Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bioshock Infinite

#1
Conceput initial ca un simbol plutitor al idealurilor americane, intr-o perioada in care Statele Unite se stabileau ca putere mondiala, orasul zburator Columbia e trimis cu mare fast de publicul captivat in alte zone. Ceea ce incepe ca o noua indrazneala la speranta se transforma in ceva cumplit de gresit iar orasul dispare intre nori.


Jucatorul isi asuma rolul fostului agent al Pinkerton numit Booker DeWitt, care a fost trimis in orasul pierdut pentru a o salva pe Elizabeth, o tanara tinuta in captivitate acolo inca din copilarie. El dezvolta cu aceasta o relatie, combinandu-si puterile cu ale ei astfel incat sa scape amandoi dintr-un oras care va cadea din cer la propriu. DeWitt trebuie sa invete sa se lupte cu inamicii nu numai de-a lungul traseelor aeriene Sky-Line, ci in interiorul cladirilor sau printre nori, iar mai mult de atat trebuie sa invete sa-si foloseasca duzinele de arme si abilitati noi.

Merita jucat.

http://www.youtube.com/watch?feature=pla...f3XJePYPpo
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.

#2
Nu merita jucat...merita cumparat imediat si neaparat season pass ! Este cel mai bun joc scos anu asta pana acum, urmat foarte aproape de Tomb Raider.
Eu il joc in portii mici , nu vreau sa`l termin pt ca este superb.Cand am ajuns pe Columbia am pierdut o ora admirand orasul , interactiunile dintre NPCs , razele soarelui printre pomi...ce mai , o nebunie ! Atmosfera superba , combat perfect si un story care te lasa mindfucked.
GO ! BUY ! NOW !
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]

#3
Imi pare dar Bioshock:infinite e doar over hyped. Are prea multe greseli technice sa fie un must buy. Ca story jocul e genial, orasul este foarte bine realizat and all dar gun play-ul e foarte boring. Come on 2 guns system? you gotta be kidding me. Nici bioshock 1 sau 2 nu a avut 2 gun system , si bioshock nu e genul de joc in care un 2 gun system sa mearga. Upgrades? dmg+ range+ ? generic, in bioshock 2 fiecare upgrade merita facut si aveai diveristate si posibilitatea de a alege o ruta, shotgun electric, trap crossbow etc. Armele in sine sun foarte generice in bioshock:infinite nimic special, iar probleme technice are destule cateva statui in joc are o textura absolut deplorabila. FPS imi merge la 250 dar cateodata scade brusc la 60 in parti in care doar ce am fost, nu ma intelege grestit 60 e playable dar sa scada atat de brusc si atat de mult ?

Alta problema care o am cu infinite e ca este prea linear si scriptat i mean come on ce e asta?Kids of Duty?
Dupa parerea mea Bio1>Bio2>Bio:infinite

Anyway ca joc nu e nimic interesant e doar over hyped. Remember Aliens:Colonial marines? waste of money, Remember Duke Nukem Forever? a joke. Merita jucat doar pentru story-ul foarte bine scris.

#4
Over hyped my bloody arse ! Jocul ruleaza fin si nu scartaie pe nicaieri. And i should know....i`ve played a shitload of pc games in life.
Nu stiu cum de tu ai fps drops , dar eu nu am intalnit asa ceva.
Imi place ca te iei de CoD si cu toate astea strambi din nas ca ai doar 2 arme la purtator.Se cam bat cap in cap putin , nu crezi ? [ CoD games made by InfinityWard are THE best FPS games ever made ! And the next CoD is gonna be made by IW ! f**k yeah ! ]
Texturi deplorabile?! BioShock Infinite arata per total mai bine ca Cryshit 3 in numele lu` al de sus.
BI mai scriptat ca B 1 ? Serios ?
Upgrade`uri generice...si presupun ca si inutile , nu ??
O fi versiunea PirateBay crakuita asa nasol ? Ca altfel nu se explica. . . .
Tot ce face BI e sa exceleze unde B1 a fost ok , B2 fiind un shite grosolan , vaca de muls ciumpixi.
"Merita jucat doar pentru story-ul foarte bine scris."
NEWS FLASH ! Asta face un joc bun in proportie de 90% !
So yeah...GO BUY THIS GAME NOW !!!!!!
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]

#5
Nu pot sa resist sa raspund raspunsului tau, e prea haios sa ma pot abtine chiar daca o sa fie putin off topic si imi cer scuze pentru asta.

