Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bine v-am gasit

#1
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#2
Mie imi place poezia, e destul de simpatica si reusita - Doar eu sunt muza ta favorita! - Papusile au devenit niste creaturi total creepy dupa ce am vazut un trailer la jocul Calling.
Oricum, singurul defect - din punctul meu de vedere - este finalul. Se sfarseste brusc, desi ar fi avut mai mult potential. Mesajul poate fi interpretat oricum, dar esentialul banuiesc ca e la fel peste tot. Papusa imi aminteste de cea din Ib o.o Ai insistat sa imi scriu parerea, desi nu ma descurc deloc. Oricum, imi place cum la inceput povestesti despre o papusa si dupa despre 'Ea', mai mult ca o fiinta umana. Mi-ai explicat tu mai concret, dar uit repede =]]
Meh, succes in continuare cu poeziile.

Psycho XD

#3
Pai... am inteles, sa zicem, inceputul, ( si totusi ma asteptam sa scrii mai macabru). Esti adepta versului alb, e bine pana aici, si totusi unde e muzicalitatea? Inceputul mi-a placut, desi as fi taiat acel " zumzet auzind" . Cat despre final ( ah... si inca ceva... poezia se numeste "marioneta", mi-ar fi placut sa intrezaresc si acest cuvant in poezie), poate trebuia sa mai astepti pana ce-ti limpezeai gandurile...
Si ideile imi sunt furate de semnatura userului de deasupra, care ma face sa ma gandesc la cu totul altceva, foarte impur :)).
Si inca ceva... ma intreb cine este acea " ea" , ca tu fiind tot o ea... nu trebuia sa scrii despre un " el" ? E marioneta... da, dar nu prea simt sentimentele tale. Si pana la urma... cine sunt eu ca sa-ti inteleg poezia( si aici ma refer la zbuciumul din interiorul tau... tot ziceai tu ca te napadeau ideile..)
Sunt convinsa ca ai si poezii mult mai reusite pe care sa ti le citim. Bafta!
[Imagine: 366388162_640.jpg]

#4
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#5
[Imagine: 366388162_640.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Mai bine domn in iad decat sluga in rai Sign of hell 1 2.707 18-10-2011, 05:02 PM
Ultimul răspuns: Saravis
  Intre bine si rau Neith 40 18.715 05-09-2010, 03:34 PM
Ultimul răspuns: Yuki Onna


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)