine: chibi_4812.gif]
, chibi-ul lui Yoko-sama

#10
Fic inchis la cererea autoarei. Pentru redeschidere stii tu ce trebuie sa faci.
-




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)