Citat:Imi place ca te iei de CoD si cu toate astea strambi din nas ca ai doar 2 arme la purtator.Se cam bat cap in cap putin , nu crezi ? [ CoD games made by InfinityWard are THE best FPS games ever made ! And the next CoD is gonna be made by IW ! f**k yeah ! ]
Mhahaha

Aici am incetat sa iti iau postul in serios. Ma iau de cod si ma stramb din nas ca am 2 arme? uhmm se bat cap in cap? w00t cum? ce? nu prea inteleg. Iar cand vad pe cineva sustinand cu tarie ca CoD is tha sh*t nu stiu ce sa fac mai intai sa mor de ras sau de plans. De plans ca lumea considera mizeria aia fps sau de ras ca esti foarte motivat de asta. Iti dai seama ca CoD e acelasi joc de la cod 4 nu? Trebuie sa admit ca bo2 a facut ceva inovatie in domeniul single player da mp e acelasi rahat. 0 Recoil, 0 Recoil Patterns, e doar spray and pray pe harti de 2 metri patrati care solicita 0 teamwork. Battlefield e un FPS mult mai bun sau daca te consideri "hardcore" pune mana pe Arma 2.

Citat:O fi versiunea PirateBay crakuita asa nasol ? Ca altfel nu se explica. . . .

Nu am nici o obligatie sa iti dau tie explicatii de unde am jocul da hai na, am dat preorder din noiembrie la joc, foarte dezamagit can nu l-am primit cand trebuia sa il primesc pe 26 februarie, eram gata sa cer un refund.

Citat:Texturi deplorabile?! BioShock Infinite arata per total mai bine ca Cryshit 3 in numele lu` al de sus.

Tu acum chiar compari Crysis cu Bioshock in domeniul grafic rofl? nu e possibil sorry, sunt 2 stiluri total diferite. Dishonored se aseamana mult in still cu Bioshock dar Crysis? just no.

Anyway nu am zis niciodata ca Bioshock ar fi un joc prost, ba din contra e foarte bun, dar are problemele lui si majoritatea nu vor sa le vada.

#6
O sa ni se ierte offtopicul , nu`ti fa probleme.
Da, sustin cu tarie ca seria CoD [ exceptie facat prostiile scoase de TreyArch ] e o serie buna. Si mai sustin cu tarie ca story`ul din MW este unul FOARTE bun pt un fps , daca nu CEL mai bun.
" 0 Recoil, 0 Recoil Patterns, e doar spray and pray pe harti de 2 metri patrati care solicita 0 teamwork."
Da , in Bops 1 si Blops 2. Total deacord. Nu si in MW.
Battlefield jucat cam toate titlurile.Probabil sa`mi fi scapat unu` din cele mai vechi , inainte de Battlefield Vietnam.Nu le neg potenta , dar sunt in cel mai bun caz, pe acelasi picior cu MW.A se sublinia IN CEL MAI BUN CAZ.Mult prea multe buguri , mult prea multi copilasi , mult prea multi "haxori".
Arma 2 deja schimba situatiunea si nu intra in comparatie, cel putin din punctu` meu de vedere. E ca si cum a`si compara NFS cu GRID.Nu merge.
"Nu am nici o obligatie sa iti dau tie explicatii de unde am jocul"
Chill...ia o pauza , respira.Intrebam pt ca eu am jocul prin steam si nu am intalnit nici un glitch , nici un bug visual.Asa ca intrebarea mea era cat se poate de legitima.
"Tu acum chiar compari Crysis cu Bioshock in domeniul grafic rofl? nu e possibil sorry, sunt 2 stiluri total diferite"
Vb de calitate fiule , nu de art style.Arata`mi unde am zis eu ceva de art style ? Calitativ vb BI spala pe jos cu Cryshit 3 , iti gidila in mod placut ochii, etc.

Bioshock Infinite este un joc SUPERB , la fel ca si Tomb Rider.
10/10 pt ambele !
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]

#7
(17-04-2013, 02:35 AM)MSGaBe A scris: Over hyped my bloody arse ! Jocul ruleaza fin si nu scartaie pe nicaieri. And i should know....i`ve played a shitload of pc games in life.


Casual - the post. This summer on forums near you.

Tu esti genul ala care cumpara orbeste orice shitty dlc/season pass/preorder nu? And then you're content with the shit you've been served.

Ma iau toti dracii cand vad asemenea indivizi ce nu fac decat sa contribuie la casual-izarea dusa la extrem din industria gaming-ului in ziua de azi. QTE, press X to win, WUWBUWBUWB. Cam asta vad in ziua de azi, la orice release nou. Macar tu, acolo, in ignoranta ta, esti fericit.

Ferice cei saraci cu duhul / Ingorance is bliss.



Bioshock Infinite : set piece fight > story event > set piece fight > sotry event ad nauseam. De fapt, doar pentru 5 (cinci) ore de gameplay repetitiv in care trebuie sa faci pe babysitterul unui cardboard cutout character (Elizabeth/Anna).

Cei "marcati" sau " impresionati " de final inseamna ca nu au jucat/vazut plot/story twists a la Silent Hill 2, Undying sau The Suffering.

Finalul e doar o scuza pentru a pune capac peste diversele plot-holes creeate de taticu' Levine.

