Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Black Order - Animezup book club

#1
De ceva vreme am infiintat un club de literatura pe un site care majoritatea din voi probabil nu-l stiti. Totusi, mi s-a parut o idee destul de buna avand in vedere numarul de devoratori de carti pe care il avem aici pe forum.

Clubul este acesta, iar momentan este inca in faza incipienta; astept sugestii/ propuneri desigur, in diverse privinte.

Scopul acestui club e sa ne diversifice si largeasca aria in domeniul literaturii de toate genurile, intr-un mod interactiv. Putem avea dezbateri asupra unei carti pe care sa o citim mai multi, discutii despre un anumit gen, despre listopia etc.

Pentru cei ce doresc sa intre, lasati-mi un mesaj la Group moderator. Daca nu ma gasiti, acesta e profilul meu.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#2
Na, sa fiu eu mai smechera si sa dau prima post (eu smechera, asta-i buna). Oricum, imi place ce ai facut pana acum, mai trebuie sa ma mai benoclez putin pe el si idea este chiar buna. Macar asa vom gasi si alte persoane interesate de "devoratul cartilor" cum ii numesti sau mai bine zis cum ne numesti 21 .
Si mi-ai facut viata mai usoara sincer avand in vedere ca eu chiar cautam un astfel de club.

#3
Ce pot sa spun mi se pare o idee nemaipomenita, avand in vedere ca eu sunt in stare sa citesc doua carti pe zi si chiar as vrea sa primesc si eu sugestii cu carti pentru citit, deabea astept sa avem dezbateri. Asta chiar ar fi un vis implinit, sa fac parte dintr-un club de carte. Cred ca voi face spam dar numai am ce sa zic.
La revedere!
Samy fu` a`ci!

~Marele meu fratior mai mic: Stefuu~ :smart:
`Mica mea surioara mai mare: Wanna` :bv:
*Sora mea geamana: Me_Amy* :love:

#4
Aparent nu mai exista grupul. Mai exista ceva de genul sau s-a abandonat ideea?
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#5
Vezi topicul de Discutii Generale. Ai acolo raspunsurile la asa intrebari.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#6
Am aplicat si eu, de curand, la acest grup - astept confirmarea. Mi se pare o idee extraordinara! Chiar am cautat in ultima vreme un astfel de grup. Lia, am vazut ca scriai intr-un thread ca poti citi de pe site mai multe carti, in format ebook. Imi destainui si mie secretul? 5
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#7
Dupa ce iti faci cont pe goodreads, iti va aparea o optiune de explore in bara de sus, undeva in dreapta. Acolo poti selecta ebooks si iti va oferi pagini intregi cu ele, de obicei sunt carti iesite din royalties/copyright si toata lumea ar avea acces la ele. Nu toate sunt in engleza si unele sunt uploadate de useri, ceea ce e un pic dubios, dar sunt rare. E cam greu sa gasest ceva care sa iti placa daca nu citesti beletristica.

Iti va da Cyber confirmarea atunci cand intra pe goodreads, el e moderatorul grupului.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#8
Aparent, acest grup nu mai exista. O sa revin cu un thread nou pentru cel actual, cat de curand. /Tc.
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)