Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Blood +] Blood+

#1
hello!! am cautat si nu am gasit nici un topic despre acest anime ..asa ca mi-am permis sa deschid topic-ul ^.^

Sa incepem cu inceputul 4 Blood+
http://img204.imageshack.us/img204/2369/blooowk4.png
cum eu nu ma pricep la povestit.. XD o mica descriere de pe un site..
"Razboiul nu se termină niciodată: în alt timp, pe alt câmp de luptă, ascunsi în istorie... ei sunt numiti Chiropterani. Îsi pot schimba forma si se pot deghiza ca oameni, dar nu sunt. Ei sunt creaturi nemuritoare ce se hranesc cu sânge.
O organizatie, numită Scutul Rosu, a luptat să extermine acesti monstri, si acum, această luptă a evoluat in ceva la o scară mult mai mare.Acesti chiropterani sunt condusi de Diva.. sora geamana a Sayei..


Okinawa, Japonia. Anul 2005.
Saya Otonashi e o liceancă care traieste linistită cu familia ei - cu o exceptie: nu are nici o amintire din viata ei, mai putin ultimul an. Intr-o zi, un eveniment face ca viata ei fericită să fie facută tandari. Un inamic de omorât, o misiune de îndeplinit - vârtejul unei lupte stravechi o trage pe Saya înapoi spre destinul ei. Un tânar violonist în haine întunecate apare - numele lui este Haji [cavalerul ei...]. Din momentul în care îi oferă lSayei o sabie japoneză, istoria ia un nou curs.
Va reusi oare Saya să-si recupereze memoria si să-si gasească adevarata identitate? "


Postati ^^

#2
Un alt anime care merita vazut.
Are o actiune continua,pacat ca si o mica parte din anime-ul asta se bazeaza pe o cautare...il; mai salveaza actiunea care se petrece pe parcursul cautarii.
Pana ce apare Diva,totul este cam boring...dar este esential inceputul pentru a putea intelege continutul si desigur,sfarsitul ^^
Mult sange,de aceea anime-ul poarta un nume simbolic,sa zic asa..
Personajul meu preferat feminin este Diva iar masculin este cavalerul Divei,Solomon *ce nume O.O*si Kay ^^
Pace,Fratilor!

Why would you care about what I like?
[Imagine: luver.gif]
Why would I care about what you don't like?

Nu poluati!

Arta Pacii incepe cu tine. Munceste cu tine insuti si lasa Arta Pacii sa se manifeste in toate activitatile tale. Fiecare are un spirit care poate fi rafinat, un corp care poate fi educat si o cale corespunzatoare pe care sa o urmeze. Esti aici pentru a-ti cunoaste si manifesta ceea ce este sacru in tine. Adu Pacea in propria-ti viata si dupa aceea aplica Arta la tot ce te inconjoara

#3
Nu am reusit sa vad tot animeul din pacate (saream episoadele ca nu le prind prea des la tv >.> ). Dar am priceput ce se intampla.
Ce mi-a placut este faptul ca are muuuult sange (me=freak) . Ideile pe care s-a bazat animeul sunt interesante (mai ales Shif ^^ sper ca am scris corect...nu ma pricep la nume germane) .

Personajele preferate trebui sa fie Haji (la tv apare ca Hagi si mama chiar credea ca s-au luat dupa Hagi de la noi din fotbal O.O ) si Solomon . Mai mult inclin spre Solomon 4

#4
Blood+ m-a fascinat inca de la primul episod...poate din cauza ca imi plac anime'urile sangeroase...
Tot ce stiu e ca m-am uitat pe animax la primul episod...si apoi m-am pus la calculator si m-am uitat la toata seria...
Dupa parerea mea e un anime excelent, grafica buna, actiune continua, complexa...plus ca apare o noua rasa...care traieste din sangele oamenilor...asta e partea care imi place cel mai mult...
Personaje preferate as putea sa spun ca toate...e un anime in care toate personajele mi se par potrivite...dar totusi le prefer pe Saya, Diva, Haji si Solomon...si nu as putea sa spun ca unul imi place mai mult decat celalalt...
In orice caz, Blood+ e unul din anime'urile mele preferate...

#5
Blood+ este un anime total, chiar daca are prea mult sange (cum zic alti useri) mie una imi place. Este o poveste interesanta, lupta pt supravietuire dintre oameni si cihiroptera. La fel si rivalitatea dintre surori.
Personajele femenine sunt: Saya si Diva mnu imi place una mai mult de cat alta.
Si personajele masculine: Salomon :8: :8:, Haji, si Kai.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#6
well este un anime de actiune..singura chestie care nu mi-a placut a fost sfarsitul..in care Diva moare.. tot ce si-a dorit ea a fost sa aiba o familie..poor diva. nu este un anime plictisitor si asta conteaza. grafica a fost buna soo ^^ happy now
Personaje preferate: Diva- de ce? pai imi place ca este mai calma decat Saya, este mai linistitastie exact ce face si este hotarata
Spoiler: Solomon-well this boy, a parasit-o pe diva numai ca sa fie cu Saya.off el moare la sfarsit..de ce? 20

#7
Pai mie mi se pare un anime destul de original si interesant. Personajele au personalitati grozave si sunt bine conturate. Povestea este destul de interesanta si complicata putin. Grafica nu e foarte buna dar nici chiar slaba nu e. Coloana sonora e destul de draguta. Imi place povestea Sayei si personalitatea ei. Daca ar fi sa dau o nota acestui anime cred ca ar fi undeva intre 9-10 x.x'

#8
(postam pe rand, nici nu am observat 65)
acu' si parerea mea...mi-a placum in mod special inceputul. Asta m-a si facut sa vreau sa-l vad, avand in vedere faptul sa imi plac chestiile sadice...
M-a cam deranjat putin grafica, aveau barbiile ciudate si eu pun mare accent pe grafica la toate animeurile.
Cat despre idee, intr-adevar, una buna si destul de originala. Personaje dragute, personalitati pe masura...deci, si eu zic ca merita vazut.

#9
Nu am vazut chiar toate episoadele din acest anime,insa cele pe care le-am vazut mi-au placut.E un anime destul de interesant si frumos,care are o cantitate destul de mare de sange varsat.Grafica este buna,iar personajele au caractere bine definite,puternic si sunt si frumoase.
Imi place povestea Sayei e interesanta.ce conteaa este faptul ca e un anime plin de actiune si nu unul plictisitor,,,,Deci pot spune ca merita vizionat.

#10
Un anime pe care l-am vazut cu ceva timp in urma , dar pe care intradevar il apreciez !
In primul rand m-a atras faptul ca era in limba engleza , iar in al doilea rand m-a atras numele.Nu sunt tocmai fana a anime-urilor cu vampiri , insa BLOOD+ este un anime excelent.
Ideea imi place mult , e originala , coloana sonora este buna (chiar interesanta) , personajele sunt bine conturate , iar grafica este excelenta (seamana putin cu desenele tipice americane).
In rest , ce pot sa mai zic ?Are un sfarsit ... ceva intre tragic si un fel de "ziua de maine aduce un nou inceput".
Eu recomand acest anime.
[center][Imagine: 2ibj691.jpg][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)