Ramaneti la Bioshock. Sau, si mai bine, la System Shock 2.
Innocence proves nothing

[Imagine: itswG.jpg]

#8
Usor bombonel ca`ti fisurezi vre`o vena.Calmeaza`te , respira putin , eventual da`ti 2 palme si revino la realitate.

"Tu esti genul ala care cumpara orbeste orice shitty dlc/season pass/preorder nu? And then you're content with the shit you've been served.

Ma iau toti dracii cand vad asemenea indivizi ce nu fac decat sa contribuie la casual-izarea dusa la extrem din industria gaming-ului in ziua de azi. QTE, press X to win, WUWBUWBUWB. Cam asta vad in ziua de azi, la orice release nou. Macar tu, acolo, in ignoranta ta, esti fericit.

Ferice cei saraci cu duhul / Ingorance is bliss."

Cu liniuta de la capat ca pt copilasi mici :
-"Tu esti genul ala care cumpara orbeste orice shitty dlc/season pass/preorder" => afirmatie bazata pe ce ? Tragi concluzii eronate si pripite.
-"Ma iau toti dracii cand vad asemenea indivizi " => bre , stai calm ! Ai uitat de vena ?
-" in ignoranta ta"=> mai mai ca m`a deranjat putin chestia asta..asa, finut.Dar mi`am revenit repede realizand ca raspund cuiva care n`a trecut de pubertate inca.La varsta mea mai am putini neuroni...si aia terci.Nu se merita.
-"Cei "marcati" sau " impresionati " de final inseamna ca nu au jucat/vazut plot/story twists a la Silent Hill 2, Undying sau The Suffering." => Undying...decent.Unu` din putinele jocuri cumparate la lansare.Pt vremea lui a fost bun...dar in nici un caz extraordinar.SH2...mediocru`, pe alocuri imbecil..The suffering ? Serios ? Daca tot vroiai sa pozezi intr`un "n00b-hater" puteai si tu sa bagi un baldur`s gate , un bard`s tale , un kotor , ceva consistent.Use "goagle" , selectezi POZE ca sa ai idee despre ce vb.Sau daca nimeresti iutubeu` si acolo gasesti material didactic.

So yeah...BioShock Infinite e un joc f bun .Care isi merita banii.
p.s. : e 2 dimineata si sincer imi e lene sa fac vreo corectura.
My armor is CONTEMPT! My shield is DISGUST ! My sword is HATRED !
Let none survive ! No pity ! No remorse ! No fear !
[Imagine: sith_stamp_by_chocolate_scone_d3143ko.gif]

#9
Imi place la nebunie jocul, dar exista cateva lucruri care mi-au limitat experienta. Doua sloturi Msadtroll drept consecinta n-am jucat decat cu machinegun si sniper pentru long range si close combat. Ca urmare varietatea armelor a fost cam degeaba, n-am fost motivat sa folosesc altele. Vigors trebuiau sa fie mult mai cool, sunt foarte asemanatoare ca mecanica in unul doua cazuri e mai interesant dar in rest posesie si atac. Art direction-ul e exceptional game design-ul nu e la acelasi nivel.
That escalated quickly - e simplu unora le place altora nu, e normal firesc si sanatos sa fie asa. Atata timp cat ceva nu imi afecteaza experienta mea, ma doare la bascheti ca altii au o experienta mai hard core sau casual, e treaba lor, au dat banu, au dreptul la o experienta conforma cu nivelul lor de implicare, e ca si cum ai spune ca la scoala nota minima de promovare nu e 5 ci 10 Mdisgusted fiecare are un nivel diferit de implicare in orice sarcina
Raspunsurile sunt usor de gasit.
Trebuie doar sa pui intrebarea potrivita.
[Imagine: Paroh_Phantasy_by_motionwind.png]
Fetele vor converatie placuta. Baietii vor *ahem**cough**cough*
Ne mai miram ca nu ne intelegem unii pe altii?

#10
(30-04-2013, 02:08 AM)MSGaBe A scris: i_am _not_even_mad_repsonse.png


Nu-i de mirare ca esti supraponderal, la cat rahat mananci pe forumuri.

Una lume mai capata intelepciune cu varsta, tu se pare ca nu esti unul din acele fericite cazuri, ba din contra, se pare ca regresezi.

Din postul tau

"Silent Hill...imbecil"

"Undying..decent"

Acestea sunt doar franturi ce mi-au aparut in fata ochilor in timp ce incercam sa nu lesin.


Si cine in inegritatea sa mentala ar compara RPG-uri classice cu un roller coaster shooter de doi bani? Eu dadeam exemple de plot twists, se pare ca tie ti-a trecut deasupra capului argumentul.

Cancer in a post. A trebuit sa imi caltesc ochii cu clor dupa ce am citit ce iti debiteaza mintea.

Si imi place ca ma iei cu Bombonel, cand tu esti mai rotunjor la obrajei si poponet decat o domnisoara.
Innocence proves nothing

[Imagine: itswG.